تاثیر گل ها و گیاهان در سلامتی شما

قرار گرفتن در کنار گیاهان به افراد کمک می کند تمرکز و حافظه  بهتری در خانه و محل کار خود داشته باشند. مطالعات نشان می دهد وظایفی که تحت تأثیر آرامش بخش طبیعت انجام می شوند ، بهتر و با دقت بیشتری انجام می شوند و نتیجه کیفیت بالاتری دارند. علاوه بر این ، حضور در یک محیط طبیعی می تواند عملکرد حافظه و میزان توجه را بیست درصد بهبود بخشد.

نگهداری گیاهان زینتی در خانه و محل کار باعث افزایش حافظه و تمرکز می شود. تأثیر آرامش بخش در محیط های طبیعی با افزایش توانایی فرد در تمرکز بر کار مورد نظر ، منجر به ایجاد محیط کار مثبت می شود. کارهایی که تحت تأثیر طبیعی گیاهان زینتی انجام می شوند ، معمولاً از کیفیت بالاتری برخوردار هستند و نسبت به کارهایی که در محیط های خالی از طبیعت انجام می شوند ، با دقت بسیار بالاتری تکمیل می شوند. مطالعه اخیر دانشگاه میشیگان (Sewach) نشان داد که بیرون رفتن یا تحت تأثیر گیاهان می تواند حافظه را تا بیست درصد افزایش دهد. تأثیر طبیعت در خانه و محل کار باعث تحریک حواس و ذهن می شود و باعث بهبود شناخت و عملکرد ذهنی می شود. 

Image for post
Image for post

برنامه های آموزشی / رویدادهای ویژه. پارک ها و باغ های گیاهان اغلب میزبان برنامه های آموزشی و رویدادهای ویژه ای هستند که به آگاهی و آموزش فرهنگی جامعه (به ویژه کودکان) کمک می کنند. این باعث افزایش آگاهی و قدردانی از محیط زیست می شود.

نصب یک پارک یا باغ گیاه شناسی در یک جامعه فواید مستقیم زیادی برای ساکنان دارد ، اما یک مزیت کمکی داشتن چنین بنای تاریخی طبیعی در جامعه ، رویدادهای خاص و فرصت های فرهنگی است که برای افرادی به وجود می آورد که در غیر اینصورت ممکن است در معرض آن قرار نگیرند. باغ های گیاه شناسی و باغ وحش ها اغلب برنامه های آموزشی برای کودکان ایجاد می کنند تا به آنها بیاموزد که چگونه ارزش آگاهی از محیط زیست و حفظ محیط زیست را دارند. آنها همچنین می توانند بزرگسالان جامعه را تحت تأثیر قرار دهند و آگاهی فرهنگی از اهمیت محیط های طبیعی ایجاد کنند. 

 

گلها شادی ایجاد می کنند. داشتن گل در اطراف خانه و محل کار خلق و خوی افراد را بسیار بهبود می بخشد و احتمال افسردگی ناشی از استرس را کاهش می دهد. گل ها و گیاهان زینتی سطح انرژی مثبت را افزایش می دهند و به مردم کمک می کنند تا احساس امنیت و آرامش کنند.

نگهداری گل در اطراف خانه و محل کار میزان استرس فرد را بسیار کاهش می دهد. زیبایی  طبیعی برای افراد آرامش بخش است و نگهداری گل های زینتی در اطراف خانه راهی عالی برای کاهش سطح استرس و اضطراب است. افرادی که در خانه خود گل نگهداری می کنند احساس شادی و آرامش بیشتری دارند. در نتیجه انرژی مثبتی که از محیط می گیرند ، احتمال ابتلا به افسردگی ناشی از استرس نیز کاهش می یابد. به طور کلی ، افزودن گل به خانه یا محیط کارتان میزان استرس را کم می کند و باعث می شود احساس آرامش ، امنیت و شادی بیشتری داشته باشید. گل ها می توانند به شما کمک کنند تا چشم انداز خوش بینانه تری از زندگی خود داشته باشید ، هم تحریک بصری دلپذیری را برای شما به ارمغان می آورد و هم به شما در افزایش شادی درک شده کمک می کند.

 

باغبانی در فضای باز همچنان از محبوبیت زیادی برخوردار است که از طراحی های داخلی الهام گرفته از سبز اینستاگرام ، پادکست های گیاهی و خدمات اشتراک آنلاین گیاهان مانند Lazy Flora و Grounded تغذیه می کند.

در حالی که روندهای رسانه های اجتماعی به چرخه های زندگی سریع شکوفا و کم رنگ مشهور هستند ، اما باغبانی در محیط داخلی ممکن است بیشتر از بیشتر دوام داشته باشد ، به دلیل بسیاری از راه های گیاهان خانگی برای بهبود سلامت و رفاه.

در اینجا تحقیقاتی است که در مورد مزایای زندگی و کار با گیاهان داخلی به ما می گوید.

 

7 مزیت گیاهان داخل خانه


بسیاری از افراد از زندگی و کار در فضای سبز استفاده می کنند و بیشتر دوست دارند گیاهان زیبایی در اطراف داشته باشند. اما آیا موارد بیشتری وجود دارد؟ در اینجا هفت مزیتی وجود دارد که علم درمورد گیاهانمیگوید را عنوان میکنیم.

1. گیاهان داخل سالن ممکن است به کاهش سطح استرس کمک کنند


یک مطالعه منبع معتبر که در Journal of Physiological Anthropology منتشر شده است نشان داد که گیاهان در خانه یا محل کار شما می توانند احساس راحتی ، آرامش و طبیعی بیشتری داشته باشند.

در این مطالعه ، دو وظیفه متفاوت به شرکت کنندگان داده شد: تهیه مجدد یک گیاه در خانه یا تکمیل یک کار کوتاه مبتنی بر رایانه. پس از انجام هر کار ، محققان عوامل بیولوژیکی مرتبط با استرس ، از جمله ضربان قلب و فشار خون را اندازه گیری کردند.

آنها دریافتند که کار باغبانی در فضای داخلی پاسخ استرس را در شرکت کنندگان کاهش می دهد. از طرف دیگر ، کار رایانه ای باعث افزایش ضربان قلب و فشار خون شد ، حتی اگر شرکت کنندگان در این مطالعه مردان جوانی بودند که به کارهای رایانه ای عادت داشتند.

محققان نتیجه گرفتند که کار با گیاهان می تواند استرس فیزیولوژیکی و روانی را کاهش دهد.

 

2. گیاهان واقعی ممکن است توجه شما را تیزتر کنند


با عرض پوزش ، گیاهان پلاستیکی به شما در قبولی در امتحانات کمک نمی کنند. در یک مطالعه کوچک با حضور 23 شرکت کننده ، محققان دانش آموزان را در کلاس با یک گیاه تقلبی ، یک گیاه واقعی ، عکس یک گیاه یا اصلاً گیاهی قرار دادند.

اسکن مغزی شرکت کنندگان نشان داد دانش آموزانی که در کلاس با گیاهان واقعی و زنده مطالعه می کنند ، نسبت به دانش آموزان سایر گروهها توجه و تمرکز بیشتری دارند.

 

3. کار با گیاهان می تواند درمانی باشد


برای افرادی که علائم بیماری روانی را تجربه می کنند ، باغبانی در محیط داخلی می تواند مفید باشد.

محققان منبع معتبر از درمان باغبانی برای افزایش احساس بهزیستی در افراد مبتلا به افسردگی ، اضطراب ، زوال عقل و سایر شرایط استفاده کرده اند.

گرچه درمان باغبانی از قرن ها قبل وجود داشته است ، اما این یک بیان مدرن پیدا کرده است: کلینیک های پزشکی در منچستر ، انگلیس اکنون گیاهان گلدان را برای بیماران با علائم افسردگی یا اضطراب "تجویز می کنند".

 

4- گیاهان ممکن است به شما کمک کنند تا سریعتر از بیماری بهبود پیدا کنید


امکان مشاهده گیاهان و گلها ممکن است بهبودی شما را از یک بیماری ، آسیب یا جراحی تسریع کند.

یک بررسی 2002 تحقیق نشان داد که افرادی که از چندین نوع جراحی بهبود می یابند به داروهای مسکن کمتری احتیاج دارند و مدت اقامت آنها در بیمارستان کمتر از افرادی است که در دوره نقاهت خود به دنبال سبز نبودند.

لازم به ذکر است که بیشتر تحقیقات به جای خانه در گیاهان و مناظر طبیعی در محیط بیمارستان متمرکز هستند.

5- گیاهان ممکن است بهره وری شما را افزایش دهند


ممکن است یک بروملیاد بهترین همسفر باشد که تاکنون داشته اید.

مطالعات متعدد نشان داده است که گیاهان در فضای کار هم باعث افزایش بهره وری و هم خلاقیت می شوند. یک مطالعه که اغلب از سال 1996 ذکر شده نشان می دهد دانشجویان در آزمایشگاه رایانه دانشگاه 12 درصد سریعتر کار می کنند و وقتی گیاهان در نزدیکی گیاهان قرار می گیرند استرس کمتری دارند.

در سال 2004 در یک منبع معتبر ، محققان مردم را به ایجاد ارتباط واژه های خلاقانه دعوت کردند. آنها وقتی گیاهی با آنها در اتاق بود عملکرد بهتری داشتند.

و یک مطالعه در سال 2007 نشان داد که افرادی که گیاهان بیشتری در فضای کار خود دارند ، روزهای بیماری کمتری را سپری می کنند و بازده بیشتری در کار دارند.

 

6. گیاهان ممکن است کل چشم انداز شما را نسبت به کار بهبود بخشند


منظره ای از پارک شهر ممکن است رضایت شغلی هر کسی را بهبود بخشد - اما ممکن است شما را متعجب کند اگر یاد بگیرید که یک گیاه گلدان می تواند تأثیر مشابهی داشته باشد.

محققان منبع معتبر با بیش از 440 کارمند آمازون در هند و ایالات متحده مصاحبه کردند. آنها دریافتند کسانی که محیط اداری آنها شامل عناصر طبیعی مانند گیاهان داخلی است ، رضایت شغلی بیشتر و تعهد بیشتری نسبت به سازمان نسبت به افرادی که در اطراف عناصر طبیعی کار نمی کنند ، احساس می کنند.

محققان گفتند که عناصر طبیعی به جلوگیری از اثرات استرس شغلی و اضطراب کمک می کنند.

7- گیاهان ممکن است کیفیت هوای داخل را بهبود ببخشند


حمایت علمی از تصفیه گیاهان - این کلمه برای گیاهان است که آلودگی های هوا را از بین می برند - با مطالعه ناسا در دهه 1980 انجام شده است

محققان به دنبال راه هایی برای بهبود کیفیت هوا در یک فضاپیمای مهر و موم شده بودند و به این نتیجه رسیدند که ریشه ها و خاک گیاهان خانگی ترکیبات آلی فرار موجود در هوا را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

یافته های اخیر نشان می دهد که باید تعداد زیادی از گیاهان را پناه دهید تا با کارایی تصفیه هوا از بیوفیلترهای مدرن و سایر فن آوری ها برابر شود.

اگر تصمیم به خرید گیاهان آپارتمانی برای تازه سازی هوا به صورت طبیعی دارید ، چندین مورد از این گونه ها نشان داده شده است که در تصفیه هوا به شما کمک میکنند:

  • areca, lady, dwarf date, and bamboo palms
  • Boston fern
  • rubber tree
  • spider plant
  • Ficus tree
Image for post
Image for post

اطلاعات بیشتر و برای خرید گل بر روی گل آنلاین تهران کلیک کنید.