توفو چیست؟

به گزارش نتگام اگر توفو برای شما تازگی دارد، بدانید که سابقه چندین دهه در ایالات متحده و حتی تاریخ طولانی تری در سراسر جهان دارد. محصول سویا نه تنها همه کاره است، بلکه برای سلامتی نیز مفید است. تغذیه توفو شوخی نیست.

توفو
توفو
توفو

توفو که به عنوان کشک لوبیا نیز شناخته می شود هزاران سال است که وجود داشته است. اولین سوابق مصرف آن به بیش از 2000 سال به چین باز می گردد و در قرن دهم به یکی از اصلی ترین غذاهای چینی تبدیل شد.

سایر کشورهای آسیایی در طول قرن های بعد آن را پذیرفتند، اما توفو تا دهه 1970 در بسیاری از فروشگاه های مواد غذایی ایالات متحده ظاهر نشد.

از آن زمان، این ماده به منبع اصلی پروتئین برای افراد بی‌شماری تبدیل شده است که از رژیم‌های گیاهی، وگان یا گیاهی پیروی می‌کنند. آنقدر محبوب است که در اکثر خواربارفروشی ها و رستوران ها می توانید آن را پیدا کنید.

در اینجا آنچه باید در مورد تغذیه توفو بدانید، شامل کالری، کربوهیدرات، پروتئین و همچنین نحوه استفاده از آن است.

توفو چیست ؟
توفو چیست ؟
توفو چیست ؟

توفو چیست؟

جکی نیوجنت، RDN، آشپز گیاه محور، متخصص تغذیه و نویسنده کتاب آشپزی سالم و ساده دیابت.

اولین قدم برای تهیه توفو، تهیه شیر سویا است.

سویای خشک شسته، خیس شده و آسیاب می شود. آب به مخلوط اضافه می شود، سپس محلول به مدت 15 تا 30 دقیقه می جوشد. از طریق یک تکه پارچه در یک غربال تخلیه می شود.

شیر سویا باقی مانده حاوی تمام مواد مغذی مفید دانه سویا است.

مرحله بعدی انعقاد است که شامل حرارت دادن شیر در دمای پایین همراه با یک ماده منعقد کننده، معمولاً نیگاری، عصاره آب دریا است.

نیوجنت می‌گوید مرحله نهایی شامل فشار دادن شیر سویا منعقد شده به بلوک‌های خوراکی سفید است که معمولاً توفو را در فروشگاه‌های مواد غذایی بسته‌بندی می‌کنند.

او می‌گوید: «در یک توفو بسته‌بندی شده، فهرست مواد تشکیل دهنده استاندارد ممکن است شامل آب، دانه‌های سویا، نیگاری و سولفات کلسیم باشد.