بدافزار جوکر را از گوشی اندروید خود حذف کنید

به گزارش نتگام یک برنامه حاوی بدافزار بالاخره از فروشگاه گوگل پلی حذف شد، اما قبل از نصب بیش از 500000 بار. این اپلیکیشن اندروید که Color Messages نام دارد، پیام های متنی را با افزودن ایموجی به آنها بهبود می بخشد. امنیت پرادئو روز پنجشنبه نوشت که این برنامه به بدافزار جوکر آلوده شده است و به نظر می رسد که با سرورهای روسی متصل می شود.

بدافزار جوکر
بدافزار جوکر
بدافزار جوکر

بر اساس تجزیه و تحلیل Pradeo، برنامه Color Messages به لیست مخاطبین کاربران دسترسی پیدا می کند و همچنین قربانیان را بدون اطلاع آنها در خدمات ناخواسته با پرداخت حق بیمه مشترک می کند. این یکی از ویژگی های Joker است که به عنوان Fleeceware شناخته می شود زیرا کلیک ها را شبیه سازی می کند و پیام های SMS را رهگیری می کند تا کاربران را برای خدمات برتر فوق الذکر ثبت نام کند. همچنین از کمترین کد ممکن استفاده می کند که تشخیص جوکر را سخت می کند.

بدافزار جوکر
بدافزار جوکر
بدافزار جوکر

در این گزارش اشاره شده است که در دو سال گذشته، جوکر در صدها اپلیکیشن کشف شده است. در مورد پیام رنگی، با وجود اینکه حذف شده است و دیگر از فروشگاه Google Play در دسترس نیست، اگر برنامه را روی تلفن اندرویدی خود نصب کرده باشید، ممکن است همچنان شما را برای خدمات گران قیمتی که به آن نیاز ندارید یا نمی خواهید ثبت نام کند. .. بنابراین بهترین اقدام شما این است که برنامه را در اسرع وقت از گوشی خود حذف کنید.

چگونه این برنامه‌ها از Google Play Protect عبور می‌کنند؟

ممکن است تعجب کنید که چگونه این برنامه‌ها از Google Play Protect عبور می‌کنند که قرار است یک بررسی ایمنی را روی برنامه‌های فروشگاه Google Play انجام دهد. قبل از روی گوشی کاربران نصب می شوند. این برنامه های مخرب قادر به فریب دادن هستند گوگل با به تاخیر انداختن نیت واقعی آنها. پس از نصب بر روی تلفن اندرویدی از طریق یک برنامه آلوده، جوکر شما را بدون اطلاع یا رضایت شما در سرویس‌های ممتاز WAP (پروتکل برنامه بی‌سیم) مشترک می‌کند و پیام‌های اس ام اس، لیست مخاطبین و اطلاعات دستگاهتان را می‌دزدد.

اما در ابتدا، همه چیز در مورد برنامه به نظر می رسد که به آن اجازه می دهد تا مانند اسب تروا از اساطیر یونان، به صورت مخفیانه از کنار درنده بگذرد.

ما نمی توانیم به اندازه کافی تاکید کنیم که بخش نظرات کلیدی برای جلوگیری از سردردی است که اغلب به دنبال نصب یک برنامه مملو از جوکر ایجاد می شود. شرکت‌هایی که خدمات ممتاز را ارائه می‌کنند اخلاقی‌ترین شرکت‌ها نیستند و اگر در نهایت مجبور شوید با یکی از آنها سروکار داشته باشید، فروشندگان خودروهای دست دوم یا شرکت‌های جابجایی بین‌ایالتی را به شما یادآوری می‌کنند. البته، این فقط برای برنامه‌های توسعه‌دهندگانی که قبلاً نامشان را نشنیده‌اید، صدق می‌کند. اگر برنامه‌ای را مشاهده می‌کنید که توسط یکی از برترین توسعه‌دهندگان موبایل ساخته شده است، احتمالاً لازم نیست نگران حذف شدن آن باشید.

منبع : وبسایت نتگام