لیست قیمت و انواع تاپینگ پیتزا

تاپینگ پیتزا جهت نگهداری مواد مورد نیاز برای تهیه پیتزا و ساندوچ مانند سوسیس، کالباس، کاهو، گوجه و خیار شور مورد استفاده قرار می گیرد که اغلب در رستوران ها فست فودی ها و ... کاربرد دارد. این دستگاه با طراحی خاصی که دارد مواد غذایی را به صورت مرتب  در لگن های از حنس استیل (بنماری) نگهداری می شود.
اغلب افراد معنای تاپینگ پیتزا را اشتباه متوجه می شوند و به پنیر پیتزا تاپینگ پیتزا می گویند در حالی در دنیای یخچال های صنعتی به هر میز هایی که بر روی آنها بنماری تعبیه شده باشد تاپینگ گویند.

تاپینگ پیتزا چیست؟

Image for post
Image for post

 کاربرد این تاپینگ پیتزا برای نگهداری مواد اولیه خرد شده و آماده شده برای تهیه پیتزا و ساندویچ و یا دورچین غذا در رستوران ها می باشد که قابلیت استفاده به عنوان میزکار و یا میز پیشخوان و نیز یک صندوق برای نگهداری ظرف های خمیر پیتزا یا گوشت همبرگر دارد. تاپینگ پیتزا که با نام های دیگری چون می باشد تاپینگ ساندویچی، تاپینگ فست فودی، تاپینگ سرد و ... نیز شناخته می شود، به شکل های گوناگونی طراحی و تولید می گردد. این دستگاه ها کاملا قابل سفارشی سازی می باشند تا نیاز های شما عزیزان را مرتفع کند.

 نحوه عملکرد تاپینگ و تعداد بن ماری ها

تاپینگ پیتزا از چندین بنماری تشکیل شده که مواد اولیه پیتزا و ساندویچ درون آن قرار می گیرد و در افزایش سرعت دسترسی به مواد تاثیر به سزایی دارد.

تاپینگ پیتزا از 8 عدد بن ماری تشکیل شده است که در سرعت راندمان بسیار موثر می باشد. قسمت زیرین تاپینگ یخچال یا فریزر است و سرما را به درون بنماری ها منتقل می کند. از یخچال یا فریزر دستگاه می توان برای نگه داری مواد غذایی استفاده کرد.

همچنین دمای یخچال یا فریزر با استفاده از ترموستات دیجیتال دستگاه قابل تنظیم است‌.

انواع تاپینگ پیتزا

تاپینگ پیتزا رومیزی

تاپینگ پیتزا فریزری

تاپینگ پیتزا یخچالی

تاپینگ پیتزا رومیزی چیست

تاپینگ پیتزا رومیزی دارای یخچال نیستند و برای اینکه کشوهای داخل این دستگاه سرد شود از لوله کشی سرد و کمپرسور استفاده می شود.

تاپینگ پیتزا فریزری چیست

از تاپینگ پیتزا فریزری برای منجمد کردن موادغذایی که به دمای پایین صفر احتیاج دارند مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تاپینگ پیتزا یخچالی چیست

در رستوران های بزرگ و فست فودها از تاپینگ پیتزا یخچالی برای بخشیدن سرعت بالا در انجام کارها و نگهداری انواع ترشی و سالاد و… استفاده می شود.

منبع:

نکات قبل از خرید تاپینگ پیتزا

برای خرید بهترین تاپینگ پیتزا و ساندویچ متناسب با نیاز خود باید به چند نکته اساسی توجه کنید.اولین نکته ابعاد و اندازه تاپینگ پیتزا می باشد که باید با توجه به فضای فروشگاه یا منزل خود آن را انتخاب کنید.علاوه بر ابعاد، . قیمت، نوع و همچنین کاربرد تاپینگ نیز بسیار مهم و قابل توجه است.

منبع: