فروش انواع سردخانه جسد بیمارستانی + راهنمای خرید

 

حتما تاکنون نمونه هایی از سردخانه جسد را در بیمارستان ها، کلینیک ها، پزشکی قانونی، درمانگاه ها دیده اید . سردخانه جسد برای نگهداری اموات در مدت زمان معین طراحی و تولید شده است و همچون سایر سردخانه ها دارای سیستم سرما سازی بسیار قوی بوده این سردخانه بیمارستانی دارای موتورسرما زا پر قدرت بوده که قادر است دمای سردخانه جسد را تا منفی 20 درجه سانتی گراد کاهش دهد و به جهت انکه حداقل دمای استاندارد سردخانه جسد منفی 20 درجه می باشد در نهایت می توان جنازه را از چندین ساعت تا چندین ماه در آن به صورت سالم نگهداری کرد
این سردخانه که اغلب برای نگهداری کوتاه مدت فوت شدگان مورد استفاده قرار میگیرد، باعث کند شدن واکنش های شیمیایی می شود رد نتیجه باعث جلوگیری از تجزیه ی جسد و بوی نامطبوع گرفتن آن در مدت زمان معینی می شود . 
از سردخانه جسد در انواع مکان ها استفاده می شود از جمله آرامستان ها، مسجد روستا ها، غسالخانه ها، درمانگاه ها، کلینیک ها و مراکز پزشکی قانونی . 

انواع سردخانه جسد بر اساس ظرفیت 

Image for post
Image for post

سردخانه جسد تک کابین 

سردخانه جسد یک طبقه فقط ظرفیت نگهداری یک جسد را دارد و اغلب در غسال خانه و مساجد روستایی مورد استفاده قرار می گیرد . همچنین کاربرد بسیار زیادی در پزشکی قانونی ها جهت بررسی و نگهداری جسد دارد . این سردخانه با نام هایی چون سردخانه قبرستان، سردخانه پزشکی قانونی نیز شناخته می شود . از ویزگی های منحصر بفرد سرد خانه جسد تک کابین قابل حمل بودن آن می باشد .

 سردخانه جسد دو کابین 

سردخانه جسد دو کابین دارای دو کشو بوده و می توان در هر کشو به طور جداگانه جسد نگهداری نمود این سردخانه دو کشو در مناطق کم جمعیت روستایی و درمانگاه های مناطق کم جمعیت و دور افتاده مورد استفاده قرار میگرد البته که در غسالخانه ها و درمانگاه های کوچک نیز بسیار بکار برده می شود . از مزیت ای این سردخانه می توان به عملکرد خودکار اشاره نمود که قادر است به طور خودکار میزان دمای داخل سردخانه را کنترل و تنظیم کرد . 

سردخانه دو کابین دو درب 

این سرد خانه یکی از انواع سردخانه جسد دو کابین می باشد که دارای دو کابین مجزا و دو درب مجزا بوده و دارای دربی درقسمت پشت آن بوده  که این امکان را به شما میدهد تا بدون دردسر و راحت قطعات و موتور آن را دیده و در صورت نیاز تعویض نمایید. 

سرد خانه جسد چهار کابین 

این سردخانه میت دارای ظرفیت بیشتری نسبت به سایر سردخانه های فوق داشته و اغلب به دو مدل طرحی می شود در یکی از انواع آن در کدام از کابین های آن دارای دربی مجزا بوده و کاربر در هنگام نیاز لازم است درب کابین مربوطه را یه صورت جداگانه باز کند اما در مدل دیگر برای چهار کابین سرد خانه تنها دو درب طراحی و نصب شده و هر درب مخصوص به دو طبقه از سردخانه می باشد 
این سردخانه به دلیل ظرفیت بشتری که داراست برای مراکز بهداشتی بزرگ و بیمارستان ها بسیار مناسب می باشد.

سردخانه جسد شش کابین

سردخانه جسد شش کابین با ظرفیت قرار دادن 6 عدد جسد، دارای سه طرح مختلف بوده اغلب به صورت 2 در 3 یا 3 در 2 و یا به صورت شش کابین با درب های مجزا تولید می شود این سردخانه بیمارستانی به دلیل داشتن ظرفیتی بالا در بیمارستان ها بزرگ و پزشکی قانونی بسیار بکار برده می شود .

سردخانه جسد هشت کابین

سردخانه بیمارستانی 8 کابین در بیمارستان ها و مراکز پزشکی قانونی مورد استفاده قرار میگیرد و همچون سایر سردخانه ها دارای چند نوع مختلف می باشد به عنوان مثال این سردخانه میت یا دارای 8 دربو کابین مجزا می باشد یا به صورت دو طبقه با 4 عدد درب ساخته می شود . از مزیت های این سردخانه این است که موتور این دستگاه در مقایسه با سایر سردخانه های جنازه دارای قدرت بیشتری می باشد.

سایر انواع سردخانه میت 

سردخانه جسد دارای انواع مختلفی بوده که از پر کاربرد ترین آنها سردخانه هایی است که  در قسمت بالا ذکر شده می باشد . از انواع دیگر سردخانه جسد می توان به سردخانه 9 کابین یا سردخانه جسد 12 کابین و سردخانه مرکزی اشاره نمود که مخصوص بیمارستان های بزرگ می باشند . 

بررسی اجزای سردخانه جسد

Image for post
Image for post

بدنه سردخانه جسد

مهم ترین بخش سردخانه جنازه، بدنه آن می باشد که نقش مهمی در ظاهر دستگاه داشته و کارایی اصلی آن محافظت از قطعات داخلی می باشد و بیشت از سایر اجزا با محیط پیرامون در تماس است از این رو بهتر است از نوع ورقه های استیل 304 طراحی شود که مطابق با استاندارد ها و اصول بهداشتی بوده و همچنین دارای قابلیت شست وشو و ضد عفونی می باشد.یکی دیگر از ویژگی هایی که بدنه سردخانه میت باید  برای حفظ دمای کابین داشته باشد، عایق حرارتی از نوع فوم تزریقی می باشد.البته بدنه سردخانه می تواند به سفارش مشتری به صورت گالوانیزه نیز طراحی شود.

کابین و درب کابین

کابین محلی برای نگهداری و قرار گرفتن جسد می باشد و جزو قسمت های داخلی محسوب شده که به این دلیل باید به طور مکرر شست و شو و ضد عفونی شود از این رو از نوع ورق استیل مرغوب ساخته شود تا از زنگ زدگی، سایش و خوردگی نیز جلوگیری شود.
درب سردخانه نیز به منظور ورود و خروج آسان تر اجساد دارای دستگیره های قفل دار می باشد.علاوه بر این هم درب و هم کابین سردخانه مرده از نظر حرارتی و خارج شدن بو های نامطبوع مجهز به درز می باشند.

موتور سردخانه

موتور، قلب سردخانه محسوب شده که شامل کندانسور، اواپراتورهای مسی فین دار بوده ومنبع تغذیه سرمایش سردخانه جسد تک فاز و سه فاز می باشد.از این رو باید از بهترین برند ها استفاده شود. برای مثال برند هایی مثل کالترون یا دانفوس از جمله برند های اروپایی معروف هستند که دارای قدرت بسیار بالایی بوده و به راحتی سبب ایجاد دمای منفی 8 درجه سانتی گراد در کابین می شوند. 

سیستم کنترل دمای کابین

هر سردخانه ای به منظور تنظیم و کنترل دمای داخلی کابین مجهز به نمایشگر می باشند که این نمایشگر در هر لحظه دمای داخلی کابین را نمایش می دهد.

ترموستات سردخانه 

به منظور کنترل و نظارت بر عملکرد دستگاه و همچنین حفاظت دستگاه از قطعه ای به نام ترموستات استفاده می شود.همانطور که گفته شد نمایشگر دمای داخلی کابین رانشان می دهد و هنگامی که این دما به میزان مورد نظر رسید، موتور به وسیله ترموستات اتوماتیک شده و تا زمان افت دما به همان حال باقی می ماند.این عمل علاوه بر اینکه طول عمر موتور را افزایش داده، موجب جلوگیری از مصرف اضافی انرژی برقی شده و سبب صرفه جویی می شود.

برانکارد سردخانه

برای جابه جایی و حمل و نقل راحت تر اجساد  و قرار دادن آن درداخل کابین سردخانه از برانکارد استفاده می شود که به منظور سهولت در جابه جایی مجهز به چرخ نیز هستند علاوه بر این به جهت شست وش و و ضد عفونی کردن به طور  مکرر از مواد اولیه و متریال با کیفیت ساخته می شوند.

فن سردخانه

وظیفه فن پخش کردن و به جریان انداختن هوای سرد در داخل کابین و همچنین تمام بخش های سردخانه می باشد که از نوع دمنده انتخاب می شود.

عایق بندی

به منظور جلوگیری از خارج شدن سرمای داخل کابین از یک لایه محافظ یا عایق سرما استفاده می شود که این لایه بین ورقه های خارجی و داخلی قرار می گیرد و از جنس فوم تزریقی خواهد بود.

    ویژگی های سردخانه میت

 • قابلیت ساخت در ظرفیت های متنوع از جمله تک کابین تا هشت کابین
 • مچهز به بدنه ای بسیار مقاوم از جنس ورق های استیل ضد زنگ با طول عمر بالا
 • انجام عمل ایزولاسیون (عایق حرارتی) با فوم تزریقی روی بدنه و درب کابین جسد
 • دارای برانکاردی بسیار مقاوم و مستحکم از جنس استیل مهجز به چرخ به منظور سهولت در جا به جایی
 • مجهز به کندانسور هوایی بدون صدا با طول عمر بالا
 • درب های درز دار مخصوص سردخانه جسد
 • دارای نمایشگر دما به جهت تنظیم و کنترل دمای داخل کابین
 • قابلیت کار کرد در دمای منفی 8 درجه سانتی گراد
 • بدون نیاز به نصاب و بهره برداری آسان فقط با اتصال به برق تک فاز و سه فاز
 • مصرف بسیار کم به دلیل عایق بندی صحیح
 • استفاده از اواپراتور و کندانسور های مسی با عایق بندی آلومینیومی

قیمت سردخانه جسد 

تعیین قیمت سردخانه بیمارستانی جسد تحت تاثیر عواملی چون ظرفیت تعدا طبقات و کابین ها و نوع ورق بکار گرفته در این دستگاه می باشد. برای استعلام قیمت با کارشناسان فروش صنایع سرمایشی 

لیست فروشندگان سردخانه جسد

سردخانه جسد صنایع برودتی برودت سرما

سردخانه جسد صنایع برودتی نارنیا سرما

سردخانه جسد صنایع برودتی پرنس سرما

منبع: