خرید قفل دیجیتال ارزان

قفل دیجیتال

قفل دیجیتال چیست و چه کاربردی دارد؟

قفل دیجیتال یا قفل هوشمند همان قفل الکترونیکی است که بر خلاف قفل های مکانیکی ، بدون کلید و توسط روش های مختلف میتوان به آنها دسترسی پیدا کرد.

این محصولات به دلیل ویژگی ها و قابلیت ها و ساختار مقاومت بالایی که دارند توانسته اند تا حد زیادی ایمنی را بالا ببرد و اعتماد افراد و خانواده های زیادی را جلب کند.

این قفل ها دارای انواع و مدل های متعددی هستند که برخی از آنها با wifi و برخی دیگر با بلوتوث از طریق گوشی یا کامپیوتر کنترل میشوند و میتوان با این روش ها درب را باز و بسته کرد و برخی قفل های دیگر هم وجود دارند که کاملا منحصر به فرد هستند و میتوان با استفاده از قابلیت کنترل از راه دور هم امنیت را برقرار کرد و هم نظارت کامل بر ورود و خروج ها داشت.

نکته مهمی که در استفاده از این قفل ها وجود دارد این است که میتوانند روی انواع درب های معمولی ، ضد سرقت ، آهنی و چوبی و ... برای قسمت های مختلف هر مکانی مانند درب پارکینگ ، درب حیاط و درب ورودی منزل و اتاق ها نصب و استفاده کرد تا علاوه بر امنیت ، زیبایی خاصی به محیط بدهید.

از این قفل ها در ساختمان های مسکونی ، تجاری ، اداری ، هتل ها ، بیمارستان ها ، باشگاه ها و استخر ها و سایر مکان ها هم استفاده میشود.

امروزه نصب قفل دیجیتالی درب منزل روی انواع درب ها اهمیت ویژه و چند برابری نسبت به قبل پیدا کرده است اما نکته مهم قبل از خرید محصول مورد نظر این است که درب مکان قابلیت نصب قفل دیجیتال را داشته باشد و همچنین قبل از نصب کاملا رگلاژ شده باشد ، در غیر این صورت مکانیزم قفل ها کاملا از کار میافتند.

 

قفل هوشمند چیست؟

قفل های هوشمند همان قفل های الکترونیکی و دیجیتال هستند که دارای فناوری وای فای و بلوتوث هستند و کاربران میتوانند با برنامه قفل هوشمند که روی گوشی یا لپ تاپ نصب میکنند درب را باز و بسته کنند.

این قفل ها به قدری پیشرفت کرده اند که امروزه دارای قابلیت باز شدن درب با صدای کاربر را دارند که تا مدتی پیش کاملا غیر قابل باور بود.

بهترین مدل قفل هوشمند درب منزل، قفل های خارجی هستند که کیفیت بالا با ظاهری زیبا دارند اما هزینه آنها نسبت به سایر قفل ها بسیار بالاست.

این نوع قفل ها قابلیت بیومتریک هم دارند که میتوان درب را با استفاده از خصوصیات فیزیکی منحصر به فرد مانند اثر انگشت، هندسه دست، کف دست و عنبیه چشم باز کرد.

 

قفل هوشمند

Image for post
Image for post

قفل دیجیتال یا قفل الکترونیکی یک سیستم قفل کننده و امنیتی می باشد که از جریان الکتریکی برای باز و بسته کردن قفل استفاده می کند. جریان الکتریکی متصل شده به قفل الکتریکی برای ایجاد نیروی الکترومغناطیسی استفاده می شود، یا یک سلونوئید (ایجاد جریان الکترومغناطیسی به کمک یک سیم پیچ) که این قطعات داخلی مهمترین قسمت در عملکرد قفل و برقراری ایمنی می باشند.

همانطور که گفته شد این نوع قفل ها دارای انواع مختلفی هستند که در دسته بندی های مختلف قرار میگیرند :

در دسته بندی اول قفل های وجود دارند که برای نصب و راه اندازی آنها هم میتوان از سیم کشی برق داخلی استفاده کرد و هم میتوان از باتری های قلمی استفاده کرد.

در دسته بندی بعد هم قفل های وجود دارند که برخی از آنها دارای صفحه کلید هستند و با رمز باز میشوند ، برخی دیگر بیومتری هستند و با اثر انگشت باز میشوند و مورد آخر قفل های کارتی هستند که هر قفل دارای یک یا چند کارت مخصوص است که فلقط با آنها باز میشود که از این مورد قفل ها معمولا در کان های عمومی مثل هتا ها استفاده میشود.

با این قفل ها هر کاربر میتواند کد شناسایی منحصر به فرد خودش را داشته باشد ، همچنین این محصولات تگ های فیزیکی و یا کارتهای غیر تماسی را ساپورت میکنند.

قفل دیجیتال و هوشمند درب

انواع قفل هوشمند و دیجیتال درب دارای باتری لیتیومی قابل شارژ هستند که با پورت USB سریعا شارژ میشوند و قبل از اینکه باتری کاملا خالی شود اپلیکیشن نصب شده روی موبایل اخطار میدهد ، نکته مهم این است که اگر باتری کاملا خالی شود ، شما با کلید مکانیکی میتوانید درب را باز کنید.

قفل های دیجیتال هوشمند درب دارای زنگ داخلی بوده و مراجعه کننده میتواند با ارسال درخواست به اپلیکیشن ، از شما بخواهد تا برای او درب را از طریق اینترنت باز کنید.

سری جدید این محصولات هم دارای آژیر داخلی و اینترنتی میباشد که در صورت آسیب زدن به دستگاه و نفوذ به داخل ساختمان توسط افراد غیر مجاز به صدا در می آید.

 

قفل هوشمند و دیجیتال ایرانی

امنیت از اصلی ترین نیاز های بشریت به حساب می آید و مدرن ترین فناوری دز حوزه امنیت هم متعلق به قفل هوشمند است که یکی از بهترین آنها قفل هوشمند ایرانی است که ساخت متخصصان این مرز و بوم است.

تمام مدل های قفل دیجیتال ایرانی همانند قفل های خارجی امنیت بالایی دارند، ظاهری زیبا دارند، ورود و خروج را رحت کرده اند و قابلیت کنترل از راه دور دارند و دارای قابلیت های مختلفی هم هستند.

امروزه قفل های خارجی به دلیل بالا بودن قیمت دلار، قیمت های بالایی دارند و به صرفه ترین گزینه قفل های الکترونیکی ایرانی هستند که در حال رقابت با گزینه های خارجی اند.