سرامیک پرسلانی نما

 وکتور توسی نوعی کاشی دیواری اصلاح شده طرح سیمانی و رنگ خاکستری مات با عرض 30 سانتی متر و طول 90 سانتی متر می باشد. کاشی دیوار در دمای پایین تری نسبت به کاشی کف پخت می شود، فشردگی کمتری دارد و میزان جذب آب در آن بیشتر است و این خاصیت از ویژگی های مثبت کاشی دیوار محسوب می شود. بنابراین کاشی دیوار و کف با یکدیگر متفاوت بوده و کاربردهای متفاوتی دارند. همچنین لازم به توضیح است که کاشی های دیواری مناسب برای داخل ساختمان تولید می شوند و قابل استفاده در خارج از ساختمان نیستند. برای اطلاع از قیمت سرامیک ویرا به سایت سوپر سرام مراجعه کنید.
کاشی های دیواری را می توان به شکل مربع یا مستطیل یا اشکال پیچیده تر با ضخامت های مختلف تولید کرد.

برای اطلاع از قیمت سرامیک وکتور روی لینک کلیک کنید

https://soperceram.ir/product/ceramic-vector-8080-tile-zohre/با استفاده از وکتور Tosi:
کاشی دیواری وکتور طوسی به عنوان دیوارپوش در فضاهای داخلی و خارجی ساختمان استفاده می شود و با کمک فونداسیون مناسب بر روی انواع سطوح قابل نصب می باشد. علاوه بر این برای داشتن فضایی چشم نواز و گرم می توانید از سرامیک های کف، طرح دیان، سکوی توسی، سکوی نوک مددی، پارانا، شیکاگو، ناتال و... علاوه بر این نوع کاشی ها، از آن ها به عنوان استفاده کنید. کفپوش برای فضای مورد نظر

کاربردهای وکتور خاکستری در چیدمان دکوراسیون:
این الگوی کاشی برای مکان های طراحی شده به سبک معماری داخلی مدرن مناسب است و پکیج کاشی دیواری طرح وکتور عمدتا در دیوار حمام، استخر، آشپزخانه، اتاق جلسه، اتاق کنفرانس، سالن ساختمان، راه پله ساختمان استفاده می شود. .

سرامیک روکش چینی
برای نمای ساختمان از مصالح مختلفی استفاده می شود. یکی از نکاتی که در انتخاب نمای ساختمان باید به آن توجه کنیم مقاومت در برابر تغییرات دمای هوا می باشد.

امروزه سرامیک پرسلانی به دلیل خواصی مانند مقاومت در برابر تغییرات دما و نفوذناپذیری در برابر آب و رطوبت یکی از پرکاربردترین مصالح در نمای ساختمان ها می باشد. این سرامیک ها در برابر برف و باران و همچنین نور خورشید مقاوم هستند. علاوه بر این، تنوع بسیار زیاد در طرح و رنگ این سرامیک ها باعث افزایش استفاده از آنها در نماها شده است.
مزایای استفاده از سرامیک چینی در نما
سرامیک های استفاده شده در نما با سرامیک های معمولی کف و دیوار متفاوت است و برای نما باید از سرامیک های چینی جامد و رنگی استفاده شود. از این سرامیک ها در تمامی ساختمان ها با کاربری های مختلف اعم از مسکونی، اداری، تجاری و ... استفاده می شود. مزایای استفاده از سرامیک در نما عبارتند از:

سازگاری نمای سرامیک با هر گونه شرایط آب و هوایی و مقاومت در برابر تغییرات دما
سبک بودن نمای سرامیک
مقاوم در برابر مواد شیمیایی
مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش و نور خورشید
سودآوری و هزینه کمتر نسبت به سایر مواد
تنوع طرح و رنگ و ارائه طیف وسیعی برای ایجاد ظاهری زیبا و مدرن
مقاوم در برابر رطوبت و یخ زدگی

معایب استفاده از سرامیک چینی در نما
سرامیک های چینی علاوه بر مزایایی که برای استفاده در نما دارند دارای معایبی نیز می باشند که در ادامه به شرح آنها می پردازیم:
در برابر سرما و گرما عایق نیست
عایق صوتی در برابر صدا
شفافیت بند و فاصله سرامیک ها که البته با استفاده از روش های نصب تا حدودی کاهش می یابد.
استفاده از سرامیک در نماهای مدرن
نصب سرامیک در نما به دو صورت انجام می شود:
تخمگذار با ملات
نصب خشک
در روش نصب نما سرامیک با ملات و چسب سرامیک در صورتی که سرامیک در ارتفاع نصب شود باید تا نما کشیده شود.
در روش نصب خشک روش نصب متفاوت است و در این روش ابتدا اتو را زیر سرامیک می کشند و سرامیک را به وسیله براکت های مخصوص روی اتو نصب می کنند.

در نصب سرامیک روی نما باید به ۲ نکته توجه کرد:
یک لایه توری پلاستیکی یا فلزی باید پشت سرامیک قرار داده شود تا در صورت خرابی سرامیک از افتادن آن جلوگیری شود.
بین سرامیک ها باید فاصله ای در نظر گرفته شود تا از خرابی سرامیک به دلیل انقباض و انبساط ناشی از تغییرات دما جلوگیری شود.