خرید رنگ از کارخانه

یکی از بزرگترین دغدغه هایی که افراد هنگام انتخاب رنگ برای رنگ آمیزی سازه یا ساختمان دارند، انتخاب رنگ است. در کشور ما ایران تعداد زیادی کارخانه رنگ سازی وجود دارد که انتخاب رنگ را دشوار می کند. هر یک از این شرکت ها دارای مزایا و ویژگی های خاصی هستند که افراد باید با توجه به نیاز و بودجه خود آن ها را انتخاب کنند. آنها را انتخاب کنید در این مقاله قصد داریم تعدادی از بهترین تولیدکنندگان رنگ در ایران را بشناسیم و در مورد هر کدام توضیح مختصری ارائه دهیم.


 

برای خرید رنگ از کارخانه رنگ سازی روی لینک کلیک کنید

https://jamilpaint.com/post-detail/70/%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%D8%B1%D9%86%DA%AF-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87

 


 

 

اگر قصد رنگ آمیزی خانه یا مبلمان خود را دارید و در انتخاب مارک رنگ مردد هستید، حتما تا پایان مقاله با ما همراه باشید تا بتوانیم تعدادی از بهترین شرکت های تولید رنگ را بررسی کنیم و به شما در انتخاب رنگ کمک کنیم. رنگ مورد نظر شما .

بهترین تولیدکنندگان رنگ ایران

استفاده از رنگ های مختلف در زندگی بشر سابقه ای هزاران ساله دارد. مرد با استفاده از رنگ های مختلف به محیط زندگی خود طراوت و روحی تازه می بخشد. امروزه کاربردهای زیادی برای این محصول می توان یافت که از جمله آنها می توان به استفاده در زمینه های هنری مانند نقاشی، مصارف صنعتی و ... اشاره کرد. بزرگترین کارخانه رنگ صنعتی در اصفهان و برخی شهرهای ایران با تولید رنگ های با کیفیت پاسخگوی نیاز مشتریان به این محصول است.

اگر قصد خریدرنگ ساختمانی دارید اینجا کلیک کنید

بهتر است بدانید که به دلیل وجود انواع رنگ ها مانند رنگ اکریلیک، رنگ روغن، رنگ پلاستیک، رنگ نیمه روغنی، رنگ چند رنگ و تعدادی رنگ دیگر و تعداد زیادی از تولیدکنندگان رنگ، وجود دارد. تنها یکی در این زمینه است. جایی که همه تخصصی هستند

از این رو شرکت هایی که از آنها نام می بریم تولید کننده های برتر هستند و معمولا در انواع این رنگ ها تخصص خاصی دارند.

همچنین دقت داشته باشید که ذکر نام این شرکت ها به معنای بی کیفیت بودن سایر تولیدکنندگان رنگ نیست، بلکه ممکن است تعدادی شرکت ناشناخته باشند که نسبت به این تولیدکنندگان برتر کار با کیفیت تری ارائه می دهند.

برای آشنایی با تاریخ و تاریخچه صنعت رنگ کشور به دهه 1300 برمی گردیم که هنوز رنگ در کشور تولید نمی شد و نقاشان چیره دست از مواد گیاهی و مواد معدنی برای رنگ آمیزی کاخ ها و ساختمان های دولتی استفاده می کردند. آنها به صورت دستی و با فرمول های سنتی تولید می شدند.

در سال 1318 اولین واحد رنگرزی مدرن به نام پرشین رنگرزی شروع به تولید و عرضه رنگ روغن صنعتی کرد و پس از آن شرکت های رنگ سارو و رنگ شمس فعالیت رنگرزی خود را آغاز کردند. در این سال ها رنگ روغن صنعتی همچنان از روغن های گیاهی و پودرهای معدنی تولید می شد و این تا سال 1341 بود که اولین محصول رنگ روغن بر پایه رزین آلکیدی تولید شد که توسط شرکت پلاسکار به بازار عرضه شد.

رنگ پلاستیک پایه پلی وینیل استات برای مصارف ساختمانی اولین بار در سال 1338 توسط شرکت پلاسکار تولید و عرضه شد و پس از آن کم کم شرکت های هاولوکس، رنگین، دیروپ، سوپر پینت رنگ پلاستیک خود را به بازار عرضه کردند.

در واقع می توان گفت در سال 1344 صنعت رنگرزی در ایران شکل جدیدی پیدا کرد و واحدهای زیادی فعالیت خود را آغاز کردند. تباشیمی، دیروپ ایران، رنگین، سوپررنگ و پارس پامچال از جمله شرکت هایی هستند که در سال جاری عرضه صنعت رنگ کشور را آغاز کردند و محصولات جدیدی مانند لاک چوب، رنگ روغن خشک هوا و کوره های صنعتی و رنگ های تعمیری خودرو را روانه بازار کردند. .

از اواخر دهه 50 تعداد واحدهای تولید رنگ افزایش یافت و امروزه صنعت رنگ کشور با بیش از 350 واحد صنعتی مجاز با ظرفیت مجموع 900000 تن در سال فعال است و در زمینه تولید انواع رنگ های ساختمانی و صنعتی به عنوان همچنین صدها واحد غیرمجاز.

صنعت تولید رزین های مورد استفاده در رنگ نیز سابقه طولانی در کشور دارد. برای مرور تاریخچه این صنعت به سال 1344 برمی گردیم که برای اولین بار رزین آلکیدی توسط رنگ ایرانی و رزین پلی وینیل استات نیز توسط پلاسکار تولید شد و پس از آن پارس سادولین دیروپ ایران تولید رزین آلکیدی را آغاز کرد. و هو خواست ایران شروع به تولید رزین پلی وینیل استات کرد. خیلی تلاش کردند. و امروزه صنعت رزین کشور با بیش از 120واحد صنعتی با ظرفیت کل 750000 تن در سال، قادر به تولید انواع رزین های پلی وینیل استات و کوپلیمرهای آن، رزین های آلکیدی و اصلاح شده، رزین های آمینه، پلی استرهای غیراشباع، رزین های اکریلیک و رزین های فنلی می باشد. .