خرید انواع سنسور های دما

انواع سنسور دما و رطوبت سنج
سنسورهای دما و دماسنج الکترونیکی انواع مختلفی دارند. سنسور دما را می توان به چند حالت مختلف دسته بندی کرد.
برای خرید سنسور دما به سایت سگال نیرو مراجعه کنید
یک نوع طبقه بندی بر اساس نوع برنامه از جمله تماس و محیط است. انواع دیگر سنسورهای دما بر اساس صنعت و محدوده حرارتی طبقه بندی می شوند. نوع دیگری از سنسور دما بر اساس مواد اولیه استفاده شده است. به عنوان مثال سنسور دماسنج DS18B20 با پوشش ضد آب از نوع تماسی و مقاومتی می باشد. اکثر سنسورها رطوبت محیط هستند و برای اندازه گیری نیازی به تماس لمسی ندارند. برای مثال سنسور دما و رطوبت DHT یکی از پرکاربردترین سنسورها است. انواع ترموستات های دیجیتال، ماژول های کنترل دما و رطوبت، ترموستات های تماسی و سنسورهای محیطی در این شعبه قرار می گیرند. سنسورهای دماسنج آنالوگ و دماسنج دیجیتال به صورت ماژول و سنسور دما ارائه می شوند. در پروژه های نمونه برداری پارامترهای محیطی، استفاده از سنسور دما بسیار رایج است. بیشتر پروژه های اینترنت اشیا بر اساس حسگرهای دما کار می کنند. سنسور دمای صنعتی در محیط های صنعتی استفاده می شود. بنابراین، اندازه گیری پارامتر دمای محیط، چه در یک محیط خانگی، چه در یک محیط کشاورزی سرپوشیده یا در یک محیط صنعتی، همه پارامترهای مهم هستند.


ماژول رطوبت سنج و سنسور دما و رطوبت
سنسور دما و رطوبت سنج انواع مختلفی دارد. معمولاً سنسور رطوبت دارای سنسور دما است. سنسور تشخیص رطوبت محیطی است. برای مثال در گلخانه ها از حسگر رطوبت سنج یا ماژول دما-رطوبت برای تنظیم رطوبت محیط استفاده می کنند. از جمله می توان به سنسور دما و رطوبت DHT یا SHT اشاره کرد. سنسور دما و رطوبت DHT را می توان در ساخت گلخانه هوشمند و مدیریت دما و رطوبت محیط استفاده کرد. یا برای ساخت دستگاه جوجه کشی یکی از سنسورهای محبوب و پرکاربرد سنسور دما و رطوبت صنعتی SHT می باشد. این سنسور دقت خوبی دارد. و انتخاب مناسبی برای کنترل دما و رطوبت محیط بسته مانند دستگاه جوجه کشی می باشد. برای اطلاعات بیشتر توصیه می شود به آموزش ماژول دما و رطوبت DHT11 پکیج آردوینو 37 سنسور ال سی دی مراجعه کنید. با مطالعه نحوه عملکرد سنسورهای دما و رطوبت متوجه خواهید شد.

 

ترموستات دیجیتال کنترل کننده دما و رطوبت
بردهای ترموستات کنترل دما یا کنترل کننده های دما و رطوبت از جمله ماژول های پرکاربرد برای کنترل شرایط محیطی هستند. ماژول کنترلر دما و رطوبت TR01 دارای سنسور دما و رطوبت محیط با سیم یک متری می باشد. این ماژول قابلیت کنترل دما در محدوده دلخواه را دارد. ضمناً با تنظیم رطوبت محیط می تواند عملیات کنترل توسط سنسور دما و رطوبت را در محدوده مشخص شده انجام دهد. کنترل کننده دما و رطوبت یک انتخاب مناسب برای دستگاه جوجه کشی یا استفاده در گلخانه هوشمن می باشد. علاوه بر نمایش دما و رطوبت محیط بر روی صفحه نمایش OLED، امکان کنترل این عناصر توسط رله را فراهم می کند.