ثبت‌نام در رشته مهندسی صنایع بدون کنکور 

از شرایط ورود به رشته مهندسی صنایع بدون کنکور چه اطلاعاتی دارید؟ آیا می دانید چگونه می توان در رشته مهندسی صنایع بدون آزمون ثبت نام کرد؟ داوطلبانی که قصد شرکت و پذیرش در رشته مهندسی صنایع را دارند می توانند در ساعات تعیین شده در هر یک از دانشگاه های سراسری یا آزاد ثبت نام کنند و بسته به ظرفیت یا ضوابط دانشگاه در زمان های مختلف تحصیل کنند. برای این منظور لیست دانشگاه های بدون آزمون مهندسی صنایع از اهمیت ویژه ای برای متقاضیان برخوردار است.
در ادامه به این موضوع می پردازیم و خواهیم دید که ورود بدون کنکور به رشته مهندسی صنایع چگونه امکان پذیر است و متقاضیان برای پذیرش باید چه مراحلی را طی کنند.
نقد و بررسی پذیرش رشته مهندسی صنایع بدون کنکور

اگر از متقاضیان رشته های فنی مهندسی سوال شود رشته مورد علاقه شما چیست؟ معمولا یکی از انتخاب های آنها مهندسی صنایع است. این رشته به دلیل کاربردهای گسترده ای که در سازمان ها و شرکت های مختلف دارد، از موقعیت مناسب و بازار کار مناسبی برخوردار است که بسیاری از داوطلبان را مشتاق ورود به رشته مهندسی صنایع می کند.
راه اصلی ورود به این رشته شرکت در کنکور سراسری و اخذ مدرک مجاز می باشد. اما چون به دلایل مختلف گرفتن مدرک برای برخی افراد چندان آسان نیست، در سال های اخیر رشته مهندسی صنایع نیز به لیست رشته های بدون کنکور اضافه شده است. لذا کلیه افرادی که دارای شرایط بدون کنکور رشته مهندسی صنایع می باشند می توانند در زمان مقرر نسبت به ثبت نام و انتخاب این رشته اقدام نمایند.
زمان ثبت نام مهندسی صنایع با سوابق مدرسه

ثبت نام بدون آزمون در رشته مهندسی صنایع در دانشگاه ها در دو مرحله انجام می شود. به این ترتیب کلیه علاقه مندان می توانند در زمان های مشخصی که اعلام می شود ثبت نام و تکمیل مدارک کنند.
ثبت نام رشته مهندسی صنایع در دانشگاه هایی که بدون آزمون دانشجو می پذیرند در مهر و بهمن ماه انجام می شود. بر اساس اعلام سازمان سنجش، ثبت نام داوطلبان در رشته های بدون آزمون دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در ترم مهرماه همزمان با انتخاب رشته های با آزمون از تاریخ 18 لغایت 3 مرداد ماه جاری انجام می شود. ماه . ضمنا این زمان برای ترم بهمن نیز از نیمه دی ماه شروع می شود و برای این کار باید از طریق سایت سازمان سنجش اقدام نمایید.
در خصوص دانشگاه های آزاد نیز لازم به ذکر است که آخرین مهلت ثبت نام بدون آزمون مهندسی صنایع با سابقه تحصیلی در این دانشگاه ها برای نیمسال اول نیمه اول شهریور ماه و برای نیمسال دوم معمولا آذرماه خواهد بود. اما برای اطلاع از تاریخ دقیق ثبت نام بدون آزمون دانشگاه های آزاد و مشاهده اطلاعیه های این دانشگاه لازم است به سایت azmoon.org مراجعه نمایید.
شرایط تحصیل بدون آزمون در رشته مهندسی صنایع

همانطور که گفته شد برای ورود بدون کنکور به رشته مهندسی صنایع باید شرایط لازم را داشته باشید و این الزامات به دو بخش عمومی و اختصاصی تقسیم می شوند که عموماً شرایط عمومی برای همه رشته ها یکسان است.

شرایط و ضوابط

از جمهوری اسلامی پیروی کنید و به اسلام یا ادیان رسمی کشور اعتقاد داشته باشید

مفاسد اخلاقی نداشته باشید

سابقه بدی نداره

عضو یا غیر وابسته به گروه های ضد نظام و ضد اسلام نباشید

به هیچ ماده مخدری معتاد نیست

با نظام جمهوری اسلامی دشمنی نداشته باشید

شرایط خاص

دارای مدرک دیپلم از نظام جدید. در صورتی که داوطلب دانشجو باشد باید حداکثر تا پایان شهریورماه مدرک خود را دریافت کند.

داشتن مدرک دیپلم نظام قدیم (برای داوطلبان نظام قدیم)

داشتن مدرک پیش دانشگاهی برای داوطلبانی که در یک سال یا یک ترم تحصیل کرده اند. همچنین لازم است مشمولان آموزش و پرورش تا پایان شهریور فارغ التحصیل شوند.

داشتن مدرک کاردانی یا فوق لیسانس از یک دانشگاه معتبر و مورد تایید (برای مقطع کارشناسی مهندسی صنایع)

معدل بالایی داشته باشید