آشنایی با گچبری کلاسیک سقف

گچ کاری با توجه به نوع و محل اجرا و همچنین سبک کار مدل های مختلفی دارد. در این مقاله شما را با انواع گچبری سقف و دیوار آشنا می کنیم و توضیحات مفصلی در مورد گچبری کلاسیک و نئوکلاسیک ارائه می دهیم.

انواع گچ را بشناسید
گچ کاری برای زیباسازی دیوارها، ستون ها و سقف ساختمان ها استفاده می شود و می توان آن را در دو الگوی کلی گچ کاری مدرن و سنتی انجام داد. مدل های آماده گچبری نیز در بازار وجود دارد که به دلیل قیمت ارزان تر از محبوبیت بالایی برخوردار هستند، اما توجه داشته باشید که چنین محصولاتی هرگز جای گچ کاری و گچبری دیوار و سقف را نمی گیرند. گچ های پیش ساخته از مواد اولیه مانند پلی اورتان، پلی استایرن، فوم های فشرده و مواد شیمیایی ویژه تولید می شوند. گچ کاری دور لوستر و استفاده از رنگ طلایی برای گچ کاری بیشترین تقاضا را دارد.

می توان انواع پوشش های سنتی زیر را ذکر کرد:
گچ بری لایه ای: نوعی گچ بری حجاری شده است و معمولاً برای طرح هایی استفاده می شود که قرار است از چند رنگ استفاده شود.
گچ بذر: در این الگوی گچی بخشی از وسط اثر بریده شده و نقوش جذاب و زیبایی ایجاد می کند.
گچ بری مراغه، گچ بری پنجه ای، گچ بری توپر و توخالی و گچ بری بلند از دیگر نقوش سنتی گچ بری است.
گچ بری کلاسیک جدید یکی از انواع گچ کاری است که اگر توسط افراد حرفه ای و ماهر انجام شود زیبایی شگفت انگیزی به ساختمان شما می بخشد. این الگوی گچ بری خانه را می توان برای سقف های بلند استفاده کرد و معمولا طرح های شلوغ و جزئیات زیادی دارد. الگوهای گچبری کلاسیک را نباید با گچبری سنتی سلطنتی اشتباه گرفت زیرا این الگوها در فضاهای مدرن امروزی قابل استفاده هستند. گچ بری کلاسیک ترکیبی از گچبری سنتی و مدرن است که با ترکیب این دو سبک طرح های جذاب و زیبایی را ایجاد می کند. تمام الگوهای گچبری کلاسیک مدرن با استفاده از ابزار گچ ساخته می شوند. خرگوش کاری یکی از اولین مراحل در انجام گچ کاری است.
رنگ طلایی عمدتا در گچ بری کلاسیک استفاده می شود و نمونه ای از گچ بری های لوکس است. در واقع ترکیب طلا و گچ جلوه ای زیبا و خارق العاده ایجاد می کند. طراحان داخلی استفاده از رنگ های کلاسیک با گچ کاری کلاسیک را برای ایجاد زیبایی دو چندان در ساختمان ها توصیه می کنند. ترکیب این دو اثر هنری فضایی جذاب و شگفت انگیز را ایجاد می کند.
گچ بری های سقفی کلاسیک که جزئیات زیادی دارد پرکاربردترین این مدل است و برای ساختمان هایی با دکوراسیون کلاسیک بسیار مناسب است. پتینه کاری کلاسیک با این نوع گچ کاری قابل استفاده است. گچبری نئوکلاسیک یکی از انواع کلاسیک گچبری است.

گچ کاری نئوکلاسیک
همانطور که گفته شد، گچ بری نئوکلاسیک یک نوع گچ بری کلاسیک است، اما با طرح های مدرن تر. در این الگوی گچبری، طرح ها معمولاً ساده، شیک و به دور از شلوغی های اضافی هستند و در سقف کاملاً شیک و ساده اجرا می شوند. نکته مهم در مورد این نوع گچ کاری این است که هرگز این سبک را با سایر سبک های گچ کاری در ساختمان ترکیب نکنید. این نه تنها ساختمان را زیبا می کند، بلکه ظاهری زشت و نامرتب برای ساختمان شما ایجاد می کند. برای ایجاد زیبایی بیشتر در استفاده از این سبک گچ کاری، توصیه می کنیم نکات زیر را رعایت کنید: در سبک نئوکلاسیک استفاده از چندین منبع نور یکی از ضروریات است. توصیه می شود برای اینکه سادگی کار را از دست ندهید از پانل های دیواری زیاد استفاده نکنید و در اتاق نشیمن خود از پرده های طرح ساده و آینه های تزئینی استفاده کنید.

تفاوت بین گچ بری کلاسیک و نئوکلاسیک
گچبری نئوکلاسیک یکی از انواع کلاسیک گچبری است. این دو سبک تفاوت هایی با یکدیگر دارند. از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

در گچ کاری کلاسیک شاهد طرح های شلوغ هستیم، در حالی که گچ کاری نئوکلاسیک ساده تر است.
زمان اجرا و اتمام پروژه های گچ کاری معمولی بیشتر است.
برای قسمت پذیرایی ساختمان از سبک کلاسیک استفاده می شود اما سبک نئوکلاسیک به دلیل سادگی در بیشتر قسمت های ساختمان قابل استفاده است.
برای داشتن گچبری زیبا و دلپذیر در خانه خود توصیه می کنیم از افراد واجد شرایط و با تجربه در این زمینه مشاوره بگیرید و ساخت این اثر هنری را به متخصصان بسپارید.
خدمات گچبری پرشین یکی از مجموعه های با استعداد و هنرمندانه در این زمینه است که زیباترین و شیک ترین طرح های گچ بری را با قیمتی بسیار مناسب به شما ارائه می دهد. با مراجعه به وب سایت این مجموعه و یا تماس با ایشان نمونه کار های زیادی را مشاهده خواهید کرد.

گچ دیوار کلاسیک
در قسمت های مختلف دیوار می توان از عناصر تزئینی و گچ کلاسیک استفاده کرد. با توجه به طرح های ساده این سبک گچبری، می توان از آن در مکان های مختلف ساختمان استفاده کرد. استفاده از گچ دیواری کلاسیک در قسمت های مختلف خانه می تواند ظاهری شیک و یکدست به ساختمان شما بدهد. امروزه نصب مجدد کاغذ دیواری رایج شده است و برای نصب آن باید از گچ ساده روی دیوارها استفاده کرد که باعث شده استفاده همزمان از گچ و کاغذ دیواری کلاسیک در دیوار و سقف رواج پیدا کند. قبل از هر اقدامی بهتر است با افرادی که در این زمینه تجربه دارند مشورت کنید تا درست ترین تصمیم را برای خلق یک اثر هنری زیبا بگیرید. داشتن دیوار و سقف کلاسیک با گچ کلاسیک می تواند خانه شما را به محیطی مجلل و شیک تبدیل کند.

گچ سقف پذیرایی کلاسیک
گچ بری سقف سالن پذیرایی یکی از درخواستی ترین خدمات گچ کاری می باشد. از آنجایی که این قسمت از ساختمان بیشتر از سایر قسمت های خانه شما در معرض دید قرار دارد، زیبایی آن از اهمیت بالایی برخوردار است. نمونه های گچ بری اجرا شده با طرح های کلاسیک دارای ریزه کاری ها و ریزه کاری های زیادی هستند و با توجه به اینکه در سبک کلاسیک گچ کاری می توان از ترکیب چند رنگ استفاده کرد زیبایی خیره کننده ای در سقف پذیرایی ایجاد می شود. معمولا در گچ بری های کلاسیک از رنگ های سفید و ترکیب طلایی و در سطح بعدی از رنگ های کرم و قرمز استفاده می شود. گچ کاری نهایی سقف آشپزخانه را نیز می توان با طرح های نئوکلاسیک انجام داد و نتیجه شگفت انگیز است.
همچنین در پروژه های اجرایی این سبک می توان از نمونه های پیش ساخته گچ سقف پذیرایی کلاسیک استفاده کرد. گچ بری های پیش ساخته کلاسیک صدها طرح و نقش دارد و بر خلاف گچ کاری که توسط هنرمندان در محل انجام می شد، بسیار سریع نصب و آماده می شوند.