کانسیلر چیست؟ | راهنمای خرید کانسیلر

هدف افراد از آرایش کردن، داشتن پوستی یکدست و شفاف است که شادابی و زیبایی بیشتری به چهره شان ببخشد.

برای داشتن آرایش تمیز لازم است که لک ها، جای جوش، سیاهی اطراف چشم، زخم ها و تیرگی های پوست به خوبی پوشش داده شوند. یکی از ابزارهای آرایشی که به رفع این مشکلات و زیرسازی پوست کمک می کند کانسیلر است. در ادامه این مطلب به تعریف کانسیلر، مزایای آن، رنگ بندی و کاربرد هر یک، نحوه استفاده، تکنیک های آرایشی با کانسیلر و در نهایت به راهنمایی بابت خرید کانسیلر مناسب پرداخته ایم.

کانسیلر چیست و چه مزایایی دارد؟

کانسیلر یکی از محصولات آرایشی است که شباهت زیادی به لوازم زیرسازی یا فونداسیون پوست دارد و برای یکدست شدن پوست استفاده می شود که به آن اصلاح کننده رنگ هم می گویند. کانسیلر شباهت زیادی به کرم پودر دارد اما در واقع از آن ضخیم تر می باشد. می توان گفت کرم پودری با غلطت بالا است که قابلیت پوشش بالایی دارد و می تواند نقص ها و عیوب پوستی را تا حد زیادی کاهش دهد. از این محصول برای محو کردن اشتباهات آرایشی و تثبیت آرایش هم استفاده می شود.

کانسیلرها وظیفه زیرسازی و یکدست کردن پوست را قبل از آرایش انجام می دهند و هدف افراد را برای داشتن آرایشی مطلوب و مناسب عملی می کنند.

برخی از مهم ترین قسمت هایی که می توان با کانسیلر پوشش داد عبارت اند از:

· انواع آکنه، لک و جای جوش

· جای زخم و تیرگی

· گودی، سیاهی و رفع کبودی                                      

· پوشش قرمزی اطراف بینی

· پوشش تیرگی اطراف لب

· پوشش ماه گرفتگی

· پف نقاط مختلف صورت

کانسیلر چیست
کانسیلر چیست
کانسیلر چیست

حتما توجه داشته باشید که کانسیلر را از فروشگاه های معتبر و برند های معروف تهیه کنید، زیرا استفاده از محصولات نامرغوب اثرات ناخوشایندی بر پوست ایجاد می کنند و باعث ایجاد حساسیت، تشدید آکنه، آسیب به سلول های پوستی  می شوند.  برای استفاده از محصولات مرغوب و کانسیلر مناسب می توانید از محصولات لورینت استفاده کنید.

انواع کانسیلر و کاربرد آن

همانطور که گفته شد کانسیلر برای پنهان کردن مشکلات پوستی و اصلاح رنگ به کار می رود. کانسیلر بطور کلی     

بصورت مایع، استیکی و کرم می باشد و با توجه به کاربردی که دارد نوع متفاوتی از پوشش را ارائه می دهد.

بنابرین برای انتخاب کانسیلر مناسب ابتدا باید نوع پوست خود را بشناسید:

· اگر پوست مختلط تا نرمالی دارید، کانسیلرهای مایع برای شما انتخاب بهتری است.

· اگر پوست خشک و مختلطی دارید، بهتر است از کانسیلرهای کرمی استفاده کنید.

· و اگر پوست چرب دارید از انواع کانسیلری استفاده کنید که در فرمولاسیون آن ها روغن های سبک به کار رفته باشد؛ چرا که روغن ‌های به کار رفته در انواع کانسیلر و کرم پودر ممکن است باعث بستن منافذ و ایجاد آکنه بیشتر شود.

انواع کانسیلر
انواع کانسیلر
انواع کانسیلر

انواع مختلف کانسیلر عبارتند از:

  1. کانسیلر مایع: کانسیلر مایع مناسب با انواع پوست است، ماندگاری بالایی دارد و برای پوشش جوش ها بسیار مناسب است. به دلیل بافت نازک و سبک برای پوشاندن چین و چروک عالی عمل می کند و حالت مات روی صورت ایجاد می کند. نحوه استفاده از آن نیز بسیار ساده است و پوشش دهی متوسط رو به بالایی دارد.

برای استفاده از این محصولات بهتر است از قلم های آرایشی استفاده کنید تا به خوبی سطح پوست را پوشش دهند و جلوه بهتری به پوستتان ببخشند.

2. کانسیلر استیکی: این کانسیلر مناسب پوست های خشک است. اغلب بافت نیمه جامد، ضخیم و کرمی دارد. بنابراین برای پوست های جوش دار توصیه نمی شود، زیرا موجب بسته شدن منافذ پوست و بدتر شدن جوش می شود. جلوه‌ نهایی این کانسیلرها مخملی و مات است. پوشش دهی این نوع کانسیلر عالی است و برای نواحی اطراف چشم، بینی و لب ها بسیار مناسب است. این کانسیلر ها همانند رژ طراحی شده اند، حمل آن ها آسان و برای مسافرت و مهمانی مناسب هستند.

3. کانسیلر کرمی یا جامد: برای انواع پوست خشک، معمولی، حساس و مخلوط به کار می رود. این نوع کانسیلرها چرب هستند و معمولاً جلوه‌ی مخملی و نرمی به پوست می‌ دهند. به دلیل ساختار پودری برای چین و چروک مناسب نیست و این نواحی را بیشتر جلوه می دهد. برای  پوشش محل هایی از پوست که تفاوت رنگ با نواحی دیگر دارند مناسب است. ماندگاری بالایی دارد و مناسب افرادی است که می خواهند در طول روز به مدت زیاد از این محصول استفاده کنند.

نکته: برای تاثیرگذاری بیشتر کانسیلر ها از براش های آرایشی و اسفنج های آرایشی استفاده کنید.

براش (قلمویی باریک و مخروطی شکل که برای استفاده دقیق از کانسیلر به کار می رود)

رنگ بندی کانسیلر و کاربرد رنگ ها

برای استفاده از کانسیلر اول باید رنگ پوستتان را مشخص کنید و هدفتان را مشخص کنید که برای چه مشکلی از

پوستتان می خواهید استفاده کنید. کانسیلر علاوه بر رنگ های پوست رنگ های مختلفی دارد که هر کدام برای

 پوشاندن لک ها و جهت رفع نواقص بخشی از صورت مناسب با انواع رنگ‌ پوست طراحی شده اند. بنابرین هر فردی

می تواند برحسب نیاز خود و متناسب با رنگ پوست خود از انواع کانسیلر‌ها استفاده کند، مثلا برای برجسته کردن

صورت رنگ های بژ روشن مناسب هستند و برای کوچک نشان دادن پیشانی و فک رنگ های قهوه ای تیره مناسب

تر هستند. برای تست رنگ‌ هم بهتر است آن را زیر استخوان فک بکشید نه روی پوست دست زیرا رنگ استخوان فک

به رنگ‌پوست شما نزدیک تر است.

برای انتخاب رنگ بهتر و مناسب تر کانسیلر در ادامه با انواع مختلف این رنگ ها آشنا می شویم.

رنگ بندی کانسیلر
رنگ بندی کانسیلر
رنگ بندی کانسیلر

انواع و کاربرد هر یک از رنگ های کانسیلر

کانسیلر زرد: این رنگ برای اکثر پوست ها کاربرد دارد. برای پوشش رگ ها و کبودی و تیرگی زیر چشم به کار می رود و به خوبی لکه های تیره پوست را محو می کند.

کانسیلر سبز: رنگ سبز قرمز را خنثی می کند. پس بهترین رنگ برای پوشاندن قرمزی ناشی از جای جوش، آفتاب سوختگی سطحی، آکنه، ماه گرفتگی و پوست گلگون می باشد.

کانسیلر صورتی / هلویی: این رنگ برای روشن کردن اطراف چشم و جای جوش و لک در افرادی که پوست سفید دارند کاربرد دارد. رنگ صورتی هم چنین برای پوشش کبودی پوست بسیار مناسب است.

کانسیلر نارنجی: برای افراد با پوست های گندمی و سبزه استفاده می شود؛ زیرا رنگ های روشن روی پوست فرد می ماسد. کانسیلر نارنجی برای پوشاندن تیرگی و کبودی زیر چشم به کار می رود.

کانسیلر بنفش: برای روشن کردن قسمت های کدر پوست های خسته، کسل، متورم و رنگ‌ پریده کاربرد دارد و تناسب مطلوبی با این رنگ پوست ایجاد می کند، همچنین لکه ها و کبودی های پوست را به خوبی پوشش می دهد.

کانسیلر قرمز: لکه های تیره و سیاهی چشم را در پوست های خیلی تیره به خوبی پوشش می دهد.

کانسیلر آبی: برای روشن کردن زردی و رنگ دانه های تیره پوست در پوست های روشن کاربرد دارد.

کانسیلر خنثی: کانسیلرهای خنثی برای افرادی که مشکل پوستی برای پوشاندن ندارند، کاربرد دارد. 

انواع و کاربرد هر یک از رنگ های کانسیلر
انواع و کاربرد هر یک از رنگ های کانسیلر
انواع و کاربرد هر یک از رنگ های کانسیلر

نکته:

1. اگر هدف شما آرایش ساده روزانه است فقط از کرم پودر استفاده کنید؛ چون بافت کانسیلر سنگین است و استفاده زیاد از آن توصیه نمی شود.

2. برای برطرف کردن سیاهی دور چشم یا زخم ها، بهتر است از کانسیلر یک الی دو درجه روشن تر از رنگ پوست استفاده کنید.

مراحل استفاده از کانسیلر

ابتدا پوست خود را آماده کنید. صورت خود را بشویید تا آلودگی و چربی ها کاملا از بین برود. از ضدآفتاب استفاده کنید و صورت خود را مرطوب کنید. (برای این کار می‌توانید از لوسیون های مخصوص استفاده کنید و اگر صورتتان چرب است از مرطوب کننده های مبتنی بر ژل استفاده کنید ) می‌توانید از پرایمر( محصول آرایشی مراقبتی که زیر ساز آرایش است) مناسب با پوستتان استفاده کنید تا کانسیلر راحت تر به صورت بچسبد.

نکته: اگر پوستتان خشک است از مرطوب کننده استفاده کنید؛ چون پوست شما هم نیاز به آبرسانی و هم نیاز به چربی دارد. اگر پوستتان چرب است، فقط نیاز به آبرسان دارید.

حالا می توانید از کانسیلر استفاده کنید.

برای پوشاندن جای زخم و قسمت های تیره، براش را به کانسیلر آغشته کرده و آن را روی لکه ها مالیده و با استفاده از اسفنج آرایشی محو کنید.

برای پوشاندن پف می توانید از ترکیب هایلایتر با کانسیلر استفاده کنید.

برای پنهان کردن قرمزی ها اسفنج را مرطوب کنید و از کانسیلر کرمی استفاده کنید.

برای پنهان کردن رگ ها از کانسیلر متناسب با رنگ بدن استفاده کنید.

کرم پودر پایه ای برای کاهش قرمزی کلی و لکه های جزئی ایجاد می کند. بنابراین بهتر است قبل از کانسیلر، از کرم پودر استفاده کنید.

تکنیک های آرایشی کانسیلر

زاویه دادن به ابروها: با استفاده از یک کانسیلر مدادی به راحتی می‌توان خطوط و زاویه دلخواه را دور ابروها ایجادکرد و نقص های این ناحیه را پوشاند. در واقع کانسیلر در این قسمت یک ابزار تمیزکننده هم به شمار می رود و تمام خطاهایی را که ممکن است حین استفاده از دیگر ابزار آرایشی مرتکب شده باشید، می پوشاند.

افرایش حجم مژه ها: قبل از ریمل زدن مقداری کانسیلر به مژه ‌ها بزنید. با براش مخصوص، کانسیلر مایع خود را سرتاسر مژه‌ ها بکشید، تا خشک شود. این کار باعث می‌شود ریمل بهتر به مژه بچسبد و مژه‌ های شما حجیم ‌تر به نظر برسند.

افزایش ماندگاری سایه چشم: برخی کانسیلرها به عنوان پرایمر قبل از سایه چشم استفاده می شوند. این کار موجب افزایش ماندگاری سایه در طول روز می شود.

افزایش دوام رژ لب: کانسیلر برای لب‌ ها مانند پرایمر عمل می‌کند و دوام رنگ لب را افزایش می دهد. ابتدا لب‌ ها را با بالم لب مرطوب کنید و سپس کانسیلر بزنید. همچنین اگر برای خط لب هم استفاده شود، زیبایی لب را دوچندان

می کند.

هایلایت کردن صورت: برای هایلایت صورت، باید کانسیلری که یک تا دو درجه روشن‌تر از رنگ طبیعی پوستتان است انتخاب کنید و قسمت ‌هایی مثل گوشه ‌های داخلی چشم، روی استخوان بینی، زیر استخوان ابرو و بالای لب را زیبا تر کنید.

راهنمای خرید کانسیلر مناسب

برای خرید کانسیر علاوه بر مطالبی که گفته شد به این نکات هم توجه داشته باشید که یک کانسیلر خوب پوشش و ماندگاری بالایی دارد، منافذ پوست را مسدود نمی کند، روی پوست ماسیده نمی شود، حساسیت ایجاد نمی کند و به راحتی قابل استفاده می باشد. این ویژگی ها تا قبل از استفاده از محصول مشخص نمی شود بنابرین پیشنهاد می شود از برندهای معروف استفاده کنید.

 کانسیلر لورینت علاوه بر این که تمام ویژگی های محصول مرغوب را دارا است خاصیت ضدآفتابی نیز داشته و در برابر اشعه خورشید از پوست شما محافظت می کند.

برای خرید کانسیلر لورینت و دیگر محصولات آرایشی، بهداشتی می توانید از وب سایت مژیتو استفاده کنید.

کانسیلر لورینت
کانسیلر لورینت
کانسیلر لورینت