خرید مبل تخت خواب شو یا تخت خواب کدام بهتر است؟

با توسعه شهرنشینی و افزایش جمعیت در شهرها، ابعاد خانه ها کاهش چشمگیری داشته است. این خانه های کوچک، ظرفیت چیدمان تمامی لوازم ضروری را ندارند. به طور مثال در خانه های جدید نمی توان از تخت خواب و مبل به صورت جداگانه استفاده نمود. به همین علت افراد به فکر استفاده از محصولاتی چند منظوره هستند. محصولاتی که بتوانند آرامش و خواب راحت را در طول شب تأمین نموده و در طول روز نیز به عنوان مبل مورد استفاده قرار گیرند.

با وجود مزایای بی شمار این مبلمان، ممکن است هنگام خرید، میان خرید مبل تخت خواب شو و تخت خواب، مردد باشید. برای انتخاب میان این دو محصول، ابتدا باید ویژگی ها و تمایزات هر کدام از مبلمان تخت خواب شو و تخت خواب را بررسی نمایید. سپس با مقایسه دو کالا، محصولی مناسب با شرایط موجود و با کارایی بالا را خریداری کنید.

Image for post
Image for post

مزیت های تخت خواب نسبت به مبل تخت خواب شو

امروزه تخت خواب یکی از ضروری ترین لوازم هر خانه است. این محصول با فراهم کردن راحتی و آرامش، باعث می شود تا در طول شب خوابی کافی و آرامی داشته باشید. این امر در کسب انرژی لازم برای فعالیت های روزانه، نقش بسیار مهمی دارد.

به جز این گفته ها، موارد زیر را نیز می توان از مزیت های خرید تخت خواب نسبت به مبل تخت شو، معرفی کرد:

راحتی و آرامش بیشتر

راحتی خواب بر روی تشک تختخواب، بیشتر از خواب بر روی مبلمان تخت خواب شو است. به طور مثال راحتی و آرامش استفاده از مبل تخت خواب شو چستر مثال زدنی است؛ اما در مقایسه راحتی این محصولات با راحتی خواب بر روی تخت خواب، هیچ گاه نمی توان آنها را در یک سطح قرار داد، زیرا تخت خواب ها به صورت کامل بر اساس ارگونومی بدن افراد طراحی شده و هیچ برآمدگی و فرو رفتگی اضافی بر روی سطح آن وجود ندارد. این در حالی است که مبل تخت خواب شو چنین نیست.

Image for post
Image for post

یکی از دلایل آسایش بیشتر در تخت خواب، بزرگ تر بودن ابعاد آن نسبت به مبلمان تخت خواب شو می باشد. بزرگ بودن تخت خواب، امکان استفاده از آن در حالت های مختلف خواب را فراهم می کند.

مزیت دیگر تخت خواب نسبت به مبلمان تخت خواب شو، قابلیت تعویض تشک آن است. تشک تخت پس از پایان یافتن طول عمر مفید آن، با تشک نو و سالم تعویض می شود. در حالی که انجام این امر در مبلمان تخت خواب شو امکان پذیر نیست.

افزایش جذابیت دکوراسیون اتاق خواب

تخت خواب از جمله لوازمی است که علاوه بر تأثیر در کیفیت استراحت افراد، در افزایش جذابیت دکوراسیون اتاق خواب نیز مؤثر است. هنگام خرید تخت خواب می توانید علاوه بر تخت، لوازم جانبی دیگری مانند میز آرایش، کمد، پاتختی و … را انتخاب نمایید. استفاده از این سرویس در اتاق خواب، زیبایی دکوراسیون را افزایش داده و به جادار بودن فضا کمک می کند. در ضمن تخت خواب از تنوع بیشتری برخوردار است؛ بنابراین می توانید طرح دلخواه خود را از میان مدل های متنوع سرویس خواب، انتخاب و خریداری نمایید.

مبل تخت خواب شو نسبت به تخت خواب چه مزیت هایی دارد؟

از جمله مزایای مبلمان تخت خواب شو نسبت به تخت خواب می توان به موارد زیر اشاره نمود:

قیمت مناسب تر

خرید یک سرویس مبلمان با یک تخت خواب روی هم، هزینه های زیادی برای کاربران خواهد داشت. در حالی که با خرید مبلمان تخت خواب شو می توان در هزینه ها صرفه جویی کرد. قیمت مبل تخت شو نسبت به تخت خواب، ارزان تر است. در واقع با خرید این مبل، با یک تیر دو نشان می زنید؛ یعنی با پرداخت قیمت یک محصول، صاحب دو محصول شامل تخت و مبل در کنار هم خواهید شد.

Image for post
Image for post

کاربرد چند منظوره

یکی از محاسن مبل راحتی تخت خواب شو، استفاده از این محصول برای مصارف مختلف است. این قابلیت باعث شده است تا بتوان از مبلمان تخت خواب شو، علاوه بر منزل در محیط های مختلف استفاده کرد. به طور مثال با خرید این مبل برای دفتر کار می توانید پس از جلسات طولانی مدت و خستگی های کاری، از مبل تخت شو برای استراحت و دراز کشیدن بهره ببرید.

یکی دیگر از کاربردهای مبلمان تخت خواب شو، مراقبت و نگهداری از افراد سالمند است. معمولاً کهنسالان نمی توانند مدت زیادی را در حالت نشسته بمانند. خرید مبلمان تخت خواب شو، امکان استراحت افراد در طول مهمانی های شبانه و یا در طول روز را فراهم می کند.

از این محصول می توان به عنوان تخت خواب مهمان نیز استفاده نمود. پس با توجه به موارد ذکر شده می توان نتیجه گرفت کارایی مبلمان تخت خواب شو نسبت به تخت خواب بیشتر است.

بهینه سازی فضا

همانطور که گفته شد، مدرن شدن شهرها باعث کوچک شدن خانه ها شده ست. به طوری که درصد بیشتری از ساکنین شهرهای بزرگ در خانه های نقلی زندگی می کنند. منازل کوچک معمولاً دارای یک اتاق خواب هستند. در بسیاری از این خانه ها برای افزایش فضای نشیمن، تیغه های اتاق ها برداشته شده است. به همین دلیل بسیاری از خانه های کوچک فاقد اتاق خواب می باشند.

در چنین خانه هایی امکان استفاده از تمام مصنوعات چوبی و اکسسوری های جذاب وجود ندارد. لذا خرید مبلمان تخت خواب شو برای خانه های کوچک، یک امتیاز بزرگ محسوب می شود. در واقع با این مبلمان می توانید از اتاق نشیمن خود به عنوان اتاق خواب در طول شب استفاده نمایید.

Image for post
Image for post

جا به جایی آسان

از برتری های دیگر مبل تخت خواب شو نسبت به تخت خواب، سهولت در جا به جایی آن است. در صورتی که مستاجر هستید، انتخاب مبلمان تخت خواب شو بهترین گزینه برای خرید محصولی چند منظوره است. این محصول علاوه بر کم کردن وسایل در هنگام اسباب کشی، با سبک دکوراسیون های مختلف منازل نیز تناسب دارد. این مبل در زیر اسکلت بندی خود، دارای فضای خالی زیادی می باشد. پس در صورت محدود بودن مساحت منزل می توانید از این بخش برای گذاشتن پتو، بالش و وسایل اضافی استفاده کنید.