بخار شوی کوچک نیمه صنعتی و صنعتی

دستگاه‌های کارواش یا دستگاه‌های سنتی جای خود را به روش‌های نوین داده‌اند و با پیشرفت تکنولوژی مدت زمان نظافت کاهش پیدا کرده است و در عین حال راندمان کاری بهبود پیدا کرده است و این مزیت‌ها به دلیل استفاده از دستگاهی به نام بخارشوی صنعتی می‌باشد.

 آیا قدرت بخارشوی نیمه صنعتی با صنعتی یکسان است؟

کارکرد بخارشوهای صنعتی و نیمه صنعتی بدین ترتیب است که در ابتدا بخار با فشارهای مختلف ایجاد می‌شود و سپس با استفاده همزمان از سیستم پاشش آب، مواد شوینده و بخار  کیفیت لکه زدایی افزایش پیدا می‌کند و محیط به طور کامل ضدعفونی خواهد شد. در حال حاضر تولیدکنندگان اقدام به تولید انواع مختلفی از بخارشوها کرده‌اند؛ بنابراین، بخارشوی صنعتی دارای چندین مدل با مشخصات سیستم پاشش بخار، پاشش آب داغ و سیستم وکیوم می‌باشد. با به کارگیری دستگاه بخارشوی صنعتی شاهد سطحی خشک و عاری از آلودگی خواهید بود که این امر به واسطه شستشوی محیط، جمع آوری آب آلوده توسط مکنده دستگاه و انتقال آن به مخزن آب کثیف می‌باشد تا همواره رضایت کاربران را به ارمغان آورد. نکته‌ای که باید در هنگام خرید بخارشوی صنعتی از فلامک ماشین در نظر داشته باشید این است که با تفاوت بخارشوی صنعتی و نیمه صنعتی آشنا باشید. بدیهی است که قدرت بخارشوی صنعتی در مقایسه با نوع نیمه صنعتی آن بیشتر خواهد بود و مخزن بخارشوهای صنعتی نیز بزرگتر هستند تا آن‌ها را برای محیط‌های گسترده مجهز کنند. از طرف دیگر قدرت بخارشوی صنعتی بیشتر است چرا که موتورهای تعبیه شده در آن قدرتمندتر می‌باشد.

 پارامترهای اصلی بخارشوی نیمه صنعتی چیست؟

در این بخش به اصلی ترین پارامترها و اجزای بخارشوی نیمه صنعتی اشاره خواهیم کرد.

بویلر بخارشوی

از آنجایی که بخارشوی نیمه صنعتی با بخار کار می‌کنند، همانطور که از نام بویلر مشخص است، این بخش نقش تبدیل آب به بخار را بر عهده دارد. فشار و گرمای زیادی به  بویلرها وارد می‌شود؛ بنابراین باید از جنس با استحکامی برخوردار باشند، بدین ترتیب به طور معمول جنس آن‌ها از استیل ضد زنگ می‌باشد. قابلیت دیگری که در این دستگاه‌ها وجود دارد این است که می‌توان به جای کل بویلر از یک میله حرارتی ارزان قیمت استفاده کرد که این ویژگی یکی از مزیت‌های اصلی این المنت حرارتی به شمار می‌آید.

مخزن

می‌دانی که در تمام بخارشوی‌ها مخزن جزئی جدایی ناپذیر است و در همین راستا بسیاری از بخارشوی‌های نیمه صنعتی به مخزنی با قابلیت پر شدن مجدد تجهیز شده‌اند، این بدان معنا است که در هنگام کار کردن دستگاه می‌توان آب را به بخارشور اضافه کرد. از طرف دیگر شماری دیگر از بخارشوی‌های صنعتی به یک مولد آب مستقیم مجهز گشته‌اند تا بدین صورت بتوانند به خروجی آب متصل شوند و آب را برای تبدیل به بخار به داخل بویلر هدایت کنند.

 مواد شوینده چه تاثیری در نظافت با بخارشو دارد؟

مواد شوینده می‌توانند در تمیزی و نظافت محیط نقش مهمی را داشته باشند. این مواد شوینده می‌توانند جهت تولید بخار خشک مفید باشند تا خاک و لکه‌ها را از بین ببرند. در نتیجه شاهد سطوحی تمیز خواهید بود. در صورتی که قصد دارید لکه‌ها را به صورت کامل پاک کنید پیشنهاد می‌کنیم حتما از مواد شوینده در نظافت استفاده کنید.

 مکانیزم بخارشوی نیمه صنعتی یا صنعتی چیست؟

با اینکه بخارشوهای نیمه صنعتی و صنعتی برای تمیز کردن فرش‌ها گزینه بسیار خوبی هستند اما می‌توان برای تمیز کردن و ضد عفونی کردن سطوح سخت و نرم نیز مناسب هستند. مکانیزم آن‌ها در شستشو بدین صورت است که می‌توانند به عمق فرش نفوذ کنند و به طور کامل آن‌ها را نظافت کنند. با این کار لکه‌های موجود بر روی فرش تمیز خواهند شد و سپس جاروبرقی بخار با فشار بالای خود می‌ت. اند میکرب‌ها و خاک را از بین ببرد.