از بین بردن دائمی مورچه‌ها

از بین بردن دائمی مورچه‌ها

مورچه‌ها قوی‌ترین نوع حشرات داخل خشکی هستند چرا که می‌توانند چندین برابر جسم خود را حمل کنند. مورچه‌ها در انواع مختلف و به صورت کلونی‌های بزرگ درخانه‌ها یا محل‌کار وجود دارند بنابراین از بین بردن آن‌ها‌ با روش‌های خانگی سخت و تقریبا محال است. بهترین راه از بین بردن مورچه‌ها روش‌های اصولی و سمپاشی تخصصی است.
اولین سوال مردم برای سمپاشی تخلیه‌ی محیط است اما سمپاشی ماداکتو به صورت تخصصی در زمینه حشره‌شناسی و سمپاشی مورچه‌ها فعالیت می‌کند، درنتیجه راهکاری جدید برای ریشه کن کردن دائمی این آفات تنها بدون ترک محل و با یک‌بار سمپاشی به شما ارائه می‌دهد.

بایدها و نبایدهای سمپاشی مورچه‌ها!

یکی از معضلات وجود مورچه‌ها آلودگی های غذایی و انتقال باکتری‌ها و بیماری‌ها است. عوامل مؤثر در سمپاشی استاندارد و اصولی مورچه‌ها نوع حشرات، میزان استفاده از سموم و ...هست. استفاده از سم‌های غیر بهداشتی که معمولا هم با افراط استفاده می‌شود می‌تواند موجبات صدمات جبران ناپذیری مثل بیماری‌های تنفسی، تپش قلب، افزایش ضربان قلب، کاهش یا قطع تنفس و … می‌شود. به‌کارگیری میزان سم در سمپاشی مورچه مهمترین بخش کار است که کارشناسان ما با علم به انواع سم اقدام به سمپاشی محیط می‌کنند و محل را برای شما پاکسازی می‌کنند.

اهمیت سمپاشی رستوران‌ها

یکی از نگرانی‌های صاحبان رستوران و کافه‌ها ورود حشرات و موش‌ها است. رعایت بهداشت محیط، ظروف تمیز برای نگهداری مواد غذایی، تفکیک زباله‌ها می‌تواند فاکتور حیاتی برای کنترل ورود آفات به رستوران‌ها باشد.
بعضی از مردم به اشتباه فکر می‌کنند؛ هر چه سم قوی‌تری استفاده شود در از بین بردن آفات موفق‌ترند، اما نکته اینجاست که تعیین میزان سم نیازمند دانش و علم در این زمینه است و استفاده‌ی بی رویه از سم می‌تواند به مواد غذایی، کارکنان و محیط رستوران آسیب بزند. برای همین ابتدا کارشناسان ما بازرسی رستوران را انجام می‌دهند و با پیدا کردن کلونی حشرات، تشخیص نوع آفات، میزان سم قابل استفاده، اقدام به پاک‌سازی محل می‌کنند.

قبل و بعد سمپاشی رستوران‌ها

کافه‌ها و رستوران‌ها به دلیل وجود گرما، غذا و رطوبت، مستعد هجوم حشرات هستند؛ اما می‌توان راهکارهایی برای جلوگیری از ورودشان قبل وبعداز سمپاشی انجام داد.
-باید تمام منافذ، درزها و خوردگی‌ها را بپوشانید.
- تمیز نگه داشتن محل برای جلوگیری از ورود آفات بسیار اهمیت دارد.
- قبل از ورود مواد غذایی به انبار حتماً پاک‌سازی و سمپاشی را انجام دهید.
-دریچه فاضلاب را بپوشانید.
سمپاشی ماداکتو با ریشه کن کردن دائمی حشرات و تضمین یک‌ساله کار خود بهداشت را به رستوران شما باز می‌گرداند.