گام اول مشاوره کنکور انسانی؛ بودجه‌بندی در کنکور انسانی

گام اول مشاوره کنکور انسانی؛ بودجه‌بندی در کنکور انسانی

در بخش اول مشاوره کنکور انسانی قصد داریم درباره‌ بودجه‌بندی صحبت کنیم. شما برای آنکه بتوانید در کنکور انسانی موفق شوید باید تکنیک بودجه‌بندی را خوب یاد بگیرید. این کار بهترین راه برای مدیریت و صرفه‌جویی در زمان است. یادتان باشد که هیچ کس نمی‌تواند بهتر از خودتان برای شما برنامه‌ ریزی و بودجه ‌بندی کند.

کار مشاوران در واقع نشان دادن بهترین مسیر است. برای آنکه مشاوران بتوانند مسیر بهتری را پیش‌روی شما قرار دهند شما باید به شناخت خوبی از خودتان برسید. بنابراین باید بفهمید که در چه زمینه‌هایی توانایی دارید، در چه زمینه‌ هایی ضعف دارید، کجاها را می‌توانید سریع‌تر بهبود دهید و کجا ها ارزش سرمایه‌گذاری ندارد. باید ببینید کدام دروس در گرایش یا رشته‌ ی مورد نظر شما اهمیت بیشتری دارند.

بودجه‌ بندی به شما کمک می کند تا بفهمید هر کدام از درس‌ها یا سرفصل‌ها چه سهمی در کنکور دارند و اهمیت شان چه قدر است. با کمک بودجه ‌بندی شما می‌توانید سهم هر درس را در برنامه‌ریزیتان مشخص کنید و از این طریق مطالعاتتان را هدفمندتر کنید.

مثلاً اگر می‌خواهید در کنکور انسانی در رشته‌ی روانشناسی پذیرفته شوید، اول ببینید که کدام دروس ضریب بیشتری دارند یا میانگین درصد پذیرفته شدگان سال ‌های گذشته چه ‌قدر است. اگر این اطلاعات را داشته باشید، بر اساس توانمندی‌ های خودتان و زمان باقیمانده و و اهمیت دروس بهتر می‌توانید بودجه‌بندی کنید. با این کار سهم زمان اختصاص یافته به هر درس مشخص می‌شود.

برای انتخاب مشاور کنکور انسانی به این لینک کلیک کنید.

 اگر در این زمینه مشکل دارید می‌توانید با کمک مشاوران مرکز کنکورآباد این مشکل را حل کنید. برای این کار می‌توانید با مرکز مشاوره کنکورآباد تماس بگیرید و با کارشناسان بخش مشاوره کنکور انسانی ارتباط بگیرید.

با توجه به اینکه خدمات این مرکز به صورت مشاوره تلفنی است شما می‌توانید در وقت و هزینه‌ ها هم صرفه ‌جویی کنید. برای اینکه درک بهتری نسبت به بودجه ‌بندی‌ها پیدا کنید اجازه دهید نگاهی کلی به بودجه ‌بندی دروس مختلف کنکور انسانی داشته باشیم. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه مشاوره تلفنی مرکز مشاوره کنکورآباد میتوانید مطلب «مشاوره تلفنی کنکور» را مطالعه بفرمایید.