پلاک های دندان و تاثیرات منفی جرم دندان

پلاک های دندان و تاثیرات منفی جرم دندان

Image for post
Image for post

این مطلب ممکن است باعث تعجب شما شود. اما آیا می دانید که پلاک های دندان برای سلامت شما مفید هستند؟ پلاک یک نوع روکش بیولوژیکی زنده (Biofilm) است. یک فیلم یا کاوری ساخته شده از موجودات زنده است. که به طور طبیعی در سطح دندان های شما توسعه می یابد. یکی از مزایای پلاک های دندان این است که به ساخت سیستم ایمنی بدن کمک می کند. متاسفانه، این تنها مزیت پلاک ها هستند و در ادامه از تاثیرات منفی پلاک های دندانی صحبت خواهیم کرد.

و اما بخش بد و زشت پلاک ها یا جرم دندان

اگرچه پلاک میتواند به سیستم ایمنی بدن کمک کند. اما همچنان میتواند به دندانها آسیب برساند. باعث ایجاد بوی دهان و تنفسی وحشتناک شود. تیم کلینیک دندانپزشکی کریستال می توانند شما را در مورد جلوگیری از هالیتوز (نفس بد)، پوسیدگی دندان و بیماری های لثه مرتبط با ایجاد پلاک آموزش دهند.

اگر شما ساکن رشت هستید و در ارتباط با مقدار پلاک های بر روی دندانهایتان نگران هستید، تیم کلینیک دندانپزشکی در رشت سوالات شما را پاسخ خواهد داد. همچنین بهترین روش ها جهت تمیز کردن بهتر دندان هایتان شرح داده خواهد شد. Biofilm، در ابتدا، به اندازه کافی نرم است که حتی با ناخنتان هم خراشیده شود. اما بعد از 10 روز، تبدیل به تارتار یا سنگ دندان می شود، که به عنوان یک سنگ سخت است و حذف کردن آن کار دشواری است. مسواک زدن روزانه و نخ کشیدن بسیاری از پلاک های روی دندان را بر می دارد. اما ممکن است مقدار کمی بین دندان ها و لثه های شما باقی بماند.

برای حذف پلاک های دندان و جلوگیری از ایجاد ویرانی دندان ها، چندین مورد وجود دارد که باید در نظر داشته باشید:

  • حتی اگر مشکل دندانی هم ندارید حتما دو بار در سال به دندانپزشک خود مراجعه کنید.
  • دندان هایتان را به صورت مرتب تمیز نگه دارید.
  • از استفاده تنقلاتی که حاوی نشاسته و قند هستند اجتناب کنید وتعداد دفعاتی که در روز تنقلات می خورید را محدود کنید.
  • از خمیر دندانی که بر پایه فلوراید است، دو با در روز استفاده کنید.
  • رعایت کردن یک رژیم غذایی متعادل.
  • سیگار نکشید و عدم استفاده از محصولاتی که حاوی تنباکو هستند.
  • هر روز دندان های خود را بشویید یا از تمیزکننده های بین دندانی استفاده کنید.