نحوه ست کردن رنگ های لباس در استایل

سه رنگ اصلی را باهم بپوشید

۳ رنگ اصلی یعنی قرمز، زرد و آبی را می‌توانید هم‌زمان در لباس‌ها به‌کار ببرید. البته نسبت ترکیب این ۳ رنگ باید برای زرد، آبی و قرمز به ترتیب ۱ به ۲ به ۳ باشد.

هرچند این ترکیب از اساسی‌ترین ترکیب‌ها در دنیای هنر است و هرگز کهنه نمی‌شود ولی چنین ترکیب چشمگیری بیشتر برای کودکان و نوجوانان مناسب است. افراد بالغ ترجیحا نباید از ۳ رنگ اصلی خالص در کنار هم استفاده کنند. اما استفاده از ۱ یا ۲ رنگ اصلی با هم مشکلی به وجود نمی‌آورد مثل زرد و قرمز یا آبی و قرمز.

ست کردن رنگ های لباس با رنگ‌های متضاد

یکی از اساسی‌ترین روش‌ها در ترکیب رنگ لباس استفاده از رنگ‌های مکمل و متضاد در کنار هم است. رنگ‌های مکمل به رنگ‌هایی گفته می‌شود که در چرخ رنگ در مقابل هم قرار می‌گیرند مانند بنفش خالص و زرد خالص، سبز و قرمز یا نارنجی و آبی. رنگ‌های مکملی که از نظر روشنی و غلظت در یک درجه باشند در کنار هم زیبا دیده می‌شوند. اگر به این‌دست از مطالب علاقه دارید می‌توانید به لینک تولیدی پوشاک زنانه سر بزنید.

هم‌رنگ بپوشید

ست کردن رنگ های لباس با استفاده ار رنگ‌هایی که در چرخ رنگ در مجاورت هم قرار می‌گیرند استایل تک‌رنگ یا هم‌خانواده را تشکیل می‌دهند. به‌طور مثال استفاده از فیروزه‌ای و لاجوردی در کنار هم که رنگ‌های هم‌خانواده هستند هماهنگی زیبایی در لباس‌ها به‌وجود می‌آورد.

کافی است رنگی را که دوست دارید در چرخ رنگ انتخاب کنید و رنگ‌های مجاور آن را مشاهده کنید مثلا قرمز با صورتی یا نارنجی هماهنگی دارد و می‌توانند رنگ لباس‌های شما را تشکیل دهند.

ست کردن رنگ های لباس با رنگ‌های سرد و گرم

رنگ‌های گرم مثل قرمز، نارنجی و زرد در یک طرف چرخ رنگ و رنگ‌های سرد مثل آبی، سبز و بنفش در طرف دیگر آن قرار می‌گیرند. سردی و گرمی هر رنگ از رنگ‌هایی که از آن تشکیل شده نشات می‌گیرد مثلا اگر بنفش را با قرمز مخلوط کنید گرم می‌شود و اگر با آبی مخلوط کنید سرد خواهد بود. برای داشتن لباس‌هایی هماهنگ‌تر و ساده‌تر رنگ‌های گرم را با رنگ‌های گرم و رنگ‌های سرد را با رنگ‌های سرد بپوشید اما اگر می‌خواهید تیپ چشمگیرتری داشته باشید رنگ‌های سرد را با گرم بپوشید.