مشاوره کنکور ریاضی

مشاوره کنکور ریاضی یا مشاوره تحصیلی : دانش آموزان و داوطلبان رشته های مختلف ممکن است  در زمان درس خواندنشان و شرایط مختلف دچار مشکل شوند. بعضی مواقع این مشکلات ممکن است آن ها را از راه درست خارج کنند و از هدفشان دور شوند و به مسیر خودشان ادامه ندهند . که این مشکلات می تواند در زمینه مطالعه مباحث مختلف ، نداشتن انگیزه ،  منحرف شدن از جریان اصلی کنکور و … باشد .

اما  اگر از یک مشاوره ی تحصیلی  خوب و با سواد کمک بگیرید می تواند در این شرایط در کنار شما باشد و راه را به شما نشان دهد .در شما انگیزه و اشتیاقی به وجود می آورد و محرکی ایجاد می کند تا به سمت هدفتان حرکت کنید  یا حتی زمانیکه در مطالعه و یادگیری مباحث مختلف دچار مشکل می شوید، می تواند راهکار های مناسب و دقیقی را به شما پیشنهاد کند . بر اساس این دلایل در حال حاضر داشتن یک مشاور خبره و با سواد یکی از نیاز های اصلی دانش آموزان می باشد ، که باید به آن توجه ویژه ای داشت .

در بین گروه‌های مختلف آموزشی گروه آزمایشی علوم ریاضی یکی از رشته هایی است که بیشتر افرادی که آن را انتخاب می‌کنند و قصد ادامه تحصیل در آن را دارند تمایل دارند در رشته‌های مهندسی ادامه تحصیل دهند و معمولا جزو دانش آموزانی هستند که هوش بالایی دارند ، از خواندن دروس محاسباتی لذت می برند  و  در این زمینه استعداد خوبی دارند.

اگر بخواهیم که این رشته را بر اساس رتبه بندی رشته ها بررسی کنیم جزو سومین گروه آزمایشی پرجمعیت درکنکورسراسری است.

مزیت دریافت مشاوره کنکور ریاضی

 

  1. به وضوح می توانید شاهد پیشرفت و موفقیت های خود باشید .
  2. هرگاه احساس نا امیدی داشته باشید مشاوری خواهید داشت که مثل دوست میتوانید راهکار های اصولی را دریافت کنید
  3. شانس شما در قبول شدن در دانشگاه و رشته ی مورد علاقه ی شما بیشتر می شود .

در کنکور ریاضی روی چه درس هایی باید مانور بدید ؟

توی کنکور همه چیز نسبی محسوب می‌شه و نمی‌تونی از همون اول بگی من فلان درس رو خالی می‌ذارم و به جاش درصد بقیه درس‌هارو بالا می‌زنم ، چون ممکنه طراحان عزیز کنکور ریاضی ۱۴۰۱ سوالات درسی که توش قوی‌تر هستی رو سخت‌تر بدن و هیچ تضمینی نیست که طراح طبق انتظارات و برنامه‌ریزی تو برای کنکور عمل کنه.

اما اگر شما در یک درس که به آن علاقه ای ندارید ضعیف هستید می توانید وقت زیادی را صرف آن نکنید اما نباید درصد آن درس را هم صفر بزنید باید حداقل بین ۱۰تا ۳۰درصد بتوانید به سوالات پاسخ دهید.

توی تمام دروس، حتی دروس تماماً مفهومی و غیر حفظی مثل ریاضی هم همیشه یه تعدادی از سوال‌ها ساده طرح میشن و می‌تونی با اخصاص دادن بخشی از برنامه کنکور ریاضی امسالت بهشون از خیلی از رقبایی که کاملاً کنار گذاشتنشون، جلو بیفتی .

مشاور کنکور و یا مشاور تحصیلی چه کسی است؟

یک مشاور برتر کنکور فرد حرفه ای است مشاوری است که عاشقانه کارش را انجام می دهد و دوست دارد به افرادی که هدفی دارند و برای آن تلاش می کنند کمک کند .

مشاور برتر کنکور به طور معمل  می توانند فقط  در یک زمینه تخصص زیادی داشته باشد . اینگونه افراد ممکن است بخاطر اینکه خودشان به یک رشته ای علاقه داشته اند یا در آن زمینه تجربه دارند بتوانند بهتر شما را راهنمایی کنند .  مثلا یک مشاور برتر کنکور ریاضی به خاطر اطلاعات و مهارت هایی که در این زمینه دارد  ،  قطعا دانش آموزان موفق زیادی در کنکور ریاضی داشته است.

یک مشاور خوب باید فن بیان قوی و بالایی داشته باشد و با دانش آموزان با زبان خودشان صحبت کنند . به همین علت است دانش آموزان اگر با مشاور ارتباط بگیرند پیشرفت بهتری را دارند و با کمک مشاور راحت تر می توانند به هدفشان برسند.

مشاور تلفنی نیز می تواند گزینه خوبی برای دریافت مشاوره باشد که می توان برای مشاور تلفنی کنکور ریاضی این قسمت را ضربه بزنید تا با مشاوران کنکورآباد آشنا شوید.

سوالات کنکور ریاضی و مشاوره کنکور رشته ریاضی فیزیک

در رشته ی ریاضی بیشتر درس ها مفهومی هستند و دانش آموز نمی تواند فقط با حفظ درس ها درصد های بالاییی از این رشته را کسب کنند و موفق شوند .

مهمترین کلید  برای موفقیت در رشته ریاضی ،  تست  و تمرین زیاد و مستمر و دیدن تمامی تیپ سوالات در درسهای مختلف است .

طراحان آزمون کنکور در تدوین سوالات طبق نمودار و دستورالعمل زیر عمل می کنند :

معمولا ۲۰ تا ۳۰ درصد از سوالات ساده هست و بیشتر دانشجویان قادر به پاسخگویی هستند . ۴۰ تا ۶۰ درصد از سوالات متوسط  است و شما با یه تسلط نسبی به این سوالات می توانید آانها را پاسخ دهید .

اما ۲۰ تا ۳۰ درصد از سوالات سخت هستند و می توانند سنوشت شما را بسازند . شما با کار کردن روی این سوالات و پاسخ  صحیح دادن به اینها می توانید آینده ی خودتان را رقم بزنید.

زمان استفاده از خدمات مشاوره کنکور ریاضی

اگر رشته ی تحصیلی شما هم ریاضی است و می خواهید رتبه مناسب و حتی تک رقمی را کسب کرد ،  باید از سال نهم به یک مشاوره ی کنکور مراجعه کنید و از اطلاعاتی که در اختیارتان می گذارد و راه کار هایی که به شما می دهد استفاده کنید .

 

به طور کلی مشاور کنکور سراسری ریاضی ، با دادن  برنامه منظم و پیوسته ضمن افزایش آمادگی دانش آموزان برای دروس سال نهم و امتحانات پایان سال، آن ها را برای کنکور سراسری آماده می کند . علاوه بر آن دانش آموزان با استفاده از خدماتی که یک  مشاوره کنکور ریاضی  به آنها می دهد می توانند با روش های نوین تست زنی آشنا شده و به مرور از عهده سوالات تستی برآیند.

به همین دلیل اکثر مشاوران کنکور به منظور راحتی دانش آموزان و نیز افزایش آمادگی آن ها توصیه می کنند که دانش آموزان از سال نهم نسبت به دریافت خدمات مشاوره کنکور ریاضی و یا تجربی اقدام کنند . اما در صورتی که دانش آموزی بخواهد در همان سال کنکور، از خدمات مشاوره ای استفاده کند ، آیا می تواند در کنکور ریاضی پیش روی خود موفقیتی کسب کند؟

چیدمان انتخاب رشته کنکور ریاضی

بعد از بدست آوردن اطلاعاتی در مورد نوع پذیرش رتبه ها و درصد قبولی آنها  نوبت به چیدمان رشته ها می رسد .

چیدمان رشته‌ها بر اساس رتبه قبولی داوطلبان سال‌های قبل در رشته‌ها و دانشگاه‌های منتخب صورت می‌گیرد . اما ظرفیت هر دانشگاه هر سال ممکن است تغییر کند و یا حتی داوطلبان با توجه به زمینه کاری یا عوامل محیطی به رشته خاص به نسبت سال‌های قبل تمایل بیشتری داشته باشند. داوطلبان پس از اطلاع از حدود رشته‌ها و دانشگاه‌های متناسب با رتبه کسب‌شده، بهتر است داوطلبان ۴ نوع انتخاب در نظر داشته باشند:

  • انتخاب رؤیایی
  • انتخاب خوش‌بینانه
  • انتخاب منطقی
  • انتخاب بدبینانه

انتخاب رؤیایی کد رشته محل‌هایی هستند که با رتبه ی دانش آموز تفاوت و فاصله ی زیادی دارد  و توصیه می‌شود تعداد محدودی بین ۵ تا ۱۰ درصد از کد رشته محل‌ها این نوع انتخاب را شامل شود . کد رشته‌ محل‌های خوش‌بینانه با رتبه کسب‌شده داوطلب در کنکور ریاضی اختلاف زیادی ندارد و پیشنهاد می‌شود حدود ۳۰ درصد انتخاب‌ها از این نوع باشد . انتخاب‌های منطقی که شانس قبولی داوطلب در آن‌ها زیاد است باید در نوع چیدمانشان دقت زیادی بخرج دهند . انتخاب‌های منطقی باید حدود ۵۰ درصد کد رشته محل‌ها را شامل شود .  نهایتاً انتخاب‌های بدبینانه باید حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد انتخاب‌های پایانی را شامل شود.  با مراجعه به یک مشاور تحصیلی  می توانید با شناخت بیشتری رشته  دانشگاهتان را انتخاب کنید و با این کار می توانید خطاها و اشتباهاتی را به کمترین درصد رساند . لذا توصیه می‌شود از حتماً از نظرات مشاورین تحصیلی برای داشتن انتخاب رشته اصولی بهره‌مند شوید.