مزایای داشتن مدرک دانشگاهی

اخذ مدرک لیسانس قبلاً راهی برای متمایز شدن دانشجویان از دیگران در بازار کار بسیار رقابتی بود. از هر سه بزرگسال یک نفر مدرک چهار ساله کسب کرده است ، و این امر یکی از افراد متقاضی شغل با این موفقیت تحصیلی را معمول می کند. آیا این به این معنی است که مدرک لیسانس ارزشی ندارد؟ آیا این حتی در دنیای امروز کارآفرینان تازه کار و صاحبان مشاغل آزاد دارای اهمیت است؟ آیا با توجه به اینکه بدهی وام دانشجویی درگیر است آیا سرمایه گذاری ارزشمندی است؟

در نهایت پاسخ این است که واقعاً به خود شما بستگی دارد. اهداف منحصر به فرد زندگی شما ، از جمله آرزوهای شغلی شما ، تعیین می کند که آیا درجه لیسانس مناسب است. اگرچه برای بسیاری از افراد ، کسب مدرک دانشگاهی برای موفقیت آنها در بازار امروز مهم است. بیایید به مزایای دریافت مدرک لیسانس یا لیسانس غیرحضوری و چگونگی توجه به اهداف آموزشی شخصی و انتخاب سبک زندگی در تصمیم گیری اصلی بپردازیم.

1. افزایش دسترسی به فرصت های شغلی

داشتن مدرک لیسانس فرصت های پاداش بخشی را باز می کند که ممکن است غیرقابل دسترسی باشند. فارغ التحصیلان دانشگاهی 57 درصد فرصت شغلی بیشتری نسبت به غیر فارغ التحصیلان می بینند که دو سوم کل مشاغل نیاز به تحصیلات متوسطه دارند. مدرک تحصیلی شما را قادر می سازد تا از این فرصت های اضافی برخوردار شوید و در مکان انتخاب خود برای انعطاف پذیری بیشتر به شما ارائه می دهد. نه تنها مشاغل بیشتری نسبت به فارغ التحصیلان دبیرستان برای دارندگان مدرک وجود دارد ، بلکه مشاغل موجود نیز در دسترس هستند.

برای جویندگان کار ، ارسال شغل آنلاین ابزاری اصلی برای یافتن و اعمال نقش های موجود است. در حالی که بیش از 80٪ از تمام فرصت های شغلی برای کارگران با مدرک لیسانس یا بالاتر به صورت آنلاین تبلیغ می شود ، تنها 50٪ از مشاغل نیاز به دیپلم دبیرستان به صورت آنلاین ارسال می شوند ، این ارتباط این کارگران با کارفرمایان احتمالی را دشوار می کند.

ادامه تحصیل در کالج همچنین با اتصال شما به یک شبکه مادام العمر از همکاران ، مشاوران ، اساتید و مربیان ، دسترسی شما به فرصت ها را گسترش می دهد. در طول حرفه شما ، این شبکه می تواند درهایی را باز کند و شما را به رهبران صنعت متصل کند که می توانید با آنها ایده به اشتراک بگذارید و فعالیت های جدید را کشف کنید.

2. آمادگی برای یک حرفه تخصصی

با تغییر جهان ، بازار کار نیز با آن تغییر می کند. فناوری ، آموزش و بهداشت ، سه دلیل سریع در حال رشد است. آنها به قدری تکامل می یابند که فقط افراد با مهارت می توانند کار را انجام دهند. گرفتن مدرک لیسانس به شما کمک می کند مهارت ها و عادت های خاص مورد نیاز برای امرار معاش در این مناطق را یاد بگیرید.

گرچه همه مدارک مسیر مستقیمی به یک شغل خاص (به عنوان مثال انگلیسی ، فلسفه یا علوم سیاسی) ارائه نمی دهند ، اما بسیاری از آنها با در نظر گرفتن یک مسیر شغلی خاص ایجاد می شوند. به عنوان مثال یک مدرک تحصیلی به عنوان یک قیف برای تدریس مشاغل طراحی شده است. برخی از مدارک بهداشت نیز دارای مشاغل بسیار تخصصی هستند که در پایان منتظر کسانی هستند که آنها را تکمیل می کنند.

3. افزایش قابلیت فروش

با افزایش نیاز به کارگران ماهر و تحصیل کرده دانشگاه ، داشتن مدرک لیسانس باعث تقاضای شما خواهد شد. بیش از 80٪ مشاغل در چهار شغل با رشد سریع - مراقبت های بهداشتی ، STEM ، آموزش و خدمات دولتی - تحصیلات متوسطه را می طلبند. در مسیر خود برای کسب مدرک لیسانس ، مهارت هایی کسب خواهید کرد که به شما یک مزیت رقابتی در بازار کار می دهد.

کارفرمایان امروزی بیشترین علاقه را به متقاضیانی دارند که مهارت های ارتباطی ، رهبری ، تفکر انتقادی ، حل مسئله و تحلیلی استثنایی دارند. در کالج ، شما به تکالیف سخت درسی و فرصت های یادگیری تجربی دسترسی خواهید داشت که شما را با این مهارت ها جذاب می کند تا شما را برای کارفرمایان جذاب تر کند.

4. افزایش پتانسیل درآمد

هرچه سطح تحصیلات شما بالاتر باشد ، می توانید انتظار داشته باشید که حقوق شما نیز بالاتر باشد. تفاوت در قدرت کسب قابل توجه است:

  • کسانی که دیپلم دبیرستان نگرفته اند می توانند انتظار داشته باشند که به طور متوسط ​​520 دلار در هفته یا 27,040 دلار در سال کسب کنند.
  • کسانی که دیپلم دبیرستان دارند می توانند به طور متوسط ​​هفتگی 712 دلار یا سالانه 37,024 دلار درآمد کسب کنند
  • دارندگان مدرک کاردانی به طور متوسط ​​در هر هفته 836 دلار معادل 43,472،XNUMX دلار در سال درآمد دارند

کسب مدرک لیسانس جهش قابل توجهی در حقوق خود به همراه دارد. دارندگان مدرک لیسانس به طور متوسط ​​در هر هفته 1,173،60,996 دلار یا هر سال 17,500 دلار درآمد کسب می کنند. این مبلغ بیش از 25,000 هزار و XNUMX دلار بیشتر از دارندگان مدرک کاردانی و نزدیک به XNUMX هزار دلار بیشتر از فارغ التحصیلان دبیرستان است.

5. ثبات اقتصادی

95٪ مشاغل ایجاد شده سالانه به دارندگان مدرک لیسانس تعلق می گیرد. بنابراین منطقی است که دارندگان مدرک لیسانس نسبت به فارغ التحصیلان دبیرستان نرخ بیکاری به طور قابل توجهی پایین تر هستند. نرخ بیکاری جوانان 25 تا 34 ساله با مدرک لیسانس زیر 4٪ است ، در حالی که بیش از 12٪ از فارغ التحصیلان دبیرستان در آن محدوده سنی بیکار مانده اند.

در نتیجه ، افراد فاقد مدرک تحصیلی سه برابر بیشتر در فقر زندگی می کنند. فقط 6 درصد دارندگان مدرک لیسانس زیر خط فقر زندگی می کنند ، در حالی که 22٪ نگران کننده از افراد بدون مدرک دانشگاهی در فقر زندگی می کنند. کسب مدرک لیسانس به شما کمک می کند ثبات اقتصادی و امنیت را برای آینده داشته باشید.

6. فرصت های شبکه سازی

در بازار کار امروز ، ایجاد و حفظ یک شبکه حرفه ای برای موفقیت حیاتی است. جنبه های خاصی از گرفتن مدرک ، از کارآموزی گرفته تا داوطلبانه ، برای کمک به شما در ملاقات با افرادی که می توانند به طراحی آینده شما کمک کنند ، طراحی شده است. همچنین استفاده از نمایشگاه های مختلف شغلی و منابع توسعه شغلی که دانشجویان در دسترس هستند ، راهی عالی برای به کارگیری آن درجه است. هنگامی که آماده می شوید تا مدرک خود را به پایان برسانید و به دنیا می روید ، دارندگان مدرک می توانند سطح پشتیبانی از استادان و اساتید خود را انتظار داشته باشند که در هیچ جای دیگری در دسترس نباشد.

7. راهی برای پیشرفت

آیا به عنوان یک متخصص فیزیوتراپی ، کتابدار سر یا بیهوشی پرستار در نظر گرفته اید؟ این مشاغل پرطرفدار معمولاً به عنوان مدرک کارشناسی به عنوان اولین مرحله قبل از ادامه تحصیل برای گرفتن مدرک پیشرفته تر و دیگر ، نیاز دارند. شما همچنین قبل از هر دوره کارشناسی ارشد یا دکترا و همچنین MBA همیشه محبوب ، به یک لیسانس نیاز خواهید داشت. حتی اگر مطمئن نیستید که در تمام مسیر شغلی خود آماده هستید ، اگر بعداً تصمیم بگیرید که آن را دنبال کنید ، کسب مدرک لیسانس اکنون شما را در صندلی راننده قرار می دهد.

8. رشد شخصی و بهبود عزت نفس

اگر به دنبال نوع شغلی که اغلب ناشی از تحصیلات 4 ساله است نیستید ، ممکن است ارزش یک مدرک لیسانس را زیر سوال ببرید. چیزهای بیشتری از مقاله وجود دارد ، همچنین بسیاری از دانشجویان این تجربه را بسیار ارزشمند دانسته اند. علاوه بر به دست آوردن مهارت هایی مانند نوشتن ، مدیریت زمان و کار در یک تیم ، این فرصت ها وجود دارد که مهارت های ارائه را صیقل دهید و با استادان و دانشجویانی که بعداً بخشی از شبکه شغلی ارزشمند شما می شوند ، تعامل داشته باشید.

کسب مدرک توانمند سازی است. اعتماد به نفس را افزایش می دهد و احساس موفقیت را فراهم می کند. همچنین دستیابی به آموزش عالی شما را قادر می سازد تا بر چالش های پیچیده غلبه کنید و بر مشکلات فائق آیید و به افزایش شادی و کاهش استرس کمک کنید. شاید به همین دلیل باشد که دارندگان مدرک لیسانس سطح بالاتری از عزت نفس را نسبت به فارغ التحصیلان دبیرستان گزارش می دهند.

فارغ التحصیلان دانشگاه نیز بیشتر درگیر جوامع خود می شوند. در مقایسه با دارندگان غیر مدرک تحصیلی ، آنها بیشتر رای می دهند ، داوطلب می شوند ، به افراد خیریه کمک مالی می کنند ، به سازمان های جامعه می پیوندند و با فرزندان خود در فعالیت های آموزشی شرکت می کنند. به عنوان شهروندان فعال تر ، دارندگان مدرک لیسانس به یک جامعه قوی تر ، با مشارکت بیشتر کمک می کنند تا فرصت ها را برای نسل های آینده فراهم کنند.

9. رضایت شغلی بالاتر

تحقیقات نشان می دهد داشتن مدرک لیسانس منجر به رضایت شغلی طولانی مدت می شود. تفاوت بین دارندگان مدرک و غیر مدرک کاملاً است:

  • 86٪ از فارغ التحصیلان دانشگاهی شغل خود را یک حرفه یا سنگ قدم برای حرفه خود می دانند ، در حالی که فقط 57٪ از فارغ التحصیلان دبیرستان همین حرف را می زنند
  • اکثر دارندگان مدرک لیسانس - 60٪ - می گویند که آنها بسیار راضی هستند و شغل آنها چیزی فراتر از یک دستمزد است. فقط 38٪ دارندگان مدرک سطح رضایت یکسانی را گزارش می کنند
  • 42٪ از فارغ التحصیلان دبیرستان می گویند شغل آنها "فقط برای بدست آوردن آنها" است ، در حالی که 14٪ از دارندگان مدرک لیسانس