زنان موفق چگونه لباس می‌پوشند؟

Image for post
Image for post

زنان موفق، افرادی که در محیط کاری و تحصیلی خود به افق‌ها بالاتر فکر می‌کنند قاعدتاً از نظر ظاهری نیز این پیشروی را در شکل و سبک لباس پوشیدن خود به نمایش می‌گذارند. کسی که جایگاه علمی و یا شغلی بالایی دارد؛ لازم است در مورد کمد لباس خود فکر کند. لباس زنان موفق اغلب موارد بازتابی می‌شود از روحیات و افکار و اعتقادات فرد. البته این نکته را نیز باید در نظر داشت که لباس زنان موفق همواره از یک الگوی خاص پیروی نمی‌کند.

دنیای امروز بایدها و نبایدهای افکار پوسیده گذشتگان را کنار گذاشته است. می‌بایست با سبک لباس پوشیدن افراد به عنوان مسئله‌ای کاملاً شخصی برخورد کرد اما واقعیت این است که کمی وقت گذاشتن برای انتخاب آنچه بر تن می‌کنید مهم است. اینکه همیشه مرتب و تمیز باشید، لباس‌تان تا حدودی روحیه‌تان را نشان دهد و متنوع لباس بپوشید در روحیه خود و تیم کاری تاثیر مثبت خواهد داشت.

نکات مهم و حائز اهمیت برای لباس زنان موفق:

1. لباس زنان موفق باید راحت باشد.

قرار است ساعت‌ها کار کنید. با کفش‌های پاشنه بلند 20 سانتی نه می‌توانید درست راه بروید و چابکی لازم را دارید و مانند افراد ناتوان حرکت خواهید کرد. به‌عنوان یک زن موفق باید در راه رفتن اعتماد به نفس داشته باشید. پس کفش را به نحوی انتخاب کنید تا مدت‌ها امکان جابجایی را به شما بدهد. لباسی که خیلی تنگ باشد یا تزئینات اضافی آن دست و پاگیر باشد باعث دردسر است. تصور کنید قرار است قراردادی را امضاء کنید و بند تزئینات آستین پیراهن بر روی کاغذ قرار داد مانع شود! یا زمان نشستن آنقدر لباس تنگ باشد که معذب باشید. راحتی اصل اول است.

Image for post
Image for post

2. سبک خاص خود را داشته باشید.

شما به عنوان یک زن موفق قطعاً عقاید و علایق خاص خود را دارید. اینکه خود را مجبور کنید کت و شلوار یا کت و دامن مرسوم کاری بدون هیچ تغییری را به تن کنید و در واقع سلیقه شخصی‌تان هیچ تناسبی با آن نداشته باشد در طولانی‌مدت باعث می‌شود حس کنید از شخصیت واقعی خود دور شده‌اید. زنان موفق، زنان مولف و پیشرو هستند. زنانی هستند که در محیط کاری خود سعی می‌کنند بهترین انتخاب را منطبق با عقاید و علایق خود داشته باشند. لباس زنان موفق بر اساس شخصیت فردی و البته در انطباق موقعیت کاری ترکیبی خاص و مناسب خواهد داشت.

3. ست لباس برای خود درست کنید.

فرض کنید قرار است پنج روز در هفته کار کنید. لباس خود را به صورت چند ست تنظیم کنید و در کمد آویزان کنید. رنگ‌ها را با هم هماهنگ کنید و پیش از آنکه لباس‌ها را در کمد آویزان کنید، پرو کنید که اگر ایرادی داشته باشد ببینید و اصلاح کنید. قرار نیست هر روز که سر کار می‌روید یک دست لباس متفاوت بپوشید اما حتماً لباس آماده در کمد داشته باشید. واقعیت این است که شما باید تنظیم کنید در شرایط پر فشار کاری همچنان خوش‌تیپ باقی بمانید.

فرض کنید چند روز پشت سر هم مجبور بوده‌اید که بی‌خوابی بکشید و تیم کاری هم فشار زیادی تحمل کرده‌اند و فردا صبح جلسه کاری مهمی دارید. شاید آخرین چیزی که به ذهن‌تان می‌رسد لباس است پس باید در حالت عادی برای این موفقیت فکری کرده باشید. لباس زنان موفق در شرایط حساس هم باید شیک و تمیز باشد. زمانی که با وجود استرس کاری همچنان از نظر ظاهری بهترین شکل ممکن را داشته باشید به تیم کاری اعتماد به نفس می‌دهید و نشان خواهید داد که در هر شرایطی کنترل اوضاع را در دست دارید.

هر یک از زنان موفق کشور ما می توانند برای داشتن لباس های زیبا و فاخر به افراتین تولید کننده لباس های زنانه مراجعه کنند. برای ورود به وبسایت کلیــک کنید.

4. کار را به دقیقه نود نسپارید.

اگر قرار باشد که اتو کردن لباس و ست کردن را صبح زود که قرار است سر کار بروید انجام دهید حتماً اشتباهی رخ خواهد داد. اگر یک روز دیر شده باشد و عجله داشته باشید، نامنظم سر کار خواهید رفت. شب قبل لباس‌تان را اتو کنید و مرتب در کمد آویزان کنید. به هیچ عنوان ریسک نکنید که انتخاب لباس را به دقیقه نود بسپارید. همیشه منتظر جلسات مهم باشید. دو دست لباس مناسب جلسات خیلی مهم را آماده نگه دارید که هر زمان نیاز بود از آن استفاده کنید. کاری کنید که هیچ‌وقت دغدغه لباس پوشیدن نداشته باشید. لباس زنان موفق زمانی به درستی طراحی می‌شود که مانند هر کار دیگری برای آن برنامه‌ریزی داشته باشید.

5. منطقی باشید، لباس‌های بدن‌نما از پرستیژ کاری شما کم می‌کند.

زنان موفق با تکیه بر سواد و قابلیت‌های مدیریتی یا عملی خود و تجربه کاری مراتب پیشرفت را طی کرده‌اند. در صورتی که با انتخاب نابخردانه لباس‌هایی که به شکلی افراطی بدن‌نما هستند دیدگاه همکاران نسبت به شما عوض خواهد شد. این شیوه لباس پوشیدن استفاده ابزاری از بدن‌تان است و به پرستیژ کاری شما لطمه می‌زند. حواس‌تان به برداشت‌های دیگران باشد. سعی کنید طوری لباس بپوشید که تحت هر شرایطی شیک و موقر به نظر بیایید. این به معنای محدودیت نیست. شما آزاد هستید در انتخاب آنچه فکر می‌کنید برای‌تان مناسب است اما لازم است بدانید که برداشت‌های غلط از ظاهر شما ممکن است مخرب باشد. لباس زنان موفق لباسی است که نشان‌دهنده شخصیت مستقل و محکم شما باشد.

Image for post
Image for post

6. رنگ‌ها را دست کم نگیرید.

قاعدتاً لباس‌های سفید و مشکی و سرمه‌ای و خاکستری رنگ‌هایی هستند که در محیط‌های اداری پذیرفته شده است. اما شما محدود نیستید. دیده شده لباس‌های اداری بسیار مناسبی که با رنگ‌های بژ یا حتی زرشکی جلوه‌ای خاص داشته است. اگر تزئینات لباس شما با رنگ‌هایی خارج از عرف باشد باز هم هیچ ایرادی ندارد. سعی کنید رنگ‌ها را با هم هماهنگ کنید و به سلیقه خود و هماهنگ با ظاهر رسمی ترکیبی دلخواه خلق کنید. رسم است که در محیط‌های کاری از رنگ‌های سرد استفاده شود اما شما می‌توانید ترکیبی از رنگ‌ها را برای لباس خود استفاده کنید.

7. لباس زنان موفق با کیف مناسب کامل می‌شود.

لباس زنان موفق مقتضیات خاص خود را دارد. شما به‌عنوان زنی که در محیط کاری و یا تحصیلی سرآمد هستید قاعدتاً نیاز به کیفی بزرگ‌تر دارید که ابزاری منطبق با شرایط شما در آن باشد. لپ‌تاپ، قراردادها، ابزار نوشتاری کتابی خاص و … در یک کیف دستی زنانه ساده نمی‌گنجد. در انتخاب کیف بیشترین دقت را به خرج دهید. لازم است کیفی که انتخاب می‌کنید هم شیک باشد اما جادار باشد و هم با ظاهر شما هماهنگ باشد.

8. برای طراحی لباس زنان موفق از خیاط خوب استفاده کنید.

یک نکته بسیار مهم که در طراحی لباس زنان موفق باید مورد توجه باشد بحث هماهنگی با اندام فرد است. بهترین لباس و شیک‌ترین مد اگر بر اندام فرد خوش ننشیند بدترین ممکن خواهد شد. اگر نیاز به برش خاصی وجود دارد، اگر با تغییری شلوار بهتر می‌ایستد اگر با یک دوخت ساده مانتو روی شانه‌های شما بهتر می‌ایستد به خیاط مراجعه کنید و بگذارید لباس مطابق با اندام‌تان طراحی شود. هر از چند گاهی مراجعه به خیاطی لباس‌هایی که تصور می‌کرید برای‌تان مناسب نیست را تبدیل به لباس مورد علاقه‌تان خواهد کرد.