تلویزیون های 2021 سونی

Image for post
Image for post

تلویزیون های 2021 سونی هر ساله در نمایشگاه مطبوعاتی CES معرفی می شوند و سونی هر سال مجموعه ای از تلویزیون های خودش را گسترش می دهد و امسال نیز در این همایش که در دی ماه برگزار شد تلویزیون های XR را با نوآوری های جدید ارائه داد و ما امیدواریم که این تلویزیون ها با جدیدترین قابلیت خودشان یعنی پردازنده XR بتوانند تصویر و صدای بهتری به نسبت مدل های 2020 ارائه دهند. 

نکته جالبی که در طراحی تلویزیون های امسال سونی به وضوح دیده می شود این است که هر کدام از تلویزیون ها جانشین مدل های سال قبلی خودشان شده اند و این اصلا چیز بدی نیست بلکه شما می توانید تلویزیونی که دارید را ارتقا بدهید و از بهترین ویژگی های 2021 در تلویزیون خودتان بهره ببرید. اصلی ترین امکاناتی که این تلویزیون های اولد سونی در اختیارمان قرار می دهند شامل HDMI 2.1، کیفیت تصویر 4K و 8K و پردازنده های XR برای صوت و تصویر هستند.

در این مبحث، ما می خواهیم نمایی کلی از تلویزیون های 2021 سونی را برای شما آشکار سازیم. مدل های تلویزیون 4K LCD سونی در این سال شامل X8000J، X8100J، X8500J، X9000J و X9500J می باشند؛ همچنین این برند دو مدل تلویزیونA80J و A90J را به عنوان مدل های OLED روانه بازار کرده است و در انتها مدل Z9J تلویزیون 8K سونی در سال 2021 به شمار می آید. 

اولین پرسشی که ممکن است در ذهن هر کدام از کاربران و خریداران تلویزیون های سونی شعله ور شود این است که آیا این تلویزیون از HDMI2.1 پشتیبانی می کند یا نه؟! باید بگوییم که از تلویزیون A80J به بالا تمام تلویزیون ها حداقل از 2 پورت HDMI2.1 پشتیبانی می کنند و مدل پرچمدار این شرکت یعنی Z9J دارای 3 ورودی HDMI2.1 می باشد؛ همچنین در بخش مشخصات این تلویزیون اشاره شده است که از حالت تاخیر کم خودکار (ALLM) و نرخ رفرش متغییر (VRR) نیز پشتیبانی خواهد کرد. سونی سری تلویزیون های جدیدش را با نام BRAVIA XR روانه بازار کرده است که از اصلی ترین قابلیت های آن ها می توان به پوشش ضد انعکاس صفحه نمایش، صدای سه بعدی XR و Google TV + BRAVIA CORE اشاره کرد.

تلویزیون ال ای دی سونی LED Z9J 8K

Z9J پرچمدار سونی در سال 2021 است؛ این مدل با طراحی جذاب، جایگزین تلویزیون ZH8 سال 2020 شده است که در طراحی آن از حاشیه ای نقره ای رنگ بسیار زیبا و پایه های سه موقعیتی استفاده شده؛ این پایه را با بسته به ساندبار مورد استفاده می توان در سه جایگاه نصب کرد و این نشان از انعطاف پذیر بودن تلویزیون در این سال می دهد. ریموت کنترل این تلویزیون که از دستورات صوتی پشتیبانی می کند یک کنترل کوچک آلومینیومی است؛ همچنین نور پس زمینه و یک سنسور رنگ و حسگر نور در این تلویزیون بالارده سونی قرار دارند؛ این حسگر هوشمند نور و رشنایی تلویزیون را با توجه به روشنایی اتاق و رنگ به صورت خودکار تنظیم می کند.

 Z9J به عنوان پرچمدار سونی، تمام دستاوردهای این شرکت که در سال 2021 به دست آورده را دارا می باشد؛ این تلویزیون که در دو اینچ 85 و 75 اینچ موجود می باشد دارای یک پنل full array LED، بهترین سطح کنتراست به واسطه XR Contrast Booster ، پورت HDMI2.1 با سرعت 48Gbps و نرخ رفرش 120 هرتز برای محتوای فورکی می باشد. سونی در رابطه با سیستم صوتی بالارده ترین تلویزیون خودش در سال 2021 نیز حرف هایی برای گفتن دارد؛ دو توییتر در لبه های بالایی تلویزیون برای بهبود عملکرد فرکانس ها در این تلویزیون قرار داده شده اند و اکنون تویترهای قاب این تلویزیون به 4 عدد رسیده اند؛

 همچنین ساب ووفرهای رو به جلو و بلندگوهای میانی در لبه پایین، این کیفیت صدا را تکمیل ساخته اند. تلویزیون Z9J پرچمدار سونی در سال 2021 است و تنها تلویزیون تولید شده در این سال، پس طبیعتا قیمت بالاتری به نسبت دیگر اولدهای این برند دارد.

برای مراجعه به وبسایت سونی شهراد بهترین فروشگاه، فروش محصولات سونی ایـــــنجا را کلیک کنید.

بارزترین مشخصات Z9J به ترتیب زیر می باشند:

 • موجود در دو اندازه 75 و 85 اینچ
 • زاویه دید گسترده و پنل ضد انعکاس
 • کیفیت تصویر 8K
 • پردازنده تصویر XR
 • کنتراست Booster 15
 • پشتیبانی از HDR، Dolby Vision و HLG
 • سیستم عامل Google TV
 • 3 پورت HDMI2.1
 • استانداردهای Netflix Calibrated, IMAX Enhanced, Calman Ready
 • صدای دالبی اتموس، آکوستیک، سه بعدی فراگیر
 • طراحی 3-way stand