برای رسیدن به موفقیت در کنکور و قبولی در رشته و دانشگاه مورد علاقمون باید چکار کنیم

تو این روزها که به تازگی وارد فصل پاییز شدیم خیلی از شما عزیزان از راه های مختلف از ما این سوال رو میپرسین که آیا در این مدت کم میشود در کنکور موفق شد یا نه؟

به نظر میاد هیچکدوم انتظار نداشتیم که به این سرعت سه ماه تابستان رو پشت سر بزاریم و از نیمه سال رد بشیم و با این اوضاع نه چندان خوب با رنگین کمان فصل ها رو در رو بشیم.

شاید روزی نباشه که در سایت و یا شبکه های اجتماعی موسسه محصل ایرانی با این سوال و یا موارد مشابه مواجه نشیم. اما موردی که واقعا باعث میشه ما رو به تفکر وادار کنه این هست که آیا واقعا زمان باقی مونده تا کنکور سراسری واقعا زمان کمی هست و چه اتفاقی افتاده که داوطلب باید از خودش این سوال رو بپرسه؟

واقعا برای رسیدن به موفقیت در کنکور باید چه مقدار زمان داشته باشیم؟

اصلا باید چه کاری انجام بدیم؟

برای رسیدن به موفقیت و قبولی در رشته و دانشگاه مورد علاقمون باید دقیقا از کجا شروع کنیم؟

تعداد این سوالات به قدری زیاد بود که تصمیم گرفتیم در این مورد مقاله ای برای شما منتشر کنیم تا از این دلواپسی و نگرانی ای که دچارش شدید راحت بشید و با ذهنی باز خودتون رو برای شرکت در یک آزمون بی نظیر و ساختن آینده ای درخشان آماده کنید.

اگر موافق باشید تک به تک این سوالات اساسی رو با هم بررسی کنیم و درباره راهکاری که میشه به وسیله اون این مسائل رو حل کرد صحبت کنیم. اگر آماده اید باهم شروع کنیم.

 

اگر از الان برای شرکت در کنکور خودمون رو آماده کنیم، آیا موفق میشیم یا نه؟

این یکی از سوالات پر تکرار کنکوری های سابق و حال حاضر در این ایام سال هست. اول از همه باید بدونید که فقط شما با این مسئله دست و پنجه نرم نمیکنید. این سوالی هست که هر ساله در این ایام از اکثر مشاورین پرسیده میشه و ذهن خیلی از شما عزیزان رو به خودش مشغول کرده.

شما تصمیم گرفتید که برای ساختن آینده ای درخشان خودتون رو برای تحصیلات آکادمیک در رشته و دانشگاه مورد علاقتون آماده کنید و از این طریق زندگی رویایی خودتون رو بسازید. نکته ای که باید به اون اشاره کنیم این هست که درس خوندن و شرکت در دانشگاه تنها راه موفقیت و داشتن یک زندگی ایده آل نیست، اما به هر حال این تصمیمی بوده که شما گرفتید و از این مهم تر اینکه این تصمیم برای یکی دو سال گذشته نیست، شما حداقل ۱۲ سالی هست که در مقاطع مختلف تحصیلی مشغول کسب علم هستید.

این تصمیم دقیقا از همون روزی گرفته شده که شما برای اولین بار سر کلاس درس مدرسه شرکت کردید. بنابراین الان نمیتونید بدون توجه به سالیان گذشته از شرکت در کنکور منصرف بشید و یا به ادامه مسیر دلسرد باشید. در حال حاضر زمان مناسبی برای فکر کردن به این موضوع که در پایه های دهم و یازدهم اونطور که باید درس نخوندید نیست!

الان زمان مناسبی برای غصه خوردن بابت روز های از دست رفته تابستون نیست. الان نباید زانوی غم بغل کنید که با گذشت نیمی از مهر ماه هنوز تو خیلی از مباحث درسی لنگ میزنید و نمیتونید خودتون رو با این شرایط در قاموس یک رتبه برتر ببینید. چیزی که همیشه باعث شده ما با داوطلب ها صحبت کنیم این هست که به گذشته فکر نکنید. گذشته به هیچ عنوان برای ما تکرار نمیشه و ما نمیتونیم حتی ثانیه ای از روز های از دست رفته رو جبران کنیم. بنابراین فکر کردن به روز های تلخ که مطابق با تصورات ما پیش نرفته دردی رو از ما دوا نمیکنه و تنها چیزی که به ما میده آه و افسوس هست و نه هیچ چیز دیگه ای.

ازت میخوام با هر وضعیت علمی ای که داری، هر مقدار که زمان در اختیارت هست با قدرت تمام بری جلو و به هیچ چیزی فکر نکنی به جز هدفی که داری، به جز رویایی که تا چند ماه آینده میتونه به واقعیت تبدیل بشه. دوست من زمانی که تو داری و شرایطی که تو داری آرزوی خیلی از آدم هاست پس قدر بدون و با تفکرات مخرب آینده درخشانی که چشم انتظار تو هست رو به نابودی نکش. فکر کردن به روز های گذشته و کم کاری ها و اتفاقات به ظاهر تلخی که افتاده میتونه برای تو و آینده ای که آرزوش رو داری فوق العاده مخرب باشه. همین الان، همین لحظه تصمیمی دوباره بگیر و از اول شروع کن.

 

برای رسیدن به موفقیت در کنکور و قبولی در رشته و دانشگاه مورد علاقمون باید چکار کنیم! اصلا باید از کجا شروع کنیم؟

قبولی در کنکور سراسری و رشته و دانشگاه مورد علاقه ما همون قدری که سخت به نظر میرسه در عین حال میتونه خیلی ساده باشه. برای قبولی در کنکور باید یکسری از موارد و شرایط رو در کنار هم داشته باشیم. این چیزی نیست که برای امیدواری شما بخوایم بگیم. این واقعیتی هست که با رتبه برتر های گذشته هم که صحبت کنی همین رو به شما میگن. قبولی در کنکور فرمول و یا تکنیک منحصر به فردی نداره و چیزی نیست که فقط برای یک گروه خاص از جامعه باشه.

هر شخصی از هر سطح طبقاتی ای در این جامعه میتونه به جایگاه یک رتبه برتر در کنکور برسه، شرایطی که آرزوی میلیون ها جوون هست و همه دوست دارن که مزد زحمات چندین ساله خودشون رو به بهترین نحو ممکن به دست بیارن و این میتونه خیلی هیجان انگیز باشه. اگر سایت محصل ایرانی رو به خوبی دنبال کرده باشید ما پیرامون تک تک موارد و شرایط لازم برای رسیدن به موفقیت در کنکور مطالب خیلی کاربردی ای منتشر کردیم که میتونه مثل یک نقشه گنج برای شما عمل کنه و باعث بشه تک تک لحظات رو به بهترین شکل ممکن سپری کنید و در زمان موعود به هدفی که دارید برسید. حتما زمان بزارید و تک تک مقالات منتشر شده در سایت محصل ایرانی رو با دقت هر چه بیشتر مطالعه کنید. در ادامه مقاله به صورت خلاصه وار به برخی از این موارد اشاره میکنیم.

شما برای موفقیت در کنکور سراسری به طور خلاصه به موارد زیر نیاز داری

 

برنامه ریزی استاندارد: برنامه ریزی اصلی ترین موردی هست که به ما و فعالیت هایی که در طول روز انجام میدیم جهت میده و اجازه نمیده که به بیراهه بریم و بی مورد و الکی زمان و انرژی خودمون رو هدر بدیم. برنامه ریزی به ما آرامش و تمرکز صد در صدی میده و استرس و نگرانی رو بابت ایام پیش رو از ما میگیره. نه تنها در زمینه کنکور بلکه در هر مرحله ای از زندگی ما نیاز به یک برنامه ریزی قوی داریم تا بتونیم با خیال راحت به تمام فعالیت های روزمره خودمون در ساعت و زمان مقرر برسیم و شرایط خوبی رو رقم بزنیم. شما کنکوری هستید و طبیعتا تجربه کافی برای تنظیم یک برنامه ریزی خوب ندارید. توصیه من به شما این هست که از آزمون و خطا کردن در مهم ترین سال زندگی خودتون تا به این جای کار خودداری کنید و زیر نظر یک مشاور خوب و کاربلد جلو برید و نگرانی رو بابت هر چیزی از خودتون دور کنید.

 

منابع و آزمون آزمایشی: بعد از اینکه برای خودت برنامه ای اصولی و استاندارد تدارک دیدی باید دست به کار بشی و جلو بری. در این حین برای اجرای هرچه بهتر برنامه در کنار کتاب های درسی به یکسری منابع کمک آموزشی هم احتیاج داری که میتونی با مشورت گرفتن از مشاوری که داری بهترین منابع موجود در بازار رو برای هر یک از درس های خودت مهیا کنی. منابع کمک آموزشی دقیقا مثل شمشیر دولبه ای هست که میتونه برای شما زندگی رو به ارمغان بیاره و یا آینده ای درخشان رو تا مرز نابودی ببره. علاوه بر مشورت کردن با مشاوری که دارید میتونید از مقالات منتشر شده در سایت محصل ایرانی هم استفاده کنید و در این زمینه بهترین انتخاب های ممکن رو داشته باشی.

در کنار منابع کمک آموزشی، آزمون های آزمایشی به شما فرصت تجربه کردن چندین باره ی شرایط کنکور سراسری رو میده. شما با شرکت در آزمون آزمایشی هر ماه خودت رو در شرایطی مشابه کنکور سراسری میسنجی و هم محتوای علمی خودت رو به چالش میکشی.

ممکن هست شما طبق برنامه ای که داری روز به روز جلو بری و احساس کنی که همه چیز گل و بلبل هست و چه قدر به رشته مورد نظر خودت نزذیک شدی اما در واقعیت دقیقا برعکس این موضوع برای شما اتفاق بیفته. آزمون آزمایشی به وسیله محک زدن سطح علمی شما بهتون نشون میده که کیفیت مطالعه شما در چه سطحی هست و باید چه تغییراتی در روند خودتون ایجاد کنید.

 

داشتن مشاور کاربلد: متاسفانه به دلیل بدقولی ها و کم کاری هایی که برخی از همکاران ما در موسسات مختلف داشتن داوطلب های کنکور نسبت به داشتن مشاور حس خوبی ندارن که البته حق هم دارن! اما نباید به دلیل برخی از بد رفتاری ها صورت مسئله رو پاک کنیم و به این عقیده استوار باشیم که داشتن مشاور فقط هزینه بی خودی هست و دردی رو از ما دوا نمیکنه و در روند پیشرفت ما تاثیر مثبتی نداره. اگر مشاوری که برای خودتون انتخاب میکنید واقعا کاربلد باشه و پیش از این سابقه این کار رو داشته باشه میتونه به تنهایی شما رو چندین مرحله نسبت به داوطلبی که تنهایی مسیر رو طی میکنه جلو بندازه. مشاور خوب در همه موارد به شما مشورت های درجه یک میده، همیشه با شما در ارتباط هست، برای شما برنامه ریزی متناسب با شرایطی که دارید تنظیم میکنه و میتونه مسکنی برای تمام درد های شما در این مسیر پر پیج و خم باشه.

برای رزرو مشاور کنکور با موبایل وارد این سایت شوید.

ایمان به خود: شاید اگر همه موارد بالا رو داشته باشی به نظر خیلی مجهز بیای و یک رقیب سرسخت برای تمام کنکوری ها باشی. اما مطمئن باش اگر تصویر درستی از خودت، اهدافت و عزم و اراده خودت نداشته باشی هیچ چیزی نصیب تو نخواهد شد. این خیلی اهمیت داره که ما خودمون رو در جایگاه بی نظیری ببینیم و برای رسیدن به اون نقطه از زندگی تمام تلاشمون رو انجام بدیم و ایمان و باور قلبی داشته باشیم که برای ما هیچ چیزی نشدنی نیست و هر هدفی قابل دسترس هست.

 

دوست من ازت میخوام بجنگی و از هیچ چیزی دریغ نکنی

زندگی همین یباره

نزار فرصت بره از دست

آرزو هاتو بغل کن، تا خدا هست زندگی هست.