اهمیت مشاور کنکور ریاضی
برنامه ریزی برای کنکور ریاضی ۱۴۰۱

Image for post
Image for post

در وهله اول سعی کنید هدف نهایی خود را شناسایی کنید، از هدف بودن آن مطمئن شوید و برای رسیدن به آن برنامه ریزی نمایید.

مسلماً هرگز نباید مسیر خود را بر پایه ی یک هدف، بنا کرد، لذا اولین نکته که در مشاوره کنکور ریاضی ۱۴۰۱ نیز مانند دیگر سال ها، همواره بر آن باید تأکید کرد، داشتن هدف های ثانویه و درجه دوم است.

این موضوع بدین علت است که:

اگر به هر دلیلی نتوانستید به هدف اول خود برسید، رشته های ثانویه نیز در برنامه شما بوده باشند و رشته ای تصادفی انتخاب نگردد.

اما علت تاکید بر انتخاب هدف پیش از برنامه ریزی برای کنکور ریاضی، تاثیر مستقیم آن بر نحوه چینش دروس، ساعت مطالعه حداقل و حداکثر برای دروس مربوط و به طور کل تاثیر ضرایب زیر گروه مد نظر بر درصد های مورد نیاز شما می باشد.

به عنوان مثال:

فردی که هدف خود را مهندسی شیمی قرار داده باید تمرکز اصلی خود را در درس شیمی بگذارد، بر عکس داوطلب با هدف مهندسی مکانیک، که بر روی درس فیزیک تمرکز می کند.

برای همین منظور بهتر است با مفاهیم زیر گروه ها، ضرایب دروس رشته های هر زیر گروه و رشته های سرآمد موجود در این زیر گروه ها آشنا شوید:

زیر گروه اول رشته ریاضی و فیزیک

عموم رشته ‌های پر متقاضی و مطرح گروه‌ آزمایشی ریاضی در این زیر گروه قرار گرفته اند، رشته ‌هایی هم چون مهندسی مکانیک، هوافضا، برق و دریانوردی و…. رشته های موجود در این زیر گروه در تمام مقاطع اعم از کاردانی های پیوسته و ناپیوسته، کارشناسی های پیوسته و نا پیوسته و در مقاطع بالا تر؛ کارشناسی ارشد و دکتری، امکان ادامه تحصیل دارند.

زیر گروه دوم رشته ریاضی و فیزیک

رشته ‌هایی از قبیل شیمی کاربردی و شیمی محض، مهندسی شیمی، مهندسی ایمنی، مهندسی معدن، مهندسی پلیمر و مهندسی نفت در این زیر گروه قرار دارد. به علاوه اکثر رشته‌ های کاردانی مربوط به شاخه ریاضی نیز در این زیر گروه قرار گرفته اند.

زیر گروه سوم رشته ریاضی و فیزیک

رشته‌های کاردانی فنی و نگهداری عموما در زیر گروه سوم گروه آزمایشی رشته ریاضی جای دارند.

رشته هایی از قبیل کاردانی الکترونیک هواپیمایی، کاردانی فنی برق، کاردانی پالایش گاز، کاردانی فنی عمران، کاردانی فنی معدن، کاردانی فنی صنایع، کاردانی نقشه‌برداری و کاردانی فنی مکانیک و…

به کمک لیست رشته های بالا می توانید راحت تر زیر گروه رشته های هدف خود را یافته و همان طور که اشاره شد از آن به عنوان یک مبحث مهم در مشاوره کنکور ریاضی ۱۴۰۱ استفاده نمایید تا برنامه دقیق تری برای مسیر خود داشته باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و داشتن مشاور تلفنی کنکور ریاضی اینجا را کلیک کنید تا بتوانید کنکور 1401 را با آمادگی کامل سر جلسه کنکور حاضر شوید.