اهمیت دوران جمع‌بندی

اهمیت دوران جمع‌بندی

دوران جمع‌بندی از اهمیت بالایی برخوردار است و نباید به‌هیچ‌وجه دست‌کم گرفته شود. جمع‌بندی اگر به‌درستی و اصولی انجام شود، آشفتگی‌های ذهنی و درسی را سامان بخشیده و یک طبقه‌بندی درست و کارآمد را به دست می‌دهد. درنتیجه‌ی این جمع‌بندی، داوطلب به شناخت صحیح‌تری از نقاط قوت و ضعف خود دست می‌یابد و می‌داند که در جلسه‌ی کنکور بر روی چه سوالاتی می‌بایست بیشتر تمرکز کرده و از وقت تلف کردن بر روی مباحثی که تسلطی بر آن‌ها ندارد، صرف‌نظر کند.

ازطرف دیگر، این آگاهی از استرس دانش‌آموز می‌کاهد و به حفظ آرامش روحی و ذهنی او کمک می‌کند. حال که قدری به اهمیت این دوران طلایی پی بردید، شاید این سؤال برایتان پیش آید که چه زمانی باید برای دوران جمع‌بندی کنکور آماده شویم؟

منابع جمع بندی کنکور

زمان شروع دوران جمع‌بندی

ازآنجایی‌که سؤالات کنکور از تمامی پایه‌ها و دروس دوران دبیرستان طرح می‌شود، بهتر آن است که دانش‌آموزان در پایان هرسال و یا تعطیلات تابستانی، مدت زمانی را برای مرور و جمع‌بندی دروس همان سال و سال‌های قبل اختصاص دهند.

اما به‌طورکلی دوران جمع‌بندی کنکور برای دانش‌آموزان پایه دوازدهم و متقاضیان نظام قدیم، به تعطیلات نوروزی و مدت‌زمان بین امتحانات پایان‌ترم و آزمون کنکور، یعنی خرداد و تیرماه اطلاق می‌شود. این دو مرحله که هرکدام تقریباً به دوهفته می‌انجامند، تنها و آخرین زمان یک دانش‌آموز سال پایانی برای جمع‌بندی کلیه مطالب به شمار می‌روند.