انواع رنگ های ساختمانی جدید

Image for post
Image for post

مولتی کالر از رنگ های دکوراتیو است که یک لایه نازک روی سطوح ایجاد می کند. این متریال قابلیت اجرا روی کلیه سطوح را دارد. سطوح گچی، سیمانی، کاشی، آلومینیوم، شیشه، بتون، چوب، پلاستیک و یا هر نوع دیگری را می توان با مولتی کالر، نقاشی کرد. جالب است بدانید که این متریال دوده و گرد و غبار را به هیچ وجه جذب نمی کند. در هر صورت مولتی کالر قابل شستشوست و هر وقت بخواهید می توانید دیوار را تمیز کنید.

یکی دیگر از رنگ‌های پر استفاده و طرح های جدید نقاشی ساختمان در کاتالوگ رنگ ساختمان، رنگ بلکا است. رنگ بلکا شبیه کاغذ دیواری است و الیاف سلولزی دارد. این رنگ مناسب دیوارهایی است که ترک یا عیب دارند و عایق مناسبی در برابر سرما و گرما است. علاوه بر این قابلیت شستشو هم دارد.

در کاتالوگ رنگ ساختمان رنگ‌های مختلفی وجود دارد. بعضی از رنگ‌ها گرم و بعضی سرد هستند. برای مثال رنگ‌ آبی رنگ سرد و رنگ نارنجی رنگ گرم است. رنگ‌های روشن موجب افزایش روحیه می‌شوند و رنگ‌های تیره معمولا شیک و رسمی هستند که اگر به خوبی استفاده نشوند باعث افسردگی می‌شوند.

یک رنگ ساختمان جدید دیگر که با بسیاری از سلیقه‌ها سازگار است، رنگ پتینه است. یکی از ویژگی‌های خوب این رنگ قابلیت دوام بالا و امکان ترمیم آن است.

برای خرید رنگ ساختمانی در تهران می توانید به سایت رنگ جمیل مراجعه کنید که دارای بهترین کیفیت رنگ با ماندگاری بالا می باشد.

رنگ های پلاستیکی دارای مزایا و فواید مختلفی هستند. به عنوان مثال:

۱- خیلی سریع خشک می‌شوند.
۲- رنگ های پلاستیکی مات هستند و پوشانندگی بالایی دارند. بنابراین می‌توانند نقص‌های دیوار را بپوشانند.
۳- رنگ های پلاستیکی باکیفیت، تا حدودی قابل شستشو هستند.
۴- از آنجایی‌که رنگ های پلاستیکی نیازی به زیر‌سازی ندارند، سرعت عمل را در رنگ آمیزی بالا‌تر می‌برند.
۵- به ‌راحتی در آب حل می‌شوند.

ما در کنار مزایایی که برای رنگ های پلاستیکی بر شمردیم، این نوع رنگ ها معایبی نیز دارند. مثلا:

۱- از آنجایی‌ که رنگ های پلاستیکی آب را به خود جذب می‌کنند، به سختی قابل شستشو هستند.
۲- رنگ های پلاستیکی قابلیت رنگ‌آمیزی بر روی قطعات آهنی را ندارند.
۳- رنگ های پلاستیکی به دلیل مات بودن‌ و غیرقابل شستشو بودن‌شان، زود‌تر کثیف می‌شوند.

رنگ آستر

همانطور که می دانید یک زیر سازی خوب می تواند تاثیری بسیار عالی در نتیجه نهایی کار شما داشته باشد. در واقع زیر سازی از رنگ آمیزی بسیار مهمتر بوده و موفقیت نهایی تنها به زیر سازی و در واقع آستر دیوار بستگی دارد. رنگ های آستر مناسب برای بستر سازی دیوار قبل از رنگ آمیزی هستند و اگر چند قطره ای از رنگ مورد نظر خود را به آستر اضافه کنید می توانید نتیجه ای بهتر از آن بگیرید. از رنگ آستر در کلیه سطوح بدون پوشش، کاغذ دیواری، تعمیر دیوار، در پنل های پیش ساخته، محل بروز لکه ها، کار بر روی رنگی که بر پایه رنگ روغنی است و  در هنگام تغییر ناگهانی رنگ استفاده می شود.

رنگ لعابی

رنگ های لعابی برای سطوحی مناسب است که به یک پوشش ضد آب نیاز دارند؛ این نوع از رنگ ها پس از آنکه خشک می شوند یک لایه سخت و مقاوم تولید خواهند کرد.