6 روش خالی کردن حافظه رم گوشی اندروید

علت پر شدن حافظه گوشی اندروید

می دانیم که هنگام خرید یک گوشی اندروید جدید، به اندازه کافی برای دانلود فایل ها و ذخیره کردن داده ها حافظه دارید. اما همان طور که به مدت یک سال یا دو سال از این گوشی استفاده می کنید؛ فضای کمتری برای استفاده خواهید داشت. عواملی که بر روی حافظه تأثیر می گذارند در زیر فهرست شده اند:

  1. شما برنامه هایی را دانلود و نصب کرده اید، همچنین کش این برنامه ها را نیز ذخیره کرده اید.
  2. محتوای مورد علاقه شما مانند موسیقی، تصاویر و فیلم های تان فضای حافظه اندروید را اشغال کرده است.
  3. اگر پیام ها و چت های قدیمی را در تلفن های اندرویدتان پاک نکنید؛ ممکن است با پیام عدم حافظه کافی در گوشی تان مواجه شوید.

به علاوه، حافظه ناکافی هرگز ناشی از یک دلیل نمی باشد. در واقع این رخداد حاصل عوامل جامع و فراگیری است.

۱-عکس ها و ویدیوها را از حافظه ی داخلی خارج کنید:

این گزینه، احتمالا تاثیرگذارترین مورد در این لیست است. عکس ها و ویدیوها فضای زیادی را اشغال میکنند. اگر گوشی شما کارت حافظه ی microSD میخورد، یکی از آنها را تهیه کنید و اجازه دهید بصورت اتوماتیک عکس و ویدیوها در داخل آن ذخیره شود. اگر گوشی شما کارت حافظه نمیخورد، از Google Photos استفاده کنید.

با انجام این کار و انتقال عکس‌ها به فضای ابری، شما می‌توانید آن‌ها را از روی حافظه گوشی پاک کنید و حجم زیادی را آزاد کنید. هم‌چنین می‌توانید از تصاویر خود بر روی کامپیوتر یک نسخه پشتیبان بگیرید. خوبی استفاده از این روش آن است فارغ از این که تصاویر شما در فضای ابری ذخیره شده یا در حافظه داخلی گوشی، شما همچنان از طریق قسمت تصاویر گوشی به آن دسترسی دارید.