معرفی بهترین منابع آزمون تافل

چطور براي تسلط بر چهار مهارت‌ اصلي زبان آماده شويم؟

مهارت خواندن يا ريدينگ

با اين كه یکي از ترفند ها براي مسلط شدن روي ريدينگ تافل اين است كه هر چيزي که به آن علاقه دارید را بخوانید، اما آزمون ریدینگ تافل متون دانشگاهی سطح بالا را پوشش می ‌دهد. بنابراین مجلات، وبلاگ ‌های شخصی و رسانه ‌های اجتماعی منابع مناسبي براي آماده‌ سازی نيستند.

در عوض سعي كنيد هدف تان، مطالعه مقالات دانشگاهی و متون علمی که بر موضوعات مرتبط با محیط مدرسه مثل علوم زیستی و فیزیکی، علوم انسانی و علوم اجتماعی تمرکز دارند، باشد. مقالات خبری (به ویژه آن هایی که دارای مطالب تعاملی همراه شان دارند) هم گزينه بسيار خوبي براي گسترده ‌تر كردن دايره واژگان هستند.

مهارت شنيداري يا ليسنينگ

با اين که تماشای فیلم ‌ها و برنامه‌ های تلویزیونی به زبان انگلیسی در كل می ‌تواند مهارت ‌های ليسنينگ تان را تقويت كند، اما بايد يادتان باشد كه بخش شنیداری تافل هم مثل ريدينگ سواد انگليسي آن ها را در سطح آكادميك محك مي ‌زند.

با اين كه تمرين مكالمه انگليسي روزمره ضرري ندارد اما توجه داشته باشید گفتگو هايي كه در رسانه‌ ها انجام مي ‌شود لزوما همیشه از قوانین درست دستور زبان پیروی نمی ‌کنند. حتي ممكن است عاميانه و محاوره‌اي باشند كه اصلا مناسب تافل كه يك نوع آزمون آكادميك است، نيست.

با این اوصاف، گوش دادن به پادکست ‌های مختلفي كه درباره موضوعات به كار رفته در آزمون ‌هاي تافل است، عالي است. تماشای اخبار و فیلم ‌های مستند هم راه‌ بسیار خوبی برای آشنایی با واژگان تافل و بالا بردن سطح شنیداری شما است.