کلمات مهم و پرکاربرد زبان انگلیسی

1-تا می ‌توانید مطالعه کنید. هر چيزي از رمان گرفته تا مجله و هر چيز بی‌ اهمیتي را بخوانيد و به تمام نوشته ‌ها توجه كنيد. هر چه بیشتر با كلمات مختلف آشنا شويد، بیشتر هم یاد خواهید گرفت. در حقیقت کلمات نا آشنا را نادیده نگیرید. اگر معنی یک کلمه را نمي ‌دانید، آن را جستجو و نكته ‌برداري كنيد.

2- کلمات جدید را یادداشت کنید. نوشتن کلمه با معنايش به شما کمک می ‌کند تا آن را به خاطر بسپارید. یک دفترچه يادداشت داشته باشید تا بتوانيد مجموعه تمام کلمات جدیدي كه با آن ها مواجه مي ‌شويد را به صورت يك جا گردآوري و در صورت نیاز به راحتی آن ها را اصلاح کنید.

3- کلمات جدید را با صداي بلند تكرار و تمرین کنید. هر روز يك واژه جديد را به عنوان “کلمه روز” به دايره لغات تان اضافه كنيد. در طول روز از کلمه ‌‌‌ای که به تازگی یاد گرفته ‌اید در متن استفاده کنید تا فراموش تان نشود.

4- به خاطر سپردن کلمات به صورت بصري بسیار مفید است. سعی کنید کلمات را روی برچسب ‌هاي يادداشت کوچک بنویسید و آن ها را در جا هاي مختلف خانه روي اشيا مرتبط بچسبانيد تا کلمات جدید را با شكل شان ياد بگيريد.

5- بازي واژگان را به صورت آنلاین انجام دهید. در صورت مواجهه با کلمات جدید هم، معانی آن ها را جستجو کنید. به طور مثال Scrabble یكي از بازی‌ هاي سرگرم‌ کننده برای این منظور است.

6- از کلمات جدید دائما استفاده کنید تا فراموش شان نکنید. مقالات كوتاه مخاطب ‌پسند بنويسيد یا وبلاگی با موضوع دل خواه راه‌ اندازی کنيد.

7- با یکی از دوستان تان به انگليسي مكالمه كنيد. بهترین راه برای به دست آوردن اعتماد به نفس در مكالمه، صحبت کردن با كسي است كه زبان مادري ‌اش انگليسي باشد.