چگونه قفل موبایل خود را با اثر انگشت باز کنیم؟

از وقتی که اندروید ۶ شروع به فعالیت کرد، اندروید از اسکنر اثر انگشت پشتیبانی کرد. این تغییر به طور موثری راه را آسان کرد، و امروزه تقریباً در هر دستگاه پرچمدار اندرویدی یک اسکنر اثر انگشت در گوشی موبایل قرار دارد.

اما اگر شما زمانی که گوشی خود را برای اولین بار روشن کردید و اسکنر اثر انگشت را فعال نکردید، نیازی نیست که نگران باشید. شما عنوز هم می توانید شور و اشتیاق خود را حفظ کنید و به راحتی آن را فعال کنید. تا زمانی که دستگاه شما بخش حسگر اثر انگشت را دارد، شما هر موقع که بخواهید به راحتی می توانید حسگر اثر انگشت را فعال کنید. ما در این مقاله به شما آموزش خواهیم داد که چگونه بخش اثرانگشت موبایل خود را فعال کنید. با ما همراه باشید.

قدم اول: به بخش تنظیمات بروید

۱-به منوی اصلی تنظیمات یا Setting موبایل خود بروید

۲-سپس بر روی گزینه “Security” یا همان “امنیت” ( در اکثر موبایل ها) و یا Lock screen and securityقفل صفحه و امنیت” (گوشی های سامسونگ) کلیک کنید و به آن بخش بروید.

۳- در مرحله بعد، وارد گزینه “Fingerprints” یا “اثر انگشت” بشوید سپس گزینه “Add fingerprint” یا “اضافه کردن اثر انگشت” را انتخاب کنید.

قدم دوم: یک رمز پشتیبان انتخاب کنید

۴- در مرحله بعد گزینه “Continue” یا “ادامه” را انتخاب کنید

۵- دراینجا، از شما خواسته می شود که یک رمز پشتیبان یا Backup password اضافه کنید تا در صورتی که اثر انگشت شما بر روی دستگاه کار نکرد و اثر انگشت شما را تشخیص نداد، از رمز پشتیبان استفاده کند. بنابراین شما می توانید رمز پشتیبانی خود را “Pattern” یا “الگوی” ، “PIN” یا “پین”، “Password” یا “رمز عبور” انتخاب کنید، سپس آن را وارد منوی زیر کنید

۶- پس از آن از شما خواسته می شود رمزی را که انتخاب کردید را دوباره بزنید تا آن را تایید کند، بنابراین یک بار دیگر آن را وارد کنید.