5 درمان خانگی برای پرپشت شدن ابروها

آیا داشتن ابرو های زیبا برای شما تبدیل به دغدغه شده است؟ آیا با توجه به مد به دنبال داشتن ابرو های پهن هستید؟ 

مهم نیست دلیل شما برای داشتن ابرو های زیبا و پر پشت چیست. مهم این است که به راحتی می توانید به خواسته خود دست یابید. شما چه به صورت مادر زادی ابرو های باریک و نازک داشته باشید و چه به دلایل مختلف در طول زندگی دچار ریزش ابرو شده باشید قطعا راه هایی برای جبران ابرو های از دست رفته و داشتن ابرو های زیبا وجود دارد. در این مقاله که در شبکه وبلاگ نویسی پرسپت برایتان آماده کرده ایم طبیعی ترین راه های ممکن برای داشتن ابرو های پر پشت و زیبا را به شما رائه می کنیم تا به سادگی با طبیعی ترین مواد به خواسته خود دست پیدا کنید.

اما لازم است قبل از اینکه این راه ها را بشناسید نخست دلیل ریزش ابروی خود را شناسایی کنید برای این منظور مقاله زیر را مطالعه کنید.

مهم ترین دلایل ریزش ابروی هایتان را بشناسید


انواع شرکت های لوازم آرایشی محصولات مختلفی مانند مداد، ژل و... را به بازار عرضه می کنند که می توانند به پرپشت تر نشان دادن ابروهای شما کمک کنند. اما آیا راهی برای پرپشت تر شدن ابروها بدون اتکا به آرایش وجود دارد؟

چه ریزش مو داشته باشید و چه فقط ابروهای نازک طبیعی داشته باشید، اگر می خواهید ابروهای پرپشت تری داشته باشید، درمان های خانگی متعددی وجود دارد که می توانید امتحان کنید. ببینید تحقیق چه می گوید.

درمان خانگی پر پشت شدن ابروه ها

1. روغن نارگیل
همه شما  روغن نارگیل را برای پخت و پز می شناسید اما جالب است بدانید که این روغن خاصیت درمانی نیز دارد. به این ترتیب در صورت استفاده موضعی به عنوان ماده ای مفید برای مو و پوست می توانید استفاده کنید.

در حالی که کارشناسان این روغن را به طور گسترده برای  سلامت عمومی، مانند کاهش وزن و زوال عقل مورد مطالعه قرار می دهند، هیچ داده علمی تایید شده ای که از استفاده از روغن نارگیل برای افزایش ضخامت مو پشتیبانی کند در دست نیست.

با این حال، همچنان گمانه زنی های بسیاری در رابطه با روغن نارگیل برای سلامت مو در بازار سلامت افراد وجود دارد. 

نحوه استفاده از روغن نارگیل

برای استفاده از روغن نارگیل روی ابروها، کافی است مقدار کمی روغن را در دستان خود گرم کرده و آن را در ناحیه ابرو ماساژ دهید. می توانید روغن را یک شب روی پوست بگذارید و صبح آن را بشویید.

Image for post
Image for post

2. روغن درخت چای
مانند روغن نارگیل، روغن درخت چای ظاهراً می تواند رشد و ضخامت ابرو را با ایجاد یک سد مرطوب کننده برای سلامت سلولی و فولیکولی تحریک کند.

از روغن درخت چای در گذشته برای بریدگی ها و سایر جراحات استفاده می شده، اکنون برای درمان پوست استفاده می شود. این روغن را براحتی و بدون نسخه می توانید در اختیار داشته باشید اما اگر دسترسی به روغن آن برایتان مشکل باشد،  می‌توانید عصاره‌های روغن درخت چای را نیز پیدا کنید تا مستقیماً روی ابروهای خود بمالید.

نحوه استفاده از روغن درخت چای

شما براحتی می توانید هر روز روی ابروهای خود بمالید و بگذارید یک شب بماند. این روغن ممکن است در برخی افراد یک واکنش آلرژیک به نام درماتیت ایجاد کند. قبل از استفاده از روغن درخت چای برای ابروهای خود، این محصول را روی ناحیه کوچکی از پوست خود مانند بازو آزمایش کنید. تا از حساسیت نداشتن به آن اطمینان پیدا کنید.

در حالی که روغن درخت چای ممکن است به عنوان یک درمان جایگزین برای رشد ابروهای ضخیم تر مورد تمجید قرار گیرد، هیچ مطالعه علمی که این ادعاها را تأیید کند وجود ندارد.

3. روغن اسطوخودوس
همه شما اسطوخودوس را به عنوان ما ای آرامش بخش می شناسید. اما این گونه تصور می شود که هنگامی که به صورت موضعی استفاده شود،  با ریزش مو نیز مبارزه می کند.

نحوه استفاده از روغن اسطوخودوس

روزانه عصاره اسطوخودوس را در ناحیه ابرو ماساژ دهید. هرگز نباید اسطوخودوس را به صورت خوراکی مصرف کنید، زیرا ممکن است سمی باشد. اگر آلرژی دارید، باید روغن را روی قسمت دیگری از پوست خود نیز آزمایش کنید. این محصول می تواند در برخی افراد باعث ایجاد جوش شود.

4. نخل اره
نخل اره ای مکملی است که گاهی برای درمان ریزش مو استفاده می شود. برخی از مردم توت ها را می خورند، در حالی که برخی دیگر از عصاره، کپسول یا چای استفاده می کنند. این فرم ها روزانه به عنوان مکمل های خوراکی مصرف می شوند. نخل اره معمولاً به صورت موضعی استفاده نمی شود.

در حالی که نخل اره ای به طور گسترده برای مشکلات پروستات و عفونت های دستگاه ادراری مورد مطالعه قرار گرفته است، 

5. اصلاح هوشمندانه
در برخی موارد، دستیابی به ابروهای ضخیم‌تر ممکن است صرفاً به تکنیک‌های آرایش مناسب بستگی داشته باشد. حتما این نکات را رعایت کنید:

از پرکردن بیش از حد ابروهای خود خودداری کنید.
همیشه موهای زائد را فقط در نور مناسب خورشید بردارید. 
از فشار دادن بیش از حد به ناحیه مورد نظر با مداد ابرو خودداری کنید.
هر روز ابروهای خود را با برس یا اسپول ابرو بکشید.
پس از چند هفته، عادات خوب نظافت احتمالا نتیجه خواهد داد. اگر هنوز نتیجه ای نمی بینید، با متخصص پوست خود در مورد مداخلات شدیدتر صحبت کنید.

پیوند جراحی ممکن است در موارد ریزش موی قابل توجه یا آسیب فولیکول استفاده شود. این روش برای موارد ضربه یا ریزش موی گسترده توصیه می شود.این روش که با عنوان کاشت ابرو شناخته می شود، راهی برای جبران ابروهای از دست رفته ای است که با درمان های خانگی نتوانسته اید آن ها را پرپشت کنید. 

کاشت ابرو یک عمل زیبایی است که در آن پیوند مو به ابروی شما منتقل می شود. کاشت ابرو با این هدف انجام می شود که این پیوندهای مو باعث رشد موهای جدید شود و شکل ابروها تغییر کند.در روش کاشت مو، شاخه های مو از محل اهدا کننده استخراج می شوند و در نواحی ابرو قرار می گیرند که رشد کمتری دارند.جالب است بدانید که تنها خانم ها کاشت مو را انجام نمی دهند، بلکه این روش در بین آقایان نیز بسیار رایج شده است. در سایر مقالات کاشت ابرو مراحا و عوارض ان آن را برایتان شرح می دهیم.