همه چیز در مورد کاشت ابرو طبیعی

 

کاشت ابرو یک عمل زیبایی است که در آن پیوند مو به ابروی شما منتقل می شود. کاشت ابرو با این هدف انجام می شود که این پیوندهای مو باعث رشد موهای جدید شود و شکل ابروها تغییر کند.در روش کاشت مو، شاخه های مو از محل اهدا کننده استخراج می شوند و در نواحی ابرو قرار می گیرند که رشد کمتری دارند.جالب است بدانید که تنها خانم ها کاشت مو را انجام نمی دهند، بلکه این روش در بین آقایان نیز بسیار رایج شده است. 

کاشت ابرو طبیعی
کاشت ابرو طبیعی
کاشت ابرو طبیعی

کاشت ابرو چیست؟


کاشت ابرو یک روش جراحی کم تهاجمی است که در آن موهای خود بدن به موقعیت ابروها پیوند زده می شود. بیشتر اوقات، این مو از ناحیه گردن گرفته می شود، زیرا بیشتر شبیه موهای ابرو است و جای زخم به راحتی در آنجا پنهان می شود.


فواید ابرو چیست؟


ابروها وظایف بسیار مهمی دارند: 
از چشم ها در برابر نفوذ اجسام خارجی، کثیفی یا مایعات محافظت می کنند
در حالات و حرکات صورت و همچنین ارتباط بدون کلام ما نقش کلیدی دارند و صورت ما را شکل می دهند. 
رشد بیش از حد طبیعی قوس ابرو منجر به کاریزمای باز و دوستانه می شود که باعث می شود چهره شادتر به نظر برسد.

چگونه ابروها با افزایش سن تغییر می کنند؟


اصولاً بزرگسالان به طور متوسط ​​250 تار مو در هر ابرو دارند. اینها یک مرحله رشد حدود یک ماهه را پشت سر می گذارند، سپس مرحله استراحت را طی می کنند که در آن موها در ابرو باقی می مانند و در نهایت می ریزند. به عنوان یک قاعده، هر فرد تا پنج تار موی ابرو در روز از دست می دهد. با افزایش سن، این موها نازک و نازک تر می شوند و کندتر تولید می شوند یا اصلاً تولید نمی شوند

دلایل رشد کم ابرو با افزایش سن

تغییرات هورمونی در دوران یائسگی یا در دوران بارداری، 
کمبودهای تغذیه ای 
بیماری هایی مانند کم کاری تیروئید، ریزش موی حلقوی و بیماری های متابولیک مانند دیابت است که ریشه مو را ضعیف می کند

دلایل ریزش ابرو

علاوه بر افزایش سن موارد زیر از شایع ترین دلایل ریزش موی افراد است:

کاشت ابرو معمولاً زمانی انجام می‌شود که موهای ابرو بیش از حد نازک شوند یا فردی دچار ریزش بیش از حد موی ابرو شود. علاوه بر این، خطوط ابرویی وجود دارد که پس از تصادف یا عمل جراحی، به‌طور دلخواه ظاهر نمی‌شوند یا زخم ایجاد می‌کنند. ریزش ابرو که در اصطلاح فنی ماداروز نامیده می شود، می تواند دلایل مختلفی داشته باشد.
به دلیل استفاده بیش از حد از لوازم آرایشی، کندن بیش از حد مکرر موی ابرو، آرایش دائمی یا لیزر درمانی 
اما علل ژنتیکی، نوسانات هورمونی، سوء تغذیه یا بیماری های خودایمنی و پوستی نیز می تواند منجر به ایجاد لکه های طاسی در ابروها شود.
استفاده مداوم از داروهایی مانند داروهای شیمی درمانی، ضد انعقاد، بتا بلوکرها و مهارکننده های فشار خون بالا، داروهای کاهش دهنده چربی خون یا داروهای تیروئید می تواند بر رویش مو در ناحیه ابرو تأثیر منفی بگذارد.
برخی از افراد پس از تصادف یا پس از جراحی، جای زخم روی صورت دارند که می تواند منجر به جابجایی در ابروی اصلی یا ریزش موهای ابرو شود.
بیمارانی که تحت پرتو درمانی یا شیمی درمانی هستند نیز اغلب از ریزش مو رنج می برند.

بررسی تاتو، لیفت ابرو و کاشت ابرو


راه های متفاوتی برای داشتن ابروهای زیبا وجود دارد. تاتو، لیفت ابرو و کاشت ابرو متداول ترین راه هایی است که مخصوصا برای خانم ها بسیار رواج دارد. در ادامه این راه ها را به طور کامل بررسی و مقایسه می کنیم.

کاشت ابرو
کاشت ابرو
کاشت ابرو 

آرایش دائمی یا تاتو

با تاتو رنگدانه های رنگی به پوست اضافه می شود. این روش در انتها یک نتیجه یک بعدی خواهد داشت. با این حال، بدن با گذشت زمان رنگ را از بین می برد، به همین دلیل است که باید درمان را بیشتر تکرار کنید. باید توجه داشته باشید که تکرار دوم قبلاً باعث ایجاد اسکار در ناحیه ابرو می شود و پوست آنجا دیگر قادر به جذب رنگدانه های رنگی نیست. این بدان معنی است که هر گونه درمان بیشتر با آرایش دائمی در واقع بی معنی و مضر است.

لیفت ابرو

بر خلاف کاشت ابرو، لیفت ابرو تنها یک نوار ظریف از پوست را که معمولاً روی ابروها قرار دارد، برداشته و شکاف پوست باقی مانده به هم دوخته می شود. این باعث می شود که ابرو از نظر بصری برآمده به نظر برسد. اثر مشابهی را می توان با کاشت ابرو نیز با قرار دادن موهای جدید به طور مستقیم روی ابروی باقی مانده به دست آورد.

آیا ترکیب کاشت ابرو با پی آر پی منطقی است؟

پزشکان پی آر پی یا پلاسمای غنی از پلاکت را به عنوان یک خون درمانی اتولوگ می دانند که در آن خون از بیمار گرفته می شود و پس از یک فرآیند آماده سازی خاص دوباره تجویز می شود. این تحریک زیستی طبیعی می تواند رشد موهای ابرو را تحریک کرده و موهای جدید تولید کند. با این وجود، ترکیب همزمان با کاشت ابرو توصیه نمی شود. اغلب درمان PRP تا چند هفته پس از کاشت مو شروع نمی شود. این باید از سرعت رشد موهای جدید در پوست سر پشتیبانی کند.

کاشت ابرو برای چه کسانی مناسب است؟


اصولاً کاشت ابرو برای مردان و زنانی که موهای ابروهای تکه‌ای، نازک یا وجود ندارند مناسب است. اما افرادی که بر اثر تصادف یا بیماری دچار سوختگی یا اسکار شده اند نیز می توانند از این روش استفاده کنند.

چه زمانی کاشت ابرو امکان پذیر نیست؟

اگر از یک بیماری خود ایمنی که منجر به ریزش مو می شود رنج می برید، انجام پیوند منطقی نیست زیرا موها دوباره می ریزند. پس از شیمی درمانی باید مدتی صبر کنید، زیرا موها به طور طبیعی دوباره رشد می کنند و نیازی به پیوند نیست. همچنین در مورد فرآیندهای التهابی مانند پسوریازیس باید از کاشت مو خودداری کنید، زیرا این روش می تواند التهاب را تشدید کند.

مزایای کاشت ابرو چیست؟

کاشت ابرو چندین مزیت دارد: به عنوان یک قاعده، این یک روش یکبار مصرف است که از طریق آن رشد طولانی مدت مو ایجاد می شود و در آن پزشک می تواند به طور خاص نیازهای فردی شما را برآورده کند.

این امر به ناحیه ابرو اجازه می دهد تا به خوبی با بقیه صورت سازگار شود. نتیجه یک ظاهر طبیعی است. علاوه بر این، پوست در نواحی تحت درمان به سرعت بهبود می یابد و معمولاً خطر عفونت بسیار کم است. این روش توسط اکثر افراد به خوبی تحمل می شود و بسته به روش، هیچ زخمی ایجاد نمی شود یا به ندرت زخمی ایجاد می شود.

معایب کاشت ابرو چیست؟

در برخی موارد، نتیجه آن چیزی نیست که بیماران انتظار دارند. ممکن است تراکم مو خیلی کم باشد، مو رشد نکند یا مو در جهت غیر طبیعی رشد کند. اگر چنین است، باید به کندن موهای خود ادامه دهید. علاوه بر این، موهای سر سریعتر رشد می کنند، به این معنی که شما باید موهای تازه کاشته شده را بیشتر کوتاه کنید.

آیا این درمان می تواند ابروها را نیز جابجا کند؟

با کاشت موهای جدید در ناحیه ابرو، میتوان آنها را نیز تغییر مکان داد. تغییر موقعیت به این معنی است که موهای ابرو در ناحیه ابرو حرکت می کنند. این به پزشک اجازه می دهد تا به صورت شما حالت جدیدی بدهد و آن را جوان تر، بازتر یا دوستانه تر نشان دهد

کاشت ابرو چگونه عمل می کند؟

کاشت ابرو یک روش کم تهاجمی است که توسط متخصص و تحت بی حسی موضعی انجام می شود. موهای خود بدن از قسمت مناسبی از بدن برداشته شده و دوباره در ناحیه ابرو قرار می گیرد. روش های مختلفی برای این منظور در اختیار پزشکان قرار دارد که در ادامه به تفصیل توضیح داده شده است.

قبل از کاشت ابرو چه اتفاقی می افتد؟

قبل از کاشت ابرو، پزشک یک مشاوره دقیق و معاینات مختلف را با شما انجام می دهد. او در مورد هرگونه عدم تحمل، آلرژی، بیماری قبلی یا دارویی از شما میپرسد، اگر مجبور به مصرف دائمی آنها باشید.

قبل از کاشت ابرو چه نکاتی را باید در نظر بگیرم؟

حدود یک هفته قبل از عمل باید مصرف داروهای ضد فشار خون و رقیق کننده خون را قطع کنید. همچنین باید از سه روز قبل سیگار کشیدن و نوشیدن الکل را کنار بگذارید تا بی مورد درمان را به خطر نیاندازید. در روز پیوند نیز نباید قهوه بنوشید، زیرا فشار خون را افزایش می دهد و می تواند بر موفقیت عمل تأثیر منفی بگذارد. در هر صورت بدون آرایش به محل درمان بیایید.

مو از کدام ناحیه  گرفته می شود؟

موها در صورت نیاز از قسمت های مختلف بدن گرفته می شود. به عنوان مثال، در صورت ریزش جزئی، می توان موهای اهدایی را از خود ابروی سالم برداشت و پیوند زد. مزیت این است که این موها مانند بقیه کار می کنند. در صورت افزایش نیاز به موهای اهدا کننده، اغلب از ناحیه گردن استفاده می شود. برای مردان نیز می توان از موهای سینه، پشت یا ساق پا استفاده کرد. فقط مهم این است که موها باید از بدن شما بیرون بیایند تا ریزش نکنند

Image for post
Image for post


روش های کاشت ابرو چیست؟
 

اساساً سه روش مختلف برای کاشت ابرو وجود دارد:

روش F.U.T

روش F.U.T یا پیوند واحد فولیکولی با نام تکنیک نواری نیز شناخته می شود، زیرا در طی این روش یک نوار موی بیضوی از پشت سر بیمار برداشته می شود. سپس به اصطلاح گرافت ها یا واحدهای فولیکولی از نوار جدا می شوند. اینها معمولاً شامل یک تا سه تار مو با ریشه خود هستند. پس از تمیز کردن آنها در زیر میکروسکوپ، پزشک آنها را در ناحیه تحت درمان کاشت می کند. مزیت این روش، سنت طولانی مدت اثبات شده این روش است. اسکارهای کوچک ناشی از برداشتن را باید به عنوان یک عیب ذکر کرد.

روش F.U.E

در مقابل، F.U.E. -روش یا استخراج واحد فولیکولی، هیچ جای زخمی باقی نمی‌گذارد، زیرا موهای منفرد با ریشه‌هایشان به طور کامل برداشته می‌شوند و در موقعیت جدید خود پیوند می‌شوند. به همین دلیل است که این نوع کاشت ابرو به عنوان حذف تک مو نیز شناخته می شود. این درمان روی بافت بسیار ملایم است و ظاهر کلی طبیعی و هماهنگ به جا می گذارد. شکل و موقعیت را می توان به دلخواه تنظیم کرد. علاوه بر این، این روش بدون درد است و منجر به رشد مستقل مو می شود. با این حال، این بدان معناست که این روش به طور قابل توجهی طولانی تر خواهد بود.

DHI

یکی از مدرن ترین و جدیدترین پیشرفت ها در زمینه کاشت موی ابرو، روش به اصطلاح کاشت موی مستقیم یا به اختصار DHI است. پزشک از میکرو پانچ مخصوص برای برداشتن موهای وسط پشت سر استفاده می کند، زیرا کمتر تحت تأثیر ریزش مو قرار می گیرد. سپس موها را در محلول غذایی مخصوص قرار می دهند و از آنجا به کمک قلم به صورت جداگانه در ناحیه ابرو می کارند. مزیت آن این است که نیازی به بریدن پوست سر نیست و سرعت رشد آن بسیار بالا و بین 90 تا 95 درصد است. علاوه بر این، هیچ جای زخم وجود ندارد. اما نقطه ضعف آن این است که یک فرآیند گران قیمت است که به تجربه، مراقبت و دقت زیادی نیاز دارد.


فرآیند کاشت ابرو چگونه انجام می شود؟

صرف نظر از اینکه چه روشی برای پیوند انتخاب می شود، پزشک ابتدا ناحیه ای را که مو در آن کاشته می شود مشخص می کند. سپس، بسته به روش، جراح یا نواری از پوست با مو یا تک تک موهای پشت سر را برمی‌دارد
اگر F.U.T. روش استفاده می شود، ابتدا موها باید در آزمایشگاه از روی تکه پوست جدا شده و برای پیوند آماده شوند. خود نوار پوست به جای خود دوخته می شود و زخم های کوچکی بر جای می گذارد. با این حال، اینها معمولاً توسط موهای روی سر پوشیده می شوند. متخصص با استفاده از روش F.U.E، تک تک موهای زائد را با کمک سوزن توخالی نازک ویفر برمی دارد. تعداد موهای برداشته شده بستگی به بزرگی ناحیه پر شده و میزان متراکم بودن موها دارد. با این حال، به عنوان یک قاعده، بین 150 تا 300 تار مو کاشته می شود، به همین دلیل است که این عمل می تواند تا 5 ساعت طول بکشد

قبل از کاشت مو در ابروهای شما، پزشک این ناحیه را بی حس می کند. به دلیل بی حسی موضعی، خود عمل را احساس نمی کنید، اما از همان ابتدا بیدار خواهید ماند. در صورت تمایل می توان به شما یک مسکن نیز داد. با این حال، به عنوان یک قاعده، می توانید زمان را با گوش دادن به موسیقی یا مطالعه در طول درمان سپری کنید.

جراح برای اینکه بتواند تک تک موها را در ناحیه ابرو وارد کند، باید آنها را با یک سوزن توخالی سوراخ کند. این بدان معناست که او باید برای هر مو کانال های کاشت ریز ایجاد کند. سپس پزشک با موچین های مخصوص، موهای جدید ابرو را ذره ذره وارد می کند. او باید به جهت رشد طبیعی مو یا خط مو و تراکم رویش مو توجه کند. پس از انجام این روش، دستورالعمل هایی در مورد نحوه مراقبت از موهای خود دریافت خواهید کرد. پس از آن می توانید بلافاصله به خانه بروید، زیرا پیوند یک روش سرپایی است.

آیا کاشت ابرو دردناک است؟
 

به عنوان یک قاعده، مو در ناحیه ابرو تحت بی حسی موضعی کاشته می شود که باعث دردی نمی شود. این امر در مورد برداشتن موهای اهداکننده نیز صدق می کند. اگر بعد از پیوند احساس درد کردید، می توانید از پزشک خود بخواهید که برای شما مسکن تجویز کند.

کاشت ابرو چقدر و چند جلسه  طول می کشد؟

تعداد جلسات بستگی به ناحیه ای دارد که باید با مو پر شود. اما به عنوان یک قاعده، یک یا دو جلسه کافی است.

بعد از کاشت ابرو به چه نکاتی باید توجه کرد؟

بلافاصله پس از عمل، معمولاً می توانید به عادات و کارهای عادی روزمره خود ادامه دهید. تورم و خارش ممکن است رخ دهد که می توانید با کمک بسته های سرد آن را تسکین دهید. برای مراقبت های پس از پیوند ایده آل، باید حداقل برای چند روز از ورزش اجتناب کنید و از فعالیت بدنی خودداری کنید. زیر نور آفتاب نروید و به سونا، سولاریوم یا استخر نروید. مهم است که از ناحیه زخم در برابر کثیفی محافظت کنید.

خطرات و عوارض کاشت ابرو چیست؟

کاشت ابرو بسیار ایمن و تا حد زیادی عاری از عوارض در نظر گرفته می شود. فقط ناحیه چشم می تواند در چند روز اول متورم و کمی دردناک باشد. همچنین احتمال کمی وجود دارد که موها ریزش کنند، به طوری که حدود 90 درصد از موهای استفاده شده معمولاً مادام العمر باقی می مانند.

اگر این روش توسط کادر پزشکی آموزش دیده کافی انجام نشود، وضعیت متفاوت است. این نه تنها خطر عفونت را افزایش می دهد، بلکه نتیجه نوری نیز می تواند به دلیل قرارگیری نادرست ابرو یا زاویه کاشت نادرست رضایت بخش نباشد.

نتیجه نهایی کاشت ابرو را چه زمانی خواهید دید؟

از آنجایی که اکثر موهای کاشته شده در اولین ماه های بعد از عمل می ریزند و همچنین با سرعت های متفاوتی رشد می کنند، تنها پس از حدود 9 تا 12 ماه می توانید انتظار نتیجه نهایی درمان را داشته باشید.

چه زمانی نتیجه نهایی کاشت ابرو را ببینیم؟ بهبودی پس از کاشت ابرو چگونه عمل می کند؟


معمولاً بعد از حدود هفت روز دوباره از نظر اجتماعی قابل قبول هستید و می توانید به زندگی روزمره خود بازگردید.

آیا ریزش مو پس از پرپشت شدن ابرو طبیعی است؟

بله، طبیعی است که موهای کاشته شده ابتدا در ابتدا ریزش کنند. تنها پس از حدود 13 تا 14 ماه دوباره رشد کردند و سپس به طور دائم باقی ماندند.

آیا کاشت ابرو نتیجه طبیعی دارد؟

موهای جدیدی که کاشته شده اند نیز به رشد طبیعی خود ادامه می دهند که دوباره ابروهایی زیبا و پر به شما می دهد. مهم است که موهای جدید را با قیچی کوتاه کنید، زیرا به طور قابل توجهی بلندتر می شوند.

آیا نتیجه کاشت ابرو دائمی است؟


بله، نتیجه دائمی است، زیرا موهای استفاده شده رشد طبیعی خود را حفظ می کنند.

برای پرپشت شدن مجدد ابروها بدون جراحی چه کار کنم؟

برای داشتن ابروهای پرپشت باید به سطح استرس خود توجه کنید، زیرا استرس دائمی سطح بالایی از هورمون های استرس را ایجاد می کند که بر غلظت مواد پیام رسان در پوست سر تاثیر می گذارد. این می تواند منجر به التهاب ریشه مو شود که می تواند تاثیر منفی بر رشد مو داشته باشد. در نتیجه موها می ریزند. با این حال، علائم کمبود ناشی از یک رژیم غذایی نامناسب نیز می تواند منجر به ریزش مو شود. کمبود بیوتین، ویتامین های B12، A، E و D و همچنین کمبود روی و منیزیم می تواند تاثیر منفی بر سلامت مو داشته باشد.

لایه برداری ناحیه ابرو با از بین بردن آرام سلول های مرده پوست به رشد سریع مو کمک می کند. در عین حال، لایه برداری باعث تحریک گردش خون در ریشه مو شده و از رشد موها جلوگیری می کند. شما باید این برنامه را حدود یک بار در هفته انجام دهید تا رشد مجدد مو آسان تر و یکنواخت تر شود.

آیا هیچ درمان خانگی وجود دارد که بتواند رشد ابرو را تحریک کند؟

برای تحریک مجدد رشد مو در ناحیه ابروها، برخی از درمان های خانگی خود را ثابت کرده اند:

روغن کرچک

روغن کرچک با سطوح بالای پروتئین، ویتامین ها، اسیدهای چرب و آنتی اکسیدان ها موها را تغذیه می کند. بنابراین از بدن در برابر میکروارگانیسم های مختلف محافظت می کند که در غیر این صورت مانع رشد ابروها می شوند. استفاده از آن آسان است و باید یک بار در روز در یک دوره چند هفته ای انجام شود. برای این کار یک سواب پنبه ای را به روغن کرچک آغشته کنید و هر دو ابرو را با آن آغشته کنید. سپس روغن را به آرامی به مدت دو تا سه دقیقه روی پوست ماساژ دهید و اجازه دهید یک شبه اثر کند. صبح می توانید روغن را با آب ولرم بشویید. اگر عوارض جانبی مانند سوزش یا تحریک پوست دارید، باید از این روش اجتناب کنید.

آب پیاز

آب پیاز سرشار از ترکیبات گوگردی است که به نوبه خود تولید کلاژن را تحریک می کند که برای رشد مو اهمیت زیادی دارد. برای انجام این کار، یک پیاز را به قطعات کوچک برش دهید و آن را در یک پارچه توری ریز قرار دهید. سپس آب آن را بگیرید و ابروهای خود را با آن حدود پنج تا 15 دقیقه ماساژ دهید. اجازه دهید آب میوه روی پوست خشک شود و تنها پس از آن ناحیه را با آب شفاف و سرد بشویید. این برنامه را روزانه برای چند هفته متوالی تکرار کنید.

روغن نارگیل

روغن گوشت خشک نارگیل حاوی بسیاری از مواد مغذی است که برای ریشه موهای ابرو مهم هستند. می توانید روغن را کمی با نوک انگشتان خود گرم کنید و سپس آن را به ابروهای خود بمالید. حدود سه دقیقه آن را ماساژ دهید، سپس بگذارید یک شب بماند. صبح روز بعد می توانید آن را با آب گرم بشویید. این روش را یک بار در روز به مدت یک یا دو ماه تکرار کنید.

آلوئه ورا

آلوئه ورا رطوبت و آنزیم های پوست را تامین می کند. ژل گیاه آلوئه ورا فولیکول های مو را تغذیه یا ترمیم می کند و رشد مو را تحریک می کند. برای اینکه ابروهای پرپشت تری داشته باشید، می توانید هر روز مقداری ژل آلوئه ورا از داروخانه به ابروها بزنید و بگذارید حدود 30 دقیقه بماند. سپس باید آن را با آب بشویید. از طرف دیگر، می توانید نصف قاشق چایخوری ژل را از برگ آلوئه ورا گرفته و با کمی عسل و روغن نارگیل ذوب شده مخلوط کنید. از این روش به مدت چند هفته هر روز استفاده کنید.

روغن زیتون
 

روغن زیتون حاوی مقدار زیادی ویتامین E است که رشد سریع موهای ابرو را نیز تضمین می کند. برای این کار، نصف قاشق چایخوری روغن زیتون را گرم کرده و از آن برای حدود پنج دقیقه به آرامی ابروهای خود را ماساژ دهید. بگذارید روغن یک شبه عمل کند و تا صبح روز بعد آن را با آب گرم نشویید. از طرف دیگر، می توانید عسل را به روغن اضافه کنید. بهتر است این روند را هر روز تکرار کنید تا اثر مورد نظر حاصل شود.

دانه شنبلیله

مواد پروتئین، نیکوتین اسید و لسیتین موجود در دانه شنبلیله نیز باعث رشد مو می شود. برای انجام این کار، یک قاشق چای خوری از دانه ها را حداقل به مدت پنج ساعت در آب خیس کنید، سپس آنها را به صورت خمیر غلیظی خرد کنید. مقداری روغن نارگیل یا روغن بادام را مخلوط کرده و خمیر را قبل از خواب به ابروهای خود بمالید. بگذارید یک شب روی پوست بماند و روز بعد آن را با آب گرم بشویید. این برنامه را باید دو تا سه بار در هفته به مدت حداقل دو ماه تکرار کنید.

اکستنشن ابرو چگونه کار می کند؟

اکستنشن ابرو از موهای مصنوعی تشکیل شده است که به ابروها چسبانده می شود. از این می توان برای داشتن ابروهای ضخیم تر و زیباتر استفاده کرد. به طور معمول، این اکستنشن ها حدود دو تا چهار هفته طول می کشد.

هزینه کاشت ابرو چقدر است؟

بسته به مدت زمان درمان و وسعت پیوند، حدود 6 تا 10 میلیون تومان انتظار داشته باشید..

آیا بیمه درمانی هزینه های کاشت ابرو را تقبل می کند؟

از آنجایی که کاشت ابرو یک ضرورت پزشکی نیست، شرکت های بیمه سلامت هیچ هزینه ای را پوشش نمی دهد.

 

کاشت ابروی طبیعی و حرفه ای در النا کلینیک

شما می توانید بهترین خدمات کاشت ابروی طبیعی و حرفه ای را در النا کلینیک(https://elenaclinic.com/) دریافت کنید.النا کلینیک با سالها تجربه در ارائه خدمات زیبایی مانند کاشت ابرو یکی از بهترین کلینیک های کاشت ابرو در تهران و غرب آن است که با بهره مندی از ماهر ترین جراحان زیبایی و پیشرفته ترین تجهیزات، خدمات زیبایی کاشت ابرو را به شما ارائه می دهد.