مقالات برتر از نگاه تحریریه‌ پرسپت

تیم تحریریه پرسپت ضمن آرزوی بهروزی و تندرستی برای نویسندگان محترم در سال جدید، فعال‌شدن فرآیندهای انتخاب مقالات برتر را به اطلاع شما همراهان گرامی می‌رساند. در این چارچوب،‌ برای مقالات برتر هفتگی امکاناتی در جهت قدردانی از نویسندگان و ارتقای سطح آنان در نظر گرفته شده است.

Image for post
Image for post

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

در راستای ارتقای سطح دیده‌شدنِ مقالات برتر نویسندگان، این مقالات در شبکه‌های اجتماعی پرسپت به نمایش گذاشته و سبب استقبال و تعامل بیش‌تر کاربران با نویسندگان آن‌ها خواهد شد که به نوبه‌ی خود بر افزایش رتبه نویسندگی و سطح کاربری آنان اثر قابل توجهی خواهد گذاشت.

معیارهای انتخاب مقالات برتر 

تحریریه پرسپت برای گزینش مقالات، ملاک‌ها و مشخصاتی را در نظر دارد که هر مقاله با اخذ امتیاز لازم در هر یک از این معیارها، برای منتخب شدن واجد شرایط می‌گردد. این معیارها شامل مواردی است که در ادامه تشریح شده است:

 

1_ رعایت قوانین و مقررات 

مشخص است که قوانین و مقررات پرسپت، جهت پیشگیری از اُفت کیفیتِ خدمت‌رسانی به جامعه‌ی کاربران پرسپت تدوین شده است تا سبب افزایش بهره‌وری در عملکرد نویسندگان و حفظ ارزشمندی محتوای درج شده در پرسپت شود.

برای مطالعه قوانین و مقررات پرسپت به لینک زیر مراجعه نمایید:

 

2_ رعایت اصول و قواعد نگارش مقاله

تحریریه پرسپت اهمیت بسیار زیادی برای پاسداشت دستور زبان پارسی و اشاعه‌ی فرهنگ صحیح نگارش به این زبان کهن قائل است. هم‌چنین، حفظ ساختار و شاکله‌ی مقاله برای انتقال بی‌کم‌وَکاست پیام نویسنده ضروری است. یک مقاله صرف‌نظر از آن که قالب ارائه‌ی محتوا رسمی یا غیررسمی باشد، رعایت اصول اولیه‌ی نگارش متن و انتقال آسان و دقیق درون‌مایه‌ی محتوا به خوانندگان، بخش مهمی از فرآیند نویسندگی با کیفیت را تشکیل می‌دهد. بدیهی است میزان سختگیری تحریریه‌ پرسپت در رعایت این موارد تنها به اندازه‌ای لحاظ می‌گردد که در راستای بهبود عملکرد نویسندگان از طریق رقابت با یکدیگر و تشویق آنان به حفظ و ارتقای کیفیت محتوای خود باشد.

 

3_ افزایش غنای بصری و مفهومی مقاله

حفظ تنوع بصری و تقویت نحوه‌ی ارائه‌ی پیام نویسنده به مخاطبان خود، از طریق تصاویر، ویدیوها و لینک‌های کمکی مناسب، یکی از ملاک‌های بسیار مطلوب تحریریه‌ پرسپت برای انتخاب مقالات برتر است. برای دریافت امتیاز بالا در این ملاک، نویسندگان باید از همه‌ی امکانات و شیوه‌های مجاز موجود در پرسپت برای غنی‌تر کردن مقاله‌ی خود بهره ببرند. برای آشنایی بیشتر با این امکانات، مطالعه‌ی راهنماهای مربوط به نگارش و انتشار مقاله در مرکز هدایت پرسپت بسیار مورد تأکید قرار می‌گیرد:

زمان بررسی نامزدها و انتخاب مقاله‌ی برتر

مقاله‌ی منتخب هفته در روز چهارشنبه از میان مقالات انتشار یافته کاربران در هفته منتهی به آن انتخاب و در روز بعد در شبکه‌های اجتماعی پرسپت منتشر می‌گردد.