نکاتی برای نورپردازی فضای مسکونی و ویلایی با چراغ خطی

چراغ خطی از بهترین گزینه‌ها بین چراغ‌های LED برای ایجاد حس به روز بودن و القای مدرنیته در فضای مسکونی و یا ویلایی شماست. چراغ خطی به دلیل قابلیت سفارشی سازی آن به شما این امکان را می‌دهد تا بر اساس نیاز طراحی پروژه خود چراغ خطی را سفرش دهید و همین باعث شده تا چراغ خطی از پرطرفدارترین چراغ‌ها برای نورپردازی فضاهای مختلف از جمله فضای مسکونی و یا ویلایی باشد.

Image for post
Image for post

در فضاهای مسکونی چند نکنه مهم وجود دارد که با توجه به آن‌ها می‌توانید نورپردازی مناسب و بسیار زیبایی در فضای خود ایجاد کنید، همانطور که می‌دانید یک طراحی خاص با نورپردازی بی کیفیت تمام زحمات شما برای طراحی را هدر می‌دهد.

اولین نکته که باید رعایت شود حد روشنایی است؛ مقدار حد روشنایی برای فضاهای مسکونی تا 400 لوکس است ممکن است در صورت نیاز داشتن به فضایی پر نور و یا ویژه کردن یک فضا مقدار روشنایی بخش‌های خاصی را می‌توان بیشتر از حد معمول در نظر گرفت ولی اگر این مقدار کمتر از حد معمول باشد باعث آسیب رسیدن به بینایی می‌شود و هم‌چنین به فضا حس دلگیری منتقل می‌کند.

نکته دیگر نحوه قرارگیری منبع نور در چراغ‌ است که باعث ایجاد خیرگی و آسیب به چشم افراد حاضر در فضا نشود چرا که خیرگی چراغ می‌تواند باعث تاری دید و یا حتی کوری موقت شود. از این لحاظ چراغ خطی یکی از گزینه‌های بسیار مناسب است چراکه نور آن به صورت غیر مستقیم و یا دیفیوز شده می‌تابد و اگر جنس پوشش جلوی منبع نور آن یا همان دیفیوزر چراغ خطی مرغوب و با کیفیت باشد نوری بدون خیرگی در فضای خود خواهید داشت.

و نکته‌ی آخر در استفاده از چراغ خطی در فضای مسکونی و ویلایی کیفیت نوری چراغ است. شاخص نمود رنگ یکی از فاکتورهای بسیار مهم در کیفیت چراغ خطی است که باعث طبیعی‌تر شدن رنگ‌های به کار رفته در دکوراسیون می‌شود. پس هنگام نورپردازی با چراغ خطی از چراغی استفاده کنید که بیشترین نمود رنگ را داشته باشد. برای مثال در این مورد چراغ خطی اکووات با شاخص نمود رنگ بالای 95 (CRI>95) طبیعی‌ترین و شفاف‌ترین نور را برای شما تامین می‌کند.