نورپردازی آشپزخانه با استفاده از چراغ ریلی

چراغ ریلی امروزه توجه بسیاری از معماران و طراحان روشنایی را به دلیل ظاهر مدرن و مینیمال به خود جلب کرده. چراغ ریلی قبلا فقط برای نورپردازی‌های خاص و یا در مکان‌های خاص استفاده می‌شد اما امروزه روش نورپردازی ریلی با روی کار آمدن چراغ ریلی COB با نور و کیفیت بالا، امروزه از این چراغ پر کاربرد برای نورپردازی انواع فضاهای مختلف از اداری تا تجاری و حتی مسکونی، انواع گالری‌ها، رستوران‌ها و ... استفاده می‌کنند.

Image for post
Image for post

چراغ ریلی امروزه همانطور که قبل تر هم عنوان شد در نورپردازی بسیاری از فضاهای مسکونی و خانه‌ا استفاده می‌شود برای مثال به بررسی چند ایده‌ی نورپردازی با چراغ ریلی در فضای خانه و آشپزخانه پرداخته‌ایم تا ضمن اینکه بیشتر با این چراغ‌ها آشنا شوید، بتوانید از این ایده‌ها برای نورپردازی فضای خود نیز استفاده کنید.

نورپردازی آشپزخانه با چراغ ریلی

چراغ ریلی یک گزینه همه کاره برای نورپردازی آشپزخانه است؛ می‌توانید با استفاده از چراغ ریلی نور عمومی فضا را تامین کنید و هم در هر نقطه از فضای آشپزخانه که می‌خواهید، نور تاکیدی داشته باشید. برای مثال می‌توانید ریل را بر روی دیوار و یا سقف نصب کنید و چراغ های ریلی‌ای که داخل آن‌ها نصب کرده‌اید را به هر طرف از آشپزخانه که می‌خواهید بچرخانید.

می‌توانید با استفاده از چراغ ریلی در فضای آشپزخانه خود حسی از تقارن و تعادل ایجاد کنید. با نصب ریل‌های آویز در فاصله های یکسان در امتداد میز آشپزخانه می‌توانید به ایجاد این حس کمک کنید چراکه آویزهای بلند و استوانه‌ای وجود هماهنگی و حسی از تعادل در فضا را القا می‌کنند و در عین حال پرتوهایی از نور متمرکز در مناطق پر استفاده آشپزخانه نیز ایجاد می‌شود که باعث سهولت و هم چنین بالا رفتن سطح ایمنی در فضای آشپزخانه می‌شود.

چراغ‌های ریلی گزینه مناسبی برای نورپردازی بالای جزیره و میز هستند چراکه چراغ های ریلی روشنایی مورد نیاز برای کارهای تمیزکاری و یا آشپزی را به خوبی تامین می‌کنند البته نکته‌ای که در رابطه با نورپردازی با چراغ ریلی وجود دارد این است که این چراغ‌های پر کاربرد قابلیت چرخش 360 درجه و حرکت در ریل را دارند به همین دلیل می‌توانید نور را در هر نقطه‌ای از آشپزخانه که نیاز دارید متمرکز کنید

چراغ ریلی سیاه و یا سفید به راحتی با هر آشپزخانه امروزی به طور یکپارچه ترکیب می‌شود و به همین دلیل یکی از محبوب‌ترین انواع چراغ‌های ریلی است. بهتر است برای فضای آشپزخانه، مخصوصا فضای آشپزخانه‌های مدرن و امروزی از چراغ‌های ریلی مینیمال استفاده کنیم تا در فضا القای حس شلختگی و در هم برهمی نداشته باشیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با انواع چراغ‌های ریلی و هم‌چنین مشاوره رایگان در رابطه با نورپردازی فضای خود با مشاورین و مهندسین تیم فنی اکووات در تماس باشید.