کاربرد پروژکتور ال ای دی

پروژکتورهای ال ای دی دارای بیشترین سهم روشنایی و نورپردازی در فضای شهری و مکان‌های بزرگ مانند استادیوم ها، فروشگاه ها و استخرها و یا حتی باغ ها و فضاهای کوچک حیاط را دارد.پروژکتور ال‌ای‌دی توان بالایی دارد و نور زیادی تولید می‌کند و به همین دلیل برای تامین نور مکان‌های وسیع کاربرد دارد.

پروژکتور ال ای دی در مقایسه با دیگر پروژکتورها، حدود ۸۰ درصد مصرف کمتری دارد و این مصرف کمتر به این معنی است که حرارت تولید شده کمتر است.شاخصه‌هایی مانند شاخص نمود رنگ، در این چراغ‌ها بسیار بالاتر از انواع دیگر پروژکتورها است. پروژکتور LED با زاویه­‌های تابش متفاوت تولید می­‌شود و شما می­‌توانید نور را با تنظیم زاویه تابش مورد نظر به نقطه مورد نظر با کمترین اتلاف نور بتابانید. 

Image for post
Image for post

 مزایای پروژکتور ال ای دی به صورت کلی:

  • مصرف فوق­‌العاده کم پروژکتور ال ای دی
  • طول عمر پروژکتور بالای ال ای دی 
  • حرارت تولید شده بسیار پایین در پروژکتور ال ای دی 
  • کیفیت نور فوق­‌العاده پروژکتور  و نمایش رنگ طبیعی اجسام 
  • قابلیت تنظیم زاویه تابش و تهیه زاویه تابش دلخواه
  • تنظیم شدت و کم و زیاد کردن نور با تهیه پروژکتور ال ای دی
  • دمای رنگ آفتابی، مهتابی و طبیعی

از دیگر کاربردهای پروژکتورهای ال ای دی نورپردازی تزیینی میباشد.یعنی میتوان از این پروژکتورها در موزه ها و اماکن تاریخی برای نورپردازی و زیباسازی محیط استفاده کرد.و چراغ های ال ای دی نیازی به استفاده از فیلترهای رنگی ندارند زیرا خودشان در رنگ های مختلف تولید می شود.

 بیلبوردهایی که در اتوبان ها دیده میشود که به وسیله یک یا چند پروژکتور ال ای دی نورپردازی شده‌اند. نور با کیفیت این پروژکتورها کمک می‌کند تا بهترین نورپردازی در نور کم قسمت شرکت‌های پیمانکار تبلیغات بشود. 

برای نورپردازی باغ‌ها هم می‌توان از انواع پروژکتورهای ال ای دی استفاده کرد.پروژکتور ال ای دی، به خاطر مصرف کم، قیمت مناسب و نور بسیار زیاد، از بهترین و  ایده‌ال‌ترین چراغ‌­های ال ای دی برای روشنایی فضای باز در نورپردازی مدرن است.