پنل LED و انواع آن

پنل LED چراغی است که معمولا به شکل مربع،مستطیل یا حتی دایره‌ای شکل است و نور را به صورت غیر مستقیم از پشت تلقی که به آن دیفیوزر میگویند پخش میکند.اغلب این پنل ها در سقف‌های به صورت کناف، گچ و رابیتس در دو حالت روکار و توکار نصب میشود.

از محبوب­‌ترین چراغ‌های LED، پنل های ال ای دی هستند که برای نورپردازی عمومی فضاهای مختلف مانند سقف کاذب در فضای اداری، بیمارستانی، تجاری و حتی مصارف خانگی است.پنل LED به عنوان یک چراغ فوق کم مصرف شناخته شده و باعث شده تا هزینه خرید و تامین نورپردازی عمومی فضاهای بزرگ بسیار کاهش پیدا کند.

نور یکنواخت و بدون خیرگی، شار نوری، مصرف بسیار پایین و طول عمر بالا پنل های LED باعث شده تا در فضاهایی که به نور یکدست و یک‌پارچه نیاز است از بهترین و مناسب ترین گزینه ها به شمار بیاید.

Image for post
Image for post

پنل های موجود در بازار روشنایی انواع مختلفی دارد.برخی از آن ها دارای عمق بیشتر و برخی عمق کمتر که برای نصب در سقف فضای کمتری را اشغال میکنند.بعضی از آن ها نوربیشتر و بعضی نور کمتر اما با کیفیت تری را پخش میکنند.در مجموع پنل های ال ای دی به دلیل اینکه نور را به صورت یکنواخت و بدون خیرگی پخش میکنند و در هنگام نگاه کردن به فضاهای تاریک و روشن از خستگی چشم جلوگیری میکند از گزینه های اصلی برای نورپردازی و تامین نور فضای عمومی به حساب می آِیند.

یکی از بهترین گزینه ها برای نورپردازی بین سقف کاذب و تایل استفاده از پنل LED روکار میباشد.این چراغ با داشتن یک صففحه نورانی شکل و ظاهری زیبا به محیط می بخشد.

در فضاهایی که در سقف قسمتی برای نصب پنل طراحی نشده است میتوان با قرار دادن پنل در قاب آن را به صورت روکار در آن قسمت استفاده کرد که با پنل روکار هم میتوان همچنان نوری یکدست و یکپارچه به محیط ساطع کرد.