پنل ال ای دی و انواع آن

در بازارهای روشنایی پنل های LED  گوناگونی وجود دارد.پنل هایی که عمق کمتری دارند برای استفاده داخل سقف های کاذب کاربردی‌ترند.بعضی از پنل هایLED نور کمتر اما کیفیت پخش نوری بهتری دارند.

پنل های ال ای دی به دلیل یکنواختی نور و جلوگیری از خستگی چشم هنگام مشاهده به فضاهای روشن و تاریک از بهترین گزینه های تامین نور فضاست.

میزان روشنایی پنل ال ای دی:

از آن دسته چراغ هایی که نور غیر مستقیم و دیفیوزر شده پخش میکند.پوششی که جلوی منبع نور قرار گرفته از جنس پلی کربنات میباشد که باعث پخش نور یکنواخت می شود و از ایجاد خیرگی و آسیب به چشم جلوگیری میکند.

مقدار نوری که از پنل های LED خارج میشود بر اساس ضخامت دیفیوزرها ونوع چیده شدن چیپ ها متفاوت است.

پنل های ال ای دی به صورت روکار،توکار و آویز وجود دارد که میتوان بر اساس نوع نیاز هر فضا میتوان از آن ها استفاده کرد.

در برخی مکان ها مثل اماکن اداری استفاده از چراغی با کیفیت و بدون چشمک به دلیل خسته نشدن کارکنان از نکات مهم نورپردازی است.

در بسیاری از سقف ها که از اول با گچ و کناف پوشیده شده اند و قابلیت نصب پنل های ال ای دی توکار را ندارند میتوان از پنل های ال ای دی آویز یا روکار استفاده کنند.

کاربرد پنل های LED تنها برای فضای اداری نیست بلکه به دلیل تولید نور یکنواخت و اینکه تا اندازه زیادی از کنتراست نور جلوگیری میکند میتوان برای روشنایی فضاهایی مثل فروشگاه یا مراکز خرید از پنل های ال ای دی استفاده کرد.

پنل توکار:

پنل های ال ای دی توکار بهترین گزینه برای تایل یا سقف کاذب است و ضخامت پشت ال ای دی نقش بسیار مهمی در جایگذاری پنل ها دارد.

پنل روکار:

مناسب برای فضاهایی که نمیتوان از پنل های توکار استفاده کرد،پنل های توکار را در قاب قرار داده به صورت روکار میتوان از آن ها استفاده کرد.با استفاده از پنل های وکار بازهم یکنواختی نور و کیفیت نور حفظ می شود.

پنل آویز:

در این مدل از پنل های ال ای دی به نزدیک شدن پنل به سطح زمین هم تابش نور بیشتری ایجاد می شود هم جلوه بصری زیبایی دارد.