وظایف و ویژگی های چراغ فروشگاهی مناسب

نورپردازی فروشگاه همواره یکی از موضوعات مهم در امر فروش و بازریابی قلمداد می‌شود و امروزه با پیشرفت روش‌های بازاریابی و هم چنین افزایش رقابت در بازرا محصولات مختلف بحث نورپردازی فروشگاه و استفاده از  چراغ فروشگاهی مناسب اهمیتی بیش از گذشته پیدا کرده است. نور خوب یکی از عوامل ایجاد حس خوب در مشتری و بهبود تجریه‌ی حضور آن در فروشگاه شماست. در واقع صنعت روشنایی گام به گام در مسیر زیبایی و انتقال حس خوب به مشتری پیش رفته است و اکنون آمار محقیقن در این زمینه نشان می‌دهد که نورپردازی مناسب در فروشگاه آنقدر می‌تواند در خلق اتمسفری جذاب تاثیر گذار باشد که حتی فروش مجموعه شما را تا چندین برابر افزایش دهد. به همین دلیل نورپردازی و استفاده از چراغ فروشگاهی مناسب بسیار مهم و با اهمیت است.

Image for post
Image for post

برای توضیح بیشتر در رابطه با دلیل اهمیت نورپردازی در فروشگاه می توانیم به شرح وظایف نور در فضای تجاری و فروشگاه بپردازیم تا میزان اهمیت آن در فروشگاه‌ را به طور کامل متوجه شوید.

نور در فروشگاه چه نقشی دارد؟

به طور کلی نور و چراغ فروشگاهی در فروشگاه سه وظیفه‌ی اصلی بر عهده دارد:

1-    اولین و البته بدیهی‌ترین وظیفه‌ی نورپردازی در فروشگاه ایجاد یک روشنایی خوب و با کیفیت و سراسری است؛ به نحوی که تمام کالاها و محصولات فروشگاه به درستی و خوبی دیده شوند.

2-    دومین وظیفه‌ی نورپردازی جلب توجه مشتریان به سمت محصولات و برجسته کردن آن‌ها است. نور در فروشگاه باید به نحوی به کار گرفته شود که تمام نگاه‌ها را به سمت محصولات شما جذب کند.

3-    و اما سومین وظیفه‌ی نور در فروشگاه، دکوراتیو بودن آن و کمک به سایر اجزای داخلی مغازه در جهت زیباسازی هرچه بیشتر آن در چشم مشتری و رهگذران است.

اما حال ممکن است این سوال برای شما هم پیش آید که چراغ فروشگاهی چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد تا این وظایف را به خوبی انجام دهد؟ در ادامه به توضیح و پاسخ به این سوال پرداخته‌ایم:

1-    مصرفی بهینه وبازده نوری خوبی داشته باشد

2-    شاخص نمود رنگ و یا CRI بالای 90 داشته باشد تا محصولات و کالاها زیر نور چراغ در واقعی ترین حالت ممکن باشند.

3-    ضمانت و گارانتی‌ای معتبر داشته باشد تا هم خیالتان از بابت کیفیت چراغ مطئن باشد و هم به کم کردن هزینه‌های نگهداری و تعمیر نورپردازی فروشگاه کمک کند.

4-    نوری قوی و روشنایی با کیفیتی داشته باشد تا به صورت بهینه عمل کرده و نیاز به استفاده از چراغ های متعدد نباشد.