همه چی در باره ی پرژکتور ال ای دی

پرژکتور ال ای دی مناسب فضاهای باز بسیار وسیعی است که روشن کردن آن‌ها عملا با چراغ‌هایی که در روزمره از آن‌ها استفاده می کنیم ممکن نیست، در واقع پرژکتور ال‌ای‌دی کار را برای مهندسین و طراحان نورپردازی راحت کرده است. این چراغ‌های کاربردی علاوه بر تامین روشنایی با کیفیت از طول عمر بالایی نیز برخوردارند و هزینه‌های نگهداری از ادوات روشنایی مجموعه‌های مختلف را به صورت چشم‌گیری پایین آورده‌اند.

در رابطه با مزیت‌های پروژکتور LED نسبت به چراغ‌های نسل قبلی خود می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1-    اولین و احتمالا مهم‌ترین مزیت پرژکتور ال‌ای‌دی مصرف بسیار کمتر این چراغ‌ها نسبت به پرژکتورهای نسل قبل است. پرژکتور LED تا 80% انرژی کمتری مصرف می‌کنند. این موضوع با توجه به حجم استفاده از پرژکتور ال‌ای‌دی و میزان نور تولیدی آن موضوعی بسیار مهم و حیاتی است که می‌تواند علاوه بر صرفه جویی در مصرف انرژی به صورت چشمگیری از هزینه‌های روشنایی فضا بکاهد.

2-    پروژکتور ال‌ای‌دی به شما این قابلیت را می‌دهد که زاویه و شدت نور تابشی و حتی رنگ آن را کنترل و مطابق با نیاز فضا و دلخواهتان تنظیم کنید.

3-    یکی دیگر از مزیت‌های قابل توجه پرژکتور ال‌ای‌دی طول عمر بالای اسن محصولات است. با توجه به تکنولوژی پیشرفته‌تر پرژکتور ال‌ای‌دی این چراغ‌ حرارت کمتری تولید می‌کنند که این موضوع خودش عامل طول عمر بالای پرژکتور ال‌ای‌دی است.

پرژکتور ال‌ای‌دی چراغ مناسب و پرکاربردی برای انواع فضاهای باز و بسته است و شما می‌توانید با استفاده از پرژکتور ال‌ای‌دی روشنایی مناسب و با کیفیتی در فضای خود ایجاد کنید اما انواع پرژکتور ال‌ای‌دی در بازار روشنایی بسیار گسترده است، به همین دلیل به چند نکته که می‌تواند در انتخاب بهترین گزینه پرژکتور ال‌ای‌دی تاثیر گذار باشد پرداخته‌ایم.

1-    اولین نکته که باید به آن دقت کنید نداشتن چشمک و یا فیلیکر در چراغ است چراکه سوسو زدن پرژکتور ال‌ای‌دی باعث ایجاد اخلال و پایین آمدن دوربین‌ای مدار بسته و هم‌چنین به مرور باعث خستگی چسم می‌شود.

2-    شاخص نمود رنگ معیاری برای سنجش کیفیت نمود رنگ اجسام در زیر نور چراغ است، CRI عددی است بین 0 تا 100 و هرچه شاخص نمود رنگ یک چراغ به 100 نزدیک‌تر باشد به این معناست که اجسام در زیر نور این چراغ نمود بهتری پیدا می‌کنند.

می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با پرژکتور ال‌ای‌دی با کارشناسان و مهندسین فنی اکووات در تماس باشید.