نورپردازی فروشگاه و اهمیت چراغ فروشگاهی مناسب

نورپردازی فروشگاه امروزه اهمیت بسیار زیادی پیدا کرده است و طبق آمار محقیقن نیز نورپردازی درست و با کیفیت در فروشگاه می‌تواند تا چندین برابر فروش مجموعه را افزایش دهد. در واقع نورپردازی یکی از رکن‌های اصلی و اساسی در طراحی دکوراسیون است و می‌تواند هویت فضا را مشخص کند؛ از جمله فضاهایی که نورپردازی در آن نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند می‌توان گالری و یا فروشگاه‌ها را نام برد به همین دلیل نیز امروزه مهندسین و یا صاحبین کسب و کار بیش از گذشته به نورپردازی فروشگاه‌‌ توجه می‌کنند. نورپردازی این دسته از فضا ها نیز با استفاده از انواع چراغ‌های فروشگاهی و دکوری انجام می‌شود.

Image for post
Image for post

نور در فروشگاه چه نقش و وظایفی دارد

بدیهی است که اولین و مهم‌ترین نقش نور در فروشگاه، تامین روشنایی لازم برای دیدن محصولات است در واقع نور در فروشگاه باید به نحوی باشد که بتوان تمام کالاها، محصولات، دکور و تزئینات مغازه را به درستی و با کیفیت لازم دید.

البته این تنها وظیفه‌ و نقش نورپردازی در فروشگاه نیست، در ادامه به توضیح بیشتر و بررسی این موضوع می‌پردازیم تا بتوانیم به طور کامل متوجه نقش نورپردازی و میزان اهمیت آن در فروشگاه بشویم.

دومین نقش نورپردازی در فروشگاه جلب توجه مشتریان به سمت کالاهای مهم و برجسته کردن آن‌ها است. این موضوع مخصوصا در نورپردازی ویترین وغازه اهمیت بسیار زیادی پیدا می‌کند چرا که می توان با استفاده از یک نورپردازی درست در ویترین توجه رهگذران را به فروشگاه جلب کرد.

سومین نقش نور در فروشگاه، ایجاد نورپردازی دکوراتیوبرای افزایش زیبایی‌های بصری و بعد از آن نیز انتقال حس خوب به مشتری است. همچنین با استفاده از یک چراغ دکوراتیو مثلا چراغ خطی، می‌توانید مشتریان را در مسیر دلخواه خودتان هدایت کنید تا به ترتیب از یک نقطه از فروشگاه به نقاط دیگر بروند.

انواع چراغ‌های فروشگاهی در بازار روشنایی بسیار متنوع و گسترده است به همین دلیل ممکن است هنگام خرید چراغ فروشگاهی برای نورپردازی فروشگاه خود دچار سردرگمی شوید به همین دلیل در ادامه به توضیح ویژگی‌های یک چراغ فروشگاهی مناسب پرداخته‌ایم تا هنگام خرید انواع چراغ فروشگاهی بتوانید بهترین گزینه را انتخاب و خریداری کنید چرا که یک نورپردازی خوب و با کیفیت فقط با استفاده از چراغ فروشگاهی مناسب امکان پذیر است.

ویژگی‌های چراغ فروشگاهی با کیفیت چیست؟

1.     بازدهی بالا و نور بهینه

2.     گارنتی و ضمانت بی قید و شرط معتبر برای تضمین کیفیت کالا

3.     شاخص نمود رنگ بالا برای نمایش رنگ واقعی اجسام و کالاها

4.     فاکتور ضریب توان بالای چراغ که به معنی کمترین اتلاف انرژی

5.     نور با کیفیت و طراحی دقیق به منظور تاباندن نور دقیقا در راستای نورپردازی

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با انواع چراغ فروشگاهی و نورپردازی فروشگاه می‌توانید با مشاورین و مهندسین بخش فنی تیم اکووات تماس بگیرید.