عوامل تاثیرگذار بر قیمت پنل ال ای دی

پنل ال ای دی یکی از بهترین گزینه‌های روشنایی برای فضاهای وسیعی است که به نور یکدست و یکپارچه نیاز دارند؛ فضاهایی مانند بانک‌، بیمارستان، مراکز تجاری، اداری و غیره. پنل ال‌ای‌دی انواع بسیار متفاوتی در بازار محصولات روشنایی دارد و می‌توان این چراغ‌ را با قیمت‌های مختلف خریداری کرد. در ادامه به بررسی برخی عوامل که در قیمت پنل ال ای‌دی تاثیر مستقیم دارند را مورد بررسی قرار داده‌ایم تا عنگام خرید پنل ال‌ای‌دی بتوانید بهترین گزینه ممکن را انتخاب و برای روشنایی فضای خود خریداری کنید.

Image for post
Image for post

توان پنل ال‌ای‌دی:

پنل ال ای دی و یا هر چراغ دیگری در بازار روشنایی، با کیفیت‌های مشابه و توان‌های مختلف قیمت‌های متفاوتی دارند و هرچه توان چراغ افزایش پیدا کند، قیمت محصول نیز به دلیل پیچیده‌تر شدن فرایند عملکرد آن، بالاتر می‌رود. به همین دلیل نیاز است تا برای روشنایی فضای خود، بهینه‌ترین مقدار روشنایی را در نظر بگیرید چراکه با پنل ال‌ای‌دی با توان خیلی زیاد، هزینه‌های شما افزایش می‌یابد و از سویی دیگر نیز پنل ال‌ای‌دی با توان کم ممکن است از عهده‌ روشنایی فضا به میزان کافی بر نیاید و روشنایی مطلوب در فضا ایجاد نشود به همین دلیل هنگام خرید پنل ال‌ای‌دی به میزان روشنایی مورد نیاز و توان مصرفی چراغ توجه کنید.

ابعاد پنل ای ای دی سقفی

پنل ال‌ای‌دی در اشکال و انواع مختلف 15در 15، 30 در 30 و یا 60 در 60 و حتی بزرگ‌تر از این ابعاد نیز در بازار محصولات روشنایی موجود است و تولیدکنندگان پنل ال‌ای‌دی را بسته به نوع طراحی شما در انواع و ابعاد مختلف تولید می کنند که می‌توانید بسته به نیاز فضای خود از آن‌ها استفاده کنید.

کیفیت نور پنل ال‌ای‌دی

پنل ال‌ای‌دی با کیفیت نورهای مختلفی نیز در بازار محصولات روشنایی موجود است و در واقع کیفیت نور یکی از مهم‌‌ترین عوامل تاثیر گذار بر قیمت این چراغ است. برای سنجش کیفیت و شناسایی ارزش نوری پنل ال‌ای‌دی هم می‌توانید از جلوه طاهری آن و هم مشاهده مشخصات نوری پنل استفاده کنید. البته در راه حل دوم یعنی مشاهده مشخصات نوری معمولا نظر یک متخصص در این زمینه می‌تواند بسیار تاثیر گذار باشد اما در حالت کلی می‌توان گفت، نو با کیفیت‌تر، شاخص نمود رنگ و یا CRI بالاتر از 85 دارد تا شبیه‌ترین نمود رنگ اجسام را به رنگ خورشید داشته باشد و علاوه بر این موضوع استفاده از دیفیوزر پلی‌کربنات با کیفیت نیز باعث می‌شود تا چیپ‌های LED از پشت پنل دیده نشوند و نور به صورت کاملا یکدست و هم زمان بدون خیرگی و آزار چشم بتابد.

هم‌چنین می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با پنل ال‌ای‌دی و یا مشاوره نورپردازی فضای خود با مشاورین و مهندسین فنی بخش اکووات در تماس باشید.