راهنمای خرید چراغ فروشگاهی

نورپردازی فروشگاه و چراغ فروشگاهی با کیفیت امروزه با پیشرفت روش‌های بازاریابی اهمیت بسیار زیادی پیدا کرده‌اند البته به طور کلی نورپردازی یکی از ارکان اصلی در دکوراسیون هر فضا است که می‌تواند هویت آن فضا را مشخص کند به همین دلیل توجه به نورپردازی امروزه بسیار بین تمام صاحبین مشاغل و یا معماران و طراحان گسترش یافته است و در هر مکان افراد به دنبال استفاده از عنصر نور برای تزئین فضای مورد نظر خود هستند.

نقش نور در فروشگاه چیست

نور و روشنایی در فروشگاه وظایف مختلفی دارند اما قطعا اولین و مهمترین وظیفه‌ی نور در فروشگاه، تامین روشنایی کافی به نحوی است که تمام کالاها و محصولات فروشگاه به درستی دیده شوند این به این معناست که نور فروشگاه باید کیفیت لازم را برای به نمایش گذاشتن محصولات داشته باشد.

دومین وظیفه‌ی نور در یک فروشگاه جلب توجه مشتریان و رهگذران به سمت کالاهای مهم‌تر و برجسته کردن آن‌ها است. این موضوع در تمام بخش‌های فروشگاه جریان دارد اما نورپردازی ویترین فروشگاه بسیار مهم است چرا که می‌توان با ایجاد و طراحی درست نورپردازی ویترین مغازه توجه رهگذران را به فروشگاه و محصولات جلب کرد. بدین‌ترتیب می‌توان رهگذران مقابل فروشگاه را به مشتری تبدیل کرد.

و در نهایت سومین وظیفه‌ی نور در فروشگاه را می‌توان ایجاد نورپردازی دکوراتیو در راستای دکوراسیون فروشگاه برای افزایش زیبایی بصری و هم‌چنین انتقال حس خوب به مشتری بیان کرد. برای مثال می‌توانید با استفاده از یک چراغ خطی دکوراتیو در داخل فروشگاه خود مشتریان را در مسیرهای دلخواه هدایت کنید تا به این ترتیب از نقطه‌ای به نقطه‌ی دیگر بروند.

اما همانطور که قبل‌تر بیان شد کیفیت چراغ فروشگاهی استفاده شده برای نورپردازی بسیار مهم است. به همین دلیل در ادامه به بررسی برخی ویژگی‌های چراغ فروشگاهی با کیفیت می‌اندازیم:

1-    چراغ فروشگاهی با کیفیت باید بازدهی بالا و نور بهینه داشته باشد.

2-    گارنتی و ضمانت بی قید و شرط معتبر برای تضمین کیفیت کالا

3-    شاخص نمود رنگ بالا برای نمایش رنگ واقعی اجسام و کالاها

4-    فاکتور ضریب توان بالای چراغ که به معنی کمترین اتلاف انرژی است.

5-    نور با کیفیت و طراحی دقیق به منظور تاباندن نور دقیقا در راستای نورپردازی

بگذارید در ادامه با چند چراغ فروشگاهی که امروزه کاربرد زیادی دارند و تبدیل به چراغ محبوب معماران برای نورپردازی فروشگاه‌ها شده‌اند بیشتر آشنا شویم:

چراغ خطی

نکته‌ی مهم در رابطه با چراغ خطی امکان استفاده این چراغ‌ها هم به به منظور نور عمومی و هم به منظور نور دکوراتیو است.

چراغ ریلی

حتما در فروشگاه‌های مختلف چراغ‌های ریلی را مشاهده کرده‌اید. ویژگی مهم چراغ‌های ریلی قابلیت جابجایی و چرخش در فضای دلخواه است که باعث شده تا بتوان از این چراغ در دکوراسیون‌های مختلف استفاده کرد.

چراغ فروشگاهی AR۱۱۱

قبل از هر نورپردازی دکوراتیو و تزئینی ابتدا باید نور عمومی و سراسری با کیفیت برای فضای فروشگاه مهیا کرد. چراغ‌های دانلایت توکار AR111 وظیفه‌ی اصلی را در این مورد بر عهده دارند.

برای مشاوره رایگان در رابطه با چراغ فروشگاهی و یا نورپردازی فروشگاه خود با مهندسین فنی اکووات در تماس باشید.