خرید پروژکتور ال ای دی چه مزایایی دارد؟

پروژکتور ال ای دی امروزه با توسعه استفاده از فناوری روشنایی ال ای دی محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده است و از این چراغ پرکاربرد برای روشنایی فضاهای مختلفی مانند سوله‌های صنعتی، فروشگاه‌ها، بیلبوردهای تبلیغاتی، محوطه‌های ساختمانی و سایر فضاها استفاده می‌کنند چراکه استفاده از پروژکتور ال‌ای‌دی هم هزینه‌های تجهیز و تعمیر و نگهداری را تا حد قابل توجهی پایین آورده است و هم راندمان نوری بیشتری دارد.

در ادامه به بررسی دلایلی می‌پردازیم تا به پاسخ سوال "چرا باید از پروژکتور LED برای روشنایی و نورپردازی فضای خود استفاده کنیم؟" برسیم:

مصرف فوق‌­العاده کم پروژکتور ال ای دی:

پروژکتور ال‌ای‌دی به طور قابل ملاحظه و چشمگیری انرژی بسیار کمتری نسبت به نمونه‌های قبلی خود مصرف می‌کند. در واقع امروزه مصرف پایین چراغ های LED به طور کل بر کسی پوشیده نیست اما این مصرف پایین در چراغ‌های با توان پایین مانند انواع هالوژن‌ها خیلی ملموس نیست ولی در پروژکتورها و به طور کل نورپردازی فضای باز، این تفاوت مصرف انرژی پروژکتور ال‌ای‌دی در مقایسه با پروژکتورهای قدیمی بسیار قابل توجه است به طوری که مصرف برق و انرژی پروزکتور ال‌ای‌دی تا حدود 80% کمتر از انواع دیگر این چراغ است. بدین ترتیب با استفاده از پروژکتور ال‌ای‌دی علاوه بر کاهش مصرف انرژی و کمک به محیط زیست هزینه‌های نگهداری و مصرف برق را نیز به طور قابل ملاحضه‌ای می‌توان کاهش داد.

کیفیت بالای نور پروژکتور ال‌ ای دی

یکی از مهم‌ترین وجه تمایز بین پروژکتور LED و پروژکتورهای قدیمی کیفیت نور آن‌ها است. پروژکتورهای قدیمی کیفیت نور بسیار پایینی داشتند به صورتی که معمولا اجسام در زیر نور این چراغ به یک رنگ دیده می‌شدند اما در پروژکتورهای LED با کیفیت شاخص نمود رنگ بالای 80 است و این در مقایسه با نمونه‌های قدیمی این چراغ که شاخص نمود رنگ پایین 50 داشتند باعث شده تا وضوح رنگی و شفافبت اجسام در زیر نور این چراغ تا حد قابل ملاحظه‌ای بیشتر شود. علاوه بر این موضوع در پروژکتورهای اکووات از از چیپ‌های Nichia  ژاپن استفاده شده تا بهترین راندمان نوری در کنار شفافیت بالای رنگ نور تامین شود.

حرارت کمتر و طول عمر بیشتر پروژکتور ال‌ای‌دی

پروژکتور ال‌ای‌دی  طول عمری بسیار بالاتر در حدود 12 برایر پروژکتورهای قدیمی دارد. این طول عمر بیشتر به دلیل فرایند ساخت پروژکتور ال‌ای‌دی است. علاوه بر این طراحی عملکرد پروژکتور ال‌ای‌دی به گونه‌ای است که در مقایسه با انواع قدیمی‌تر حرارت بسیار کمتری تولید می‌کند و این امر هم باعث افزایش طول عمر قطعات می‌شود و هم دمای میحیطی که پروزکتور ال‌ای‌دی در آن روشن است را به طور آزار دهنده بالا نمی‌برد.

اگر شما نیز برای خرید پروژکتور ال‌ای‌دی برای فضای خود نیاز به مشاوره دارید، تماس با کارشناسان فنی اکووات شما را از مشاوره رایگان نورپردازی در رابطه با پروژکتور LED بهره‌­مند می­کند. همچنین می­توانید از طریق صفحه پروژکتور­های ال‌ای‌دی اکووات، قیمت پروژکتور ال‌ای‌دی ، انواع مختلف این چراغ و خرید آنلاین آن را انجام دهید.