بهترین چراغ‌ها برای نورپردازی فروشگاهی کدامند؟

نورپردازی فروشگاه و استفاده از چراغ فروشگاهی مناسب به دلیل توسعه و افزایش رقابت در بازار محصولات مختلف و هم‌چنین پیشرفت علم بازاریابی اهمیت بسیار زیادی پیدا کرده است. استفاده از چراغ فروشگاهی مناسب به طورچشمگیری می‌تواند بر میزان فروش تاثیر بگذارد و آن را تا چندین برابر افزایش دهد؛ البته باید به این موضوع دقت کنید که چراغ فروشگاهی همانقدر که می‌تواند باعث جذب مشتریان و رهگذران به سمت ویترین مغازه شما باشد می‌تواند باعث ترک فروشگاهتان به دلیل آزار و اذیت چشم آن‌ها و یا درست ندیدن کالاها نیز باشد.

Image for post
Image for post

در ادامه به بررسی چند مدل از بهترین انواع چراغ‌های فروشگاهی پرداختیم تا بتوانید هنگام نورپردازی فروشگاه خود از آن‌ها استفاده کنید تا بتوانید بهترین انتخاب را از میان گزینه‌های موجود داشته باشید.

چراغ فروشگاهی توکار

از جمله متنوع‌ترین چراغ‌های فروشگاهی از نظر توان، شکل و ساخت چراغ‌های توکار هستند. حتما با انواع تیپ هالوژنی اسن چراغ که از 5وات تا 100 وات در بازار روشنایی موجود است آشنا هستید اما یکی از محبوب‌ترین انواع چراغ‌های ال ای دی فروشگاهی، چراغ های چند خانه با قاب‌های مربعی و گرد هستند. این چراغ‌ها به چراغ‌های توکار AR111 معروف هستند و در انواع تک‌خانه، دوخانه و سه خانه موجود هستند و هر چراغ به صورت جداگانه در خانه خود قابلیت چرخش دارد. به همین دلیل می‌توان با استفاده از چراغ فروشگاهی AR111 نور عمومی و یا مکمل فضای فروشگاهی خود را به خوبی تامین کرد.

چراغ ریلی فروشگاهی

چراغ ریلی یکی از بهترین انواع چراغ‌های فروشگاهی است که در سال‌های اخیر بسیار در بین صاحبین فروشگاه و طراحان دکوراسیون محبوب شده است. یکی از مهم‌ترین دلایل محبوبیت چراغ ریلی در بین انواع چراغ‌های فروشگاهی، قابلیت جا به جایی منبع نور در ریل و چرخش 360 درجه چراغ است که به شما این امکان را می‌دهد نورپردازی خود را طبق دکوراسیون خود تنظیم کنید. چراغ ریلی فروشگاهی در انواع طرح‌ها و توان‌ها و کیفیت‌های متفاوت تولید و در بازار روشنایی موجود هستند به همین دلیل باید دقت کنید تا از همان ابتدا سراغ چراغ‌های ریلی با کیفیت بروید.

چراغ خطی فروشگاهی

 چراغ فروشگاهی یکی از جدیدترین و به‌روز‌ترین انواع چراغ‌های LED در بازار محصولات روشنایی است. با استفاده از چراغ‌های خطی می‌توانید فضای خود را با انواع‌ چراغ‌های خطی توکار، روکار و آویز بر اساس طرح و طول دلخواه نورپردازی و روشن کنید. استفاده از چراغ‌های خطی در نورپردازی فروشگاه مزایای بسیار زیادی دارد برای مثال می‌توان به این موضوع اشاره کرد که به دلیل پخش نور غیر مستقیم چراغ خطی از پشت دیفیوزر چراغ، این چراغ به هیچ عنوان خیرگی برای چشم مشتریان ایجاد نمی‌کند و یا اینکه چشم انسان به طور ناخودآگاه به دنبال خطوط حرکت می‌کند و به این ترتیب شما می‌توانید با استفاده از چراغ خطی مشتریان را از جهتی به جهت دیگر هدایت کنید.

تمام چراغ‌های بالا از انواع پرکاربرد چراغ‌های فروشگاهی است اما شما می‌توانید برای آشنایی بیشتر با انواع دیگر چراغ‌های فروشگاهی و با مشاوره در رابطه با نورپردازی فروشگاه خود با مشاورین و مهندسین فنی تیم فنی اکووات در تماس باشید.