انواع پنل ا‌ل‌ای‌دی در بازار روشنایی

پنل ال ای دی از محبوب‌ترین ادوات روشنایی در ادارات، فروشگاه‌ها و حتی فضای مسکونی است. پنل 60 وات به خاطر مصرف بسیار پایین انرژی و پایین آوردن هزینه روشنایی در نورپردازی انواع فضاهای اداری، بیمارستانی و حتی تجاری بسیار مورد توجه معماران و طراحان روشنایی قرار گرفته‌اند.

Image for post
Image for post

پنل ال ای دی در بازار روشنایی از نظر شکل، کیفیت، نحوه نصب، ابعاد و قیمت تنوع بسیار گسترده‌ای دارد.

انواع پنل ال ای دی

تنوع پنل‌های ال‌ای‌دی شامل فاکتورهای بسیار زیادی مانند شکل، اندازه و ابعاد و یا توان مصرفی چراغ و بسیار تفاوت‌های دیگر است. برای مثال؛ پنل ال ای دی 30 در 30، پنل 60 در 60، پنل‌های مربعی و یا دایره‌ای از نظر ابعاد و شکل ظاهری با هم متفاوت‌اند. پنل‌های 30 وات، 40 وات و 60 وات هم از نمونه‌های محبوب این چراغ‌ها هستند که تفاوت آن‌ها در میزان توان مصرفی و نوری است که از خود ساطع می‌کنند.

پنل ال ای دی 60 وات یکی از محبوب‌ترین انواع این چراغ است که در نورپردازی انواع فضاهای مختلف مورد توجه قرار گرفته است.

همانطور که قبلا اشاره کردیم پنل ال ای دی بر اساس نوع نصب متنوع است، این چراغ پر کاربرد به صورت روکار، توکار و آویز قابلیت نصب دارد.

Image for post
Image for post

پنل LED روکار

در سقف‌هایی که برای نصب پنل LED توکار فضایی در نظر گرفته نشده و یا امکان ایجاد تغییر در سقف وجود ندارد میتوانید با استفاده از قاب روکار مخصوص پنل ال ای دی ، از این چراغ به صورت روکار استفاده کنید.

پنل ال ای دی رو کار مثل انواع دیگر  این چراغ نوری یکدست و یکنواخت در فضا ایجاد می‌کند و ظرافت و زیبایی آن در حالت روکار نیز چشم نواز است.

پنل ال ای دی توکار

این نوع پنل ال‌ای‌دی از اصلی‌ترین گزینه های نورپردازی در بین تایل و یا سقف کاذب است چراکه این چراغ با ظاهری زیبا و صفحه‌ نورانی جلوه‌ای مدرن به فضا می‌دهد و باعث منظم شدن فضا می‌شود.

یکی از فاکتورهای مهم و تاثیر گذار هنگام خرید و نصب پنل ال ای دی توکار، ضخامت پشت پنل است.

پنل ال ای دی آویز

در بسیاری از پنل‌های ال ای دی از جمله پنل ال ای دی اکووات این امکان وجود دارد که می‌توان با اتصال کابل آویز به پشت چراغ، از پنل LED به عنوان چراغ آویز استفاده کرد.

با توجه به طراحی فضا و میزان نور مورد نیاز می‌توان از این نوع پنل استفاده کرد، در چرا‌های آویز با توجه به نزدیک شدن منبع نور به زمین، سطح مورد تابش بیشتر می‌شود و هم چنین جنبه‌ی دکوراتیو نیز در فضا ایجاد می‌شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با پنل ال‌ای‌دی و یا مشاوره رایگان با کارشناسان و مهندسین فنی اکووات در تماس باشید.