انواع پنل ال ای دی در بازار محصولات روشنایی

پنل ال ای دی یکی از بهترین گزینه‌های روشنایی برای فضاهای بسیار وسیعی مانند مراکز تجاری، ادارات، بیمارستان و بانک و ... است. این چراغ‌های فوق کم مصرف باعث شده‌اند تا هزینه‌های نورپردازی و روشنایی به صورت چشمگیری کاهش پیدا کند. در واقع می‌توان گفت طول عمر زیاد، شار نوری بالا، مصرف بسیار پایین انرژی و نور یکدست و بدون خیرگی پنل ال‌ای‌دی این چراغ را به یکی از بی دردسرترین گزینه‌های روشنایی تبدیل کرده است.

Image for post
Image for post

انواع پنل ال‌ای‌دی

پنل ال‌ای‌دی در اندازه و اشکال مختلف 30 در 30، 60 در 60 و یا انواع شکل‌های مربع، مستطیل و دایره‌ای در بازار روشنایی موجود هستند. از نظر توان مصرفی هم پنل ال ای‌دی 30 وات، 40 وات و 60 وات از انواع محبوب و پر کاربرد این چراغ ها هستند.

پنل ال‌ای‌دی از نظر نصب نیز به سه دسته پنل روکار، توکار و آویز تقسیم می‌شود که در ادامه به بررسی مختصری از هریک از آن‌ها پرداخته‌ایم.

پنل ال‌ای‌دی توکار

یکی از گزینه‌های اصلی نورپردازی و روشنایی در بین سقف‌های کاذب و یا تال، پنل ال‌ای‌دی توکار است، چرا که در این شیوه از نصب ظاهر این چراغ به صورت یک صفحه نورانی، جلوه مدرن و زیبایی را در فضا ایجاد می‌کند. هنگام نصب پنل ال‌ای‌دی به صورت توکار یکی از فاکتورهای مهم و تاثیر گذار در انتخاب چراغ، ضخامت پشت آن است.

در حالت کلی از این نظر نیز پنل ال‌ای‌دی به دو دسته‌ی پنل بک لیت و پنل اسلیم تقسیم می‌شود. مهم‌ترین تفاوت در بین این دو پنل در نحوه قرارگیری چیپ‌های LED و هم چنین ضخامت پشت پنل است. البته پنل بک لیت از نظر ساخت از پنل اسلیم جدیدتر است و نور با کیفیت‌تری نیز از خود ساطع می‌کند.

پنل ال‌ای‌دی روکار

در بعضی از فضاها که امکان ایجاد تغییر در سقف وجود ندارد و هم‌چنین فضایی نیز برای پنل ال‌ای‌دی توکار تعبیه نشده است؛ می‌توان با استفاده از قاب پنل و قرار دادن پنل توکار داخل قاب، آن را به صورت روکار نصب کرد. با استفاده از پنل ال‌ای‌دی روکار نیز می توان هم‌چنان نوری یکدست و یکنواخت داشت و از زیبایی و ظرافت آن نیز کم نمی‌شود.

پنل ال ای‌دی آویز

در بسیاری از انواع پنل ال‌ای‌دی این قابلیت وجود دارد که با اتصال یک کابل آویز به پشت بدنه‌ی چراغ از آن به عنوان چراغ آویز استفاده کنید. البته طبیعی است که در چراغ‌های آویز با نزدیک‌ شدن منبع نور به زمین، روشنایی سطح تابش بیشتر می‌شود و به همین دلیل نیز از این نوع نصب در فضاهایی با ارتفاع سقف زیاد استفاده می‌شود. علاوه بر این موضوع نیز نصب پنل ال‌ای‌دی به صورت آویز جنبه‌ی دکوراتیو نیز می‌تواند داشته باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با پنل ال‌ای‌دی با کارشناسان و مهندسین تیم فنی اکووات در تماس باشید.