انواع و ویژگی های چراغ خیابانی با کیفیت چیست؟

چراغ‌ فروشگاهی، از جمله چراغ سقفی، چراغ ویترینی، چراغ دیواری و چراغ دکوراتیو و... تنوع و کاربردهای بسیار زیادی دارند. انواع چراغ‌های فروشگاهی عبارتند از: چراغ ریلی، چراغ توکار سقفی از 5 وات گرفته تا 60 وات و 100 وات، چراغ توکار تک خانه، دو خانه و سه خانه، چراغ خطی، پنل ال ای دی و در برخی موارد، پروژکتور ال ای دی. در این قسمت به بررسی انواع چراغ‌های فروشگاهی پرداخته‌ایم.

Image for post
Image for post

چراغ توکار فروشگاهی

اهمیت چراغ‌های توکار در یکدست کردن فضا و اشغال فضای کمتر توسط چراغ است تا بهترین نور از کمترین فضای اشغال شده در فضای قابل رویت فروشگاه، تامین شود. به عنوان مثال از جمله انواع چراغ‌های توکار گردبر و تیپ هالوژنی از 5 وات تا 60 وات، چراغ‌های توکار خطی و دارک لایت ( لیزربلید) و همچنین چراغ‌های توکار چندخانه از انواع نورهای توکار فروشگاهی می‌توان نام برد.

چراغ‌ فروشگاهی AR111

از محبوب‌ترین و مدرن‌ترین چراغ‌های توکار ال ای دی در بین چراغ‌های دانلایت، چراغ‌های توکار فروشگاهی تک‌خانه، دوخانه‌، سه‌خانه و به صورت کلی چراغ توکار ماژولار هستند. این دسته از چراغ‌های فروشگاهی با نام‌های مختلفی همچون چراغ توکار فروشگاهی دو شعله، سه شعله، لامپ توکار ماژولار، چراغ توکار دو خانه و سه خانه، لامپ توکار فروشگاهی و یا چراغ توکار AR111 شناخته می‌شوند. هر ماژول یا لامپ در داخل قاب‌های چندخانه چراغ فروشگاهی AR111، قابلیت چرخش درون قاب را دارند. شاخص نمود رنگ این چراغ بالاتر از 95 بوده و باعث وضوح و شفافیت رنگی اجسام می‌شود. نور با کیفیت چراغ توکار AR111 نیز باعث شده تا یکی از بهترین گزینه‌های نورپردازی فروشگاهی به شمار برود.

Image for post
Image for post


یک چراغ فروشگاهی مناسب و با کیفیت چه ویژگی‌هایی دارد؟

1_نور را به اندازه کافی تامین می‌کند و دقیقا به محل مورد نیاز می‌تابد.

2_مصرف انرژی پایین و راندمان بالایی دارد.

3_شاخص نمود رنگ یا CRI آن بیشتر از 90 است تا طبیعی‌ترین و واقعی‌ترین رنگ‌ها را در فروشگاه نمایش دهد.

4_ضریب توان آن بالاتر از 0.95 است تا کمترین هدررفت انرژی را داشته باشد.

5_خدمات پس از فروش و گارانتی معتبر دارد.

می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با چراغ خیابانی به مهندسین فنی اکووات در تماس باشید.