چگونه در آزمون تافل نمره خوبی کسب کنیم؟

تافل چیست؟

تافل ("آزمون انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی") یک آزمون استاندارد است که تسلط شرکت کننده بر زبان انگلیسی را اندازه گیری می کند. نمرات تافل در درجه اول توسط دانشگاه ها به عنوان بخشی از فرآیند پذیرش استفاده می شود.

Image for post
Image for post

به طور معمول، کسانی که در آزمون تافل شرکت می کنند، می خواهند در دانشگاه یا تحصیلات تکمیلی خارج از کشور شرکت کنند. اما هرکسی که برای اهداف آکادمیک نیاز به تسلط بر زبان انگلیسی داشته باشد، می تواند در تافل شرکت کند. این شامل هر کسی می شود که برای یک دبیرستان خارجی، برنامه تبادل، کالج محلی یا برای ویزای دانشجویی درخواست می دهد.

 تافل بر نحوه استفاده از زبان انگلیسی در یک محیط دانشگاهی تمرکز دارد، به همین دلیل است که مدارس و دانشگاه ها از نمرات تافل برای مقاصد پذیرش استفاده می کنند. متن‌های ریدینگ در تافل از زبان رسمی، آکادمیک و واژگان سطح بالا به جای انگلیسی معمولی یا مکالمه استفاده می‌کنند.

 چگونه زبان خود را برای شرکت در ازمون تافل تقویت کنیم؟

شنیدن (Listening):

در یادگیری هر زبانی نقش بسیار مهمی دارد. گوش دادن موثر درک را تضمین می کند و از جمله به بهبود دقت هنگام صحبت کردن کمک می کند. چگونه می توانید مهارت شنیداری خود را بهبود بخشید؟ با گوش دادن فعال، یعنی توجه نه تنها به آنچه گفته می شود، بلکه به نحوه بیان آن نیز توجه کنید. پس گوش کن:

1. به موسیقی - قدیمی یا مدرن. نوع مورد علاقه شما، اما به شعر توجه کنید. (گاهی اوقات خواندن اشعار ممکن است به شما در درک آهنگ کمک کند)

2. برای فیلم ها، برنامه های تلویزیونی، اخبار، سرگرمی ها، رادیو - کلاسیک را امتحان کنید. اگر می توانید DVD تماشا کنید، می توانید فیلم را چندین بار تماشا کنید. تماشا کردن با زیرنویس و سپس، وقتی احساس راحتی کردید، بدون زیرنویس. می توانید رادیو انگلیسی را در خانه یا تلفن همراه خود داشته باشید. حتی اگر واقعاً به آن گوش نمی دهید، گوش های شما به صداهای زبان عادت می کند.

3. در نمایشنامه ها، نمایشگاه ها، سخنرانی ها و غیره به زبان انگلیسی که توسط مدارس یا جوامع انگلیسی زبان برگزار می شود شرکت کنید.

صحبت كردن (Speaking):

این اغلب سخت‌ترین مهارت از چهار مهارت زبانی است، اما به محض اینکه بتوانید کمی انگلیسی صحبت کنید، راه‌های زیادی برای بهبود سریع و لذت بردن از آن وجود دارد.

4. به چت های صوتی بپیوندید. فناوری از نظر شبکه های اجتماعی بسیار پیشرفت کرده است، بنابراین، در هر کجا که زندگی می کنید، یک اتاق گفتگو برای پیوستن پیدا خواهید کرد.

5. صحبت کنید و خودتان را ضبط کنید. این ممکن است خنده دار به نظر برسد، اما به شما کمک می کند تا متوجه شوید که چگونه می توانید با تکرار چندین بار ضبط را بهبود بخشید تا زمانی که از نتایج خوشحال شوید.

6. زمانی که سر کلاس نیستید با همکلاسی های خود به زبان انگلیسی صحبت کنید. شما حتی می توانید یک گروه برای بازی کردن، صرف یک وعده غذایی یا فقط چت با هم تشکیل دهید.

خواندن (Reading):

این فرآیندی از مغز است و توسعه آن به زمان نیاز دارد: ذهن شما باید به کلمات، عبارات و عباراتی که توسط نمادها نشان داده شده اند، معنا ببخشد، به علاوه گرامر و ساختار زبان مورد استفاده در متن برای خواندن را درک کند. اگر مهارت های خواندن قوی داشته باشید، برای آینده شما بسیار مفید خواهد بود. تو میتوانی بخوانی:

7. کتاب به زبان انگلیسی و مقالات در وب. شاید کتاب‌هایی که قبلاً به زبان مادری‌تان خوانده‌اید یا به فیلم تبدیل شده‌اند. سعی کنید با کتاب‌های آسان شروع کنید، حتی کتاب‌های کودکانه و کمیک: تصاویر به شما کمک می‌کنند حتی اگر همه کلمات را ندانید

8. سیستم عامل تلفن همراه، رایانه شخصی یا تبلت خود را به انگلیسی تغییر دهید. مرتبط کردن یک تابع با یک کلمه خاص، دایره واژگان شما را بهبود می بخشد.

Image for post
Image for post

نوشتن (Writing):

اگرچه ممکن است برای بسیاری از مردم ترسناک باشد، اما هر کسی می تواند با کمی نظم و تمایل به یادگیری به نوشتن عادت کند.

9. کلمات یا عباراتی را که فکر می کنید مفید هستند همراه با معنی و مثال آنها یادداشت کنید. اگر آنها را در جملات ببینید، آنها را بهتر به خاطر خواهید آورد. در صورت داشتن دفترچه خاطرات می توانید از آنها استفاده کنید.

10. در وبلاگ های انگلیسی نظر بنویسید. در حال حاضر وبلاگ ها وب سایت هایی هستند که شبیه مجلات هستند. بسیاری از مردم از آنها برای افشای ایده های خود در مورد یک موضوع خاص یا توضیح چیزهایی استفاده می کنند - از نحوه بافتن روسری گرفته تا موارد بسیار پیچیده که در آن به موضوعات فنی یا فلسفی پرداخته می شود. یکی از ویژگی‌های مشترک همه این وبلاگ‌ها تعاملی بودن آن‌ها است: خوانندگان می‌توانند نظرات خود را بیان کنند یا درباره ایده‌های بیان شده در وبلاگ بحث کنند. حتی اگر از طرفداران وبلاگ نباشید، ممکن است مواردی را بیابید که واقعاً شما را به شرکت در آن تشویق می کنند. بنابراین، فقط آن را انجام دهید. برای نوشتن چند جمله در مورد آنچه که در مورد محتوای وبلاگ فکر می کنید یا احساس می کنید، نیازی به متخصص بودن ندارید.

تمام نکات ذکر شده در بالا را می توان به یک مورد کاهش داد: تمرین، تمرین، تمرین!! هر سبک یادگیری که دارید، زبان مادری شما هر چه باشد، کلید کسب و تسلط بر یک زبان خارجی این است که آن را تا آنجا که ممکن است تمرین کنید.