چند تفکر اشتباه درباره آزمون دولینگو

آزمون دولینگو یک آزمون جدید است که توسط اپلیکیشن دولینگو طراحی شده‌است. این آزمون به دلیل آنلاین بودن بسیار رواج یافته‌است. البته برگزاری آنلاین تنها ویژگی مثبت آن نیست! مقرون به صرفه بودن، زمان کم آزمون و دریافت نتایج بعد از دو روز از دیگر نقاط قوت دولینگو است. در این قسمت قصد داریم تا تفکرات اشتباهی که در آزمون دولینگو وجود دارد را برای شما بیان کنیم. دانستن این نکات به شما کمک می‌کند تا آزمون خود را به خوبی پشت سر بگذارید و نمره‌ای که مورد نظر دانشگاه شما است را کسب کنید. برای اطلاعات بیشتر حتما ادامه مطلب را مطالعه کنید.

چند باور اشتباه درباره آزمون دولینگو
چند باور اشتباه درباره آزمون دولینگو
چند باور اشتباه درباره آزمون دولینگو

1- آزمون انگلیسی Duolingo ساده تر از IELTS و TOFEL است.

البته ساده بودن آن به معنی گرفتن نمره راحت‌تر نیست! آزمون دولینگو، IELTS، TOFEL  و PTE، همه این آزمون های مهارت زبان همگی نتایج بسیار مشابهی دارند. به عنوان مثال، اگر در آیلتس باند 7 دارید، احتمالاً در آزمون Duolingo بین 115 تا 120 خواهید رسید. آنها برای به دست آوردن نتایج مشابه طراحی شده اند. به همین دلیل است که آنها تست های قابل اعتمادی هستند. با این حال، از نظر تدارکات، من فکر می‌کنم که آزمون انگلیسی Duolingo را می‌توان کمی ساده‌تر از آزمون‌های دیگر دانست، زیرا می‌توانید آزمون انگلیسی Duolingo را در خانه خود، در زمانی که راحت هستید، انجام دهید. لازم نیست صبح زود به مرکز تست بروید، می توانید این آزمون را اتاق خواب خود در هر زمانی که احساس راحتی کردید انجام دهید. به همین دلیل می توان آن را برای برخی آسان تر در نظر گرفت.

2- شما همیشه باید بیش از 50 کلمه در کارهای نوشتاری بنویسید.

برای نوشتن گسترده، اعلان می‌گوید به این سؤال پاسخ دهید یا حداقل با 50 کلمه به این درخواست پاسخ دهید. پس آیا این بدان معناست که می توانید 50 بنویسید و متوقف شوید؟ آیا همیشه باید بیشتر بنویسید؟ خوب، پاسخ واقعاً در مورد کمیت نیست، در مورد کیفیت است. اگر می‌توانید به سؤال پاسخ دهید، از جملات پیچیده استفاده کنید، از واژگان موضوعی با 50 کلمه استفاده کنید، سپس می‌توانید روی 50 توقف کنید. اما، به یاد داشته باشید که آزمون دولینگو آزمونی برای مهارت‌های انگلیسی شما است، بنابراین اگر 50 کلمه بنویسید. کلماتی که همگی شامل ساختار جملات بسیار ساده هستند، نمره بالایی نخواهید گرفت. تنها دلیل نوشتن بیش از 50 کلمه این است که انگلیسی خود را نشان دهید یا نشان دهید. اما همانطور که گفتم، اگر بتوانید این کار را انجام دهید و روی 50 کلمه متوقف شوید، این به هیچ وجه به نمره شما آسیب نمی رساند. این افسانه درست نیست، اما اگر احساس می کنید برای نشان دادن زبان انگلیسی خود یا پاسخ به سؤال به فضای بیشتر یا جملات بیشتری نیاز دارید، باید بیش از 50 کلمه بنویسید، اما توقف روی 50 اشکالی ندارد.

 

3- برای کسب نمره بالا در اسپیکینگ به لهجه بومی نیاز دارید.

این یکی درست نیست. برای کسب نمره بالا در صحبت کردن نیازی به لهجه بومی بریتانیایی، آمریکایی، استرالیایی ندارید. لهجه شما خوب است. با این حال، لهجه را با تلفظ اشتباه نگیرید. برای کسب امتیاز بالا باید بتوانید از ویژگی های تلفظ انگلیسی به طور موثر استفاده کنید. چیزهایی مانند تلفظ واج، گفتار متصل، لحن، مکث در زمان مناسب. این ویژگی ها بر امتیاز شما تأثیر می گذارد، اما لهجه شما تأثیری نخواهد داشت. به جای اینکه به لهجه خود فکر کنید، روی ویژگی های تلفظ انگلیسی تمرکز کنید.

Image for post
Image for post

4- تمام کردن زودتر سوال‌ها به شما امتیاز بیشتری می‌دهد.

هر سوال در آزمون دولینگوبه شما محدودیت زمانی می دهد، اگر آن را سریعتر تمام کنید ممکن است فکر کنید که کامپیوتر می بیند که می توانید آن را سریعتر انجام دهید و بنابراین انگلیسی شما بهتر است، بنابراین باید نمره بالاتری کسب کنید. اما اینطور نیست. مهم نیست که شما در 10 ثانیه یا 30 ثانیه به سوال پاسخ دهید، فقط باید کار را در چارچوب زمانی تمام کنید. توصیه می کنم از وقت خود به طور کامل استفاده کنید. اگر کاری را زودتر از آنچه انتظار داشتید تمام کردید، آن 5 یا 10 ثانیه را صرف کنید تا کمی نفس بکشید و برای سوال بعدی آماده شوید. همچنین از چک‌کردن و بررسی دوباره سوال غافل نشوید! این کار باعث می‌شود تا غلط ئ اشتباهات خود را پیدا و تصحیح کنید.

5- سریع صحبت کردن باعث می شود نمره بهتری در صحبت کردن بگیرید

نه دقیقا. البته سرعت و روان به هم مرتبط هستند. شما نباید خیلی آهسته صحبت کنید در غیر این صورت بر نمره تسلط شما تأثیر می گذارد. با این حال، اگر خود را مجبور کنید سریعتر از آنچه واقعا می توانید صحبت کنید، ممکن است به نمره خود آسیب وارد کنید زیرا تلفظ، گرامر و واژگان شما آسیب می بیند زیرا سعی می کنید خیلی سریع صحبت کنید. در عوض، توصیه می‌کنم با سرعتی صحبت کنید که احساس راحتی کنید و آن را ثابت و روان نگه دارید. این به شما بسیار بیشتر از تلاش برای صحبت سریع کمک می کند. 

کلام آخر

آزمون دولینگو فقط به دلیل آنلاین‌بودن و عدم نیاز به مراجعه حضوری به مرکز آزمون نسبت به سایر آزمون‌ها راحتتر است و فرد متقاضی برای شرکت در این آزمون در هر زمان و هر مکانی که تسلط و آرامش بیشتری دارد، می‌تواند در آزمون دولینگو شرکت کند. اگر قصد شرکت و گرفتن نمره بالا دارید، این نکات آزمون دولینگو را به خاطر بسپارید تا در هنگام آزمون با آسودگی خاطر به سوالات پاسخ دهید. به این نکته توجه داشته‌باشید که اگر می‌خواهید از طریق آزمون دولینگو برای مهاجرت به کانادا اقدام کنید و به تحصیل خود ادامه دهید، باید نمره بالایی بگیرید!

اگر درباره دولینگو سوالاتی دارید، می‌توانید به آکادمی دولینگو مراجعه کنید. این آکادمی به صورت تخصصی به افرادی که قصد شرکت در آزمون دولینگو را دارند، کمک می‌کند تا نمره بالایی کسب کنند.  در قسمت نمونه کارنامه‌ها می‌توانید قبولی‌های این آکادمی را مشاهده کنید. همچنین در این سایت مقالاتی برای آشنایی بیشتر شما با آزمون دولینگو قرار داده شده است. شما می‌توانید برای اطلاعات بیشتر با شماره‌ی موجود تماس بگیرید و از مشاوره‌ی اساتید این مجموعه  به صورت رایگان بهره‌مند شوید. برای مهاجرت و کسب نمره بالا، فقط کافیست با ما تماس بگیرید!